Zajęcia Fabularne

Go down

Zajęcia fabularne?

Zajęcia Fabularne Vote_lcap60%Zajęcia Fabularne Vote_rcap 60% 
[ 6 ]
Zajęcia Fabularne Vote_lcap40%Zajęcia Fabularne Vote_rcap 40% 
[ 4 ]
 
Wszystkich Głosów : 10
 
 

Zajęcia Fabularne Empty Zajęcia Fabularne

Pisanie by Gość Pon Wrz 22, 2014 10:43 pm

Założyłem ankietę w celu przedyskutowania czy jest sens w zajęciach poza fabularnych. Otóż uważam, że nie a fakt istnienia jest z pewnością spowodowany tym, że niewielu graczy pojawiało się na wspomnianych zajęciach. Naprawdę rujnowanie części życia akademickiego to poważny błąd, ponieważ to część fabuły. W zajęciach poza fabularnych nie ma frajdy z rozgrywki, ponieważ co, by się tam nie stało (postać może nawet umrzeć) to i tak nie będzie miało wpływu na świat właściwy, więc jaka jest w tym zabawa? Ot pisać, bo pisać? Ktoś sobie napisze, że zajęcia poza fabularne są obowiązkowe... Fajnie, tylko że z racji, że są one poza fabularne nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ postacie i tak nie ponoszą żadnych konsekwencji. To jest absolutnie normalne, że gracze mogą się nie pojawić na zajęciach, bo w takim świecie jak VK to chyba normalne. Jest kilka rozwiązań na to, a pierwszym jest:

1. Zezwolenie na granie fabularne w dwóch miejscach naraz, ale tylko wyłącznie, jeśli tym drugim miejscem rzecz jasna są zajęcia. Oczywiście, by nie było nonsensów to takowa osoba nie może być w drugim miejscu atakowana, maltretowana, napadana czy co tam jeszcze prawda. Dlaczego? Ponieważ trudno orzec jak ta osoba skończy, jak długo to potrwa, czy trafi do szpitala... To drugie miejsce to tak jakby wyprzedzenie zdarzeń o następny dzień tak? Te zajęcia to wyprzedzenie jakby jutra, to znaczy pisząc na nich to opisywanie następnego dnia na ten przykład, bo jakiegoś tam dnia są zajęcia i właśnie tym dniem są zajęcia, na których możemy pisać będąc innego jakby dnia w fabule. Jak ktoś ucina sobie pogawędkę, jakieś romanse to wiadomo, że żadna katastrofa się nie wydarzy, więc nie ma problemy wyprzedzić wydarzenia z zajęć o następny dzień. Po prostu po opuszczeniu właściwego tematu postać będzie jakby po tych zajęciach. Czyli na przykład ucinaliśmy sobie pogawędkę w parku skończyło się zwyczajnym z/t i tyle... Wracam do pokoju w akademiku i możemy opisać zdarzenia te i te.

2. Drugą możliwością jest tworzenie sztucznego tłumu, czyli uczniów npców prowadzonych przez nauczyciela, gdy są gracze oraz przez MG, gdy takowych graczy nie ma tak, by osoba grająca nauczycielem się nie nudziła a Akademia nie wydawała się cmentarzem. Można, by nawet pokusić się o tworzenie kart uczniów npców, którzy będą mogli także występować poza zajęciami (prowadzeni przez MG/Los jak zwał tak zwał). Super byłoby, gdyby zjawiło się 3 graczy na zajęciach, nauczyciel, dopełnić to szarakami oraz npcami z kp i tak oto będziemy mieli żywe oraz wspaniałe zajęcia, które będą mogły obfitować w niesamowite smaczki fabularne. Osobiście uważam, że to najlepsza opcja, która nawiasem mówiąc wykluczyłaby opcję pierwszą, bo wszystkie problemy są tutaj już rozwiązane. Warto też nadmienić, że istnieje alternatywna opcja, by takich npców z kartami można zabijać, porywać, torturować, gadać na korytarzu (gracz nie może znaleźć kogoś do pisania od tygodnia na korytarzu? Czemu, by MG nie wbił jako npc? Problem rozwiązany na start fabularny), byłoby od kogo ściągać, gadać na zajęciach (gdy nie ma innych graczy albo po prostu nie siedzicie razem) jako jakiś szurnięty uczeń, nauczyciel, osoba spoza akademii tak, by urozmaicić fabułę i życie szkoły. Rzecz jasna, to jest tylko dodatkowa alternatywa do punktu drugiego. Wiecie przecież jak to jest z graczami... Albo nie zgadzają się w deklaracjach na robienie cokolwiek ze swoimi postaciami albo się zwyczajnie wstydzą zacząć...

3. Po staremu... Zajęcia, fabularne koniec kropka macie się zjawić a jak się nie zjawicie to nauczyciel będzie się nudzić (powinniście też dostać po łbach w fabule od dyrektora, ale to już moja opinia) i nici z czegokolwiek.

Pomysły są rozmaite, można je dopełnić, można wpaść na nowe wystarczy chcieć, usiąść razem i wspólnymi siłami stworzyć niesamowite zajęcia, bo niestety, by zrobić to tylko z graczami to z przykrością stwierdzam, że potrzebne byłoby przynajmniej 10 graczy albo najlepiej, by wszyscy grali normalnie postaciami związanymi z akademią, a nie hulaj dusza piekła nieba
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

Zajęcia Fabularne Empty Re: Zajęcia Fabularne

Pisanie by Nadira Shiroyama Wto Wrz 23, 2014 8:24 am

Drogi Danielu. Gdybyś grał na tym forum od samego jego powstania (7 lat temu) nie pisałbyś tego tematu.

Ludzie w tamtych czasach mieli bardzo dużo czasu i życie naszych postaci płynęło tak samo jak nasze jednego dnia (jeden dzień fabularny = jeden dzień rzeczywisty). Zajęcia odbywały się codziennie o wyznaczonych godzinach i siedziały w nich tłumy graczy. Ledwo co nauczyciele ogarniali sytuację. Były fabularne. Na forum przebywało wtedy 70 osób. Nie licząc multikont. Aktywnych mieliśmy wtedy blisko 6 albo 10 nauczycieli. Zajęcia były tego samego dnia nawet dla obu klas. Z różnicą godziny.

Niestety po resecie, generalnej czystce i wprowadzeniu zasad, a także rozbudowaniu miasta, wszystko uległo zmianie. Ludzie przestali być tak jak dawniej aktywni. Akademia straciła na uczniach i ogólne zainteresowanie, pomimo faktu, że w niej NIC się nie zmieniło.
Do teraz nie ma żadnych chętnych do uczęszczania na zajęcia a wolno rozwijająca się już fabuła danej osoby (jeden dzień zaczyna trwać tygodniami) uznaliśmy, że zajęcia wprowadzimy poza fabularne. Brak też nauczycieli, którzy znajdą czas na prowadzenie zajęć.

Zwróć uwagę, że grę wielu z nas tutaj zaczynało jako licealiści, gimnazjaliści. Teraz mamy maturzystów, studentów a nawet osoby pracujące i wychowujące już swoje dzieci.

Niestety, ale podejrzewam że żaden z Twoich punktów nie przejdzie. A na pewno 1. i 3.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

Zajęcia Fabularne Empty Re: Zajęcia Fabularne

Pisanie by Gość Wto Wrz 23, 2014 9:08 am

Moje pomysły... To są przykłady, które można, by wprowadzić. Ja nie założyłem tematu byś tu napisała jak jest źle do dupy i w ogóle zresztą powiedziałem już, że nad reklamą wystarczy popracować (kopanie się do tego forum to istny koszmar... KLIKAĆ TOPY). Ten temat jest przede wszystkim dla graczy, uczniów, którzy grają i może chcieliby grać na zajęciach. Nie jest dla marud tylko dla forum, by wspólnymi siłami znaleźć rozwiązanie, bo na tym to polega... Coś znika to trzeba , to jakoś uzupełnić. To co mówisz nie ma znaczenia, bo te argumenty nie mają sensu... Odbiegliście od akademii, te 40 + osób na forum nie gra uczniami i osobami związanymi z akademią to czego się spodziewasz. To, że fabuła idzie wolno to tylko wasza wina... Ja też studiuje a mam czas, bo lubię sobie pisać w pbfy, mam pomysły i tak dalej. Ja pierdole co za gderanie... Nie wiem jaka jest Twoim zdaniem średnia, ale tak z mojej perspektywy studenci oraz Ci starzy emeryci z dziećmi jak ich przedstawiasz to margines (chciałbym przyuważyć, że to te staruchy właśnie najbardziej porzucają akademię, główną fabułę i bawią się w rody, miasto i tym podobne). Cholera no bywa, że raz wolniej raz szybciej i w takich sytuacjach szuka się alternatyw, które nie są roznoszeniem rdzenia fabuły. Co to za chujowa postawa? Chcesz to się powieś, zakop, ale nie gadaj, że nikogo nie interesuje akademia ani nikt nie chce z tym nic robić, bo ja jestem tego żywym dowodem ^^

PS: Można przecież zrobić sztuczny tłum bo liczy się tak naprawdę ciekawa fabuła oraz wspólna gra. Zanim będziesz też coś skreślać może daj się innym wypowiedzieć? Po to jest ankieta, różne możliwości do wyboru, udoskonalenia by odbyła się tu burza mózgów. Swoją drogą odwołaj zakaz robienia wampirów - rozumiesz to marny pomysł w uniwersum, które opiera i kręci się wokół nich.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

Zajęcia Fabularne Empty Re: Zajęcia Fabularne

Pisanie by Kyubi Wto Wrz 23, 2014 1:40 pm

To teraz ja się wypowiem, jako MG, który zna to forum dłużej niż tydzień.

Daniel napisał:
1. Zezwolenie na granie fabularne w dwóch miejscach naraz, ale tylko wyłącznie, jeśli tym drugim miejscem rzecz jasna są zajęcia. Oczywiście, by nie było nonsensów to takowa osoba nie może być w drugim miejscu atakowana, maltretowana, napadana czy co tam jeszcze prawda. Dlaczego? Ponieważ trudno orzec jak ta osoba skończy, jak długo to potrwa, czy trafi do szpitala...

To po co to wprowadzać, skoro to wygląda na tej samej zasadzie, co zajęcia pozafabularne? To oczywiste, że na zajęciach nie można nikogo atakować, zabijać i tak dalej, bo na ogół nauczyciele są starsi, a co za tym idzie silniejsi. Sam Dyrektor to były łowca, więc takiego delikwenta-wampira od razu by ucieszył. Po co utrudniać komuś życie, dokładając mu obowiązków fabularnych? Były prowadzona zajęcia fabularne, nikt się nie pojawiał, ludzie totalnie olewali Akademię o ile, oczywiście, byli chętni gracze na odgrywanie ról uczniów.

Daniel napisał:
2. Drugą możliwością jest tworzenie sztucznego tłumu, czyli uczniów npców prowadzonych przez nauczyciela, gdy są gracze oraz przez MG, gdy takowych graczy nie ma tak, by osoba grająca nauczycielem się nie nudziła a Akademia nie wydawała się cmentarzem.

W tej chwili to już funkcjonuje.

Daniel napisał:Można, by nawet pokusić się o tworzenie kart uczniów npców, którzy będą mogli także występować poza zajęciami (prowadzeni przez MG/Los jak zwał tak zwał).

Nie widzę sensu wprowadzać kolejnych npców tylko po to, żeby tworzyć nolajfy na forum. Komu będzie chciało się grać npc, skoro mają postaci uczniów? Powracamy do punktu wyjścia. Po to są uczniowie, żeby grali w Akademii. NPC na tym forum, to jedynie dodatek do fabuły dla naszych postaci: rodzina, ukochany, wróg itp. Żeby urozmaicić komuś grę. Gracze porozumiewają się w tym między sobą.

Daniel napisał:3. Po staremu... Zajęcia, fabularne koniec kropka macie się zjawić a jak się nie zjawicie to nauczyciel będzie się nudzić (powinniście też dostać po łbach w fabule od dyrektora, ale to już moja opinia) i nici z czegokolwiek.

Jak już Nadira wspominała i ja wyżej, ten pomysł raczej nie przejdzie.
VK nie skupia swojej fabuły już tylko i wyłącznie na szkole. Nasze forum wyraźnie odskoczyło od pierwowzoru anime/mangi i graczom z tym dobrze. W tej chwili Akademia stanowi przyjemny dodatek, gdzie można pokonwersować między sobą, wymienić parę postów, zawierając w postach wątki szkolne. Nasza fabuła rozrosła się i każdy gracz ma swoją, tworząc wspólnie rozbudowany świat. Nie możemy skupić się i zamykać tylko na Akademii w tej chwili. Nie przyniesie to żadnego skutku. Już kilka razy staraliśmy wprowadzać przeróżne eventy dotyczące Akademii, ale nie cieszyły się one zainteresowaniem. Akademia nie jest już w centrum zainteresowania.
Kyubi

Kyubi

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Jedno oko czerwone, drugie niebieskie.
Zawód : Głowa rodu Campbell. Basista zespołu Blast. Lekarz. Prawnik - właściciel kancelarii prawnej w centrum miasta. Host - kochanek do wynajęcia.
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : Służka: Melody


https://vampireknight.forumpl.net/t473-casanova https://vampireknight.forumpl.net/t621-kyubi

Powrót do góry Go down

Zajęcia Fabularne Empty Re: Zajęcia Fabularne

Pisanie by Gość Wto Wrz 23, 2014 1:45 pm

Mhm o nawet nie widziałem o tym tłumie (jest to gdzieś zaznaczone?)... No, ale dobrze oto mi chodziło wypowiadajcie się nawet, jeśli nie zamierzacie się ze mną zgadzać ^^
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

Zajęcia Fabularne Empty Re: Zajęcia Fabularne

Pisanie by Nadira Shiroyama Wto Wrz 23, 2014 3:05 pm

Wątpię Daniel, byś doczekał się jakiegokolwiek zdania tłumu aktywnych graczy. Tutaj grają lenie, marudy, już nie wspominając co im tutaj sprawia przyjemność w graniu...

Stwierdzasz fakt, że to przez nas Akademia straciła zainteresowanie? Że to nasza wina, iż gracze mają inne plany fabularne co do swoich postaci i nie chcą grać uczniami? NASZA WINA, że wszyscy mamy własne życie i nie każdy kierunek studiów czy praca pozwala na to, by siedzieć godzinami na forum?
To że Ty masz czas na pisanie i siedzenie tutaj - to się cieszymy, ale nie patrz tylko na siebie...

Tłumy NPCy istnieją na forum. Kyubi już o tym wspomniał. Prowadzeni są jako mieszkańcy miasta, pracownicy szpitala, hotelu itd... A także jako pracownicy Akademii i pozostałych uczniów. A to, jeżeli jakiś nauczyciel napisze, że do jego klasy przyszło tylko 3 uczniów, to jego sprawa. Ja kierując nauczycielem, zaznaczałam, że byli i inni uczniowie (npc) poza naszymi graczami.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

Zajęcia Fabularne Empty Re: Zajęcia Fabularne

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content



Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach