IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Komputery

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Michał Nowak

http://vampireknight.forumpl.net/t1789-michal-nowak-aka-spyglass
Zarejestrował/a : 05/05/2015
Liczba postów : 58

PisanieTemat: Komputery   Sro Maj 20, 2015 2:37 pm

Biblioteka ma stanowiska komputerowe podłączone do sieci, nawet tak gustowanie i klasycznie wyglądająca biblioteka musi choć trochę iść z duchem czasu. Sześć stanowisk komputerowych znajduje się pod ścianą w zachodniej części bibliotek. Biurka są odgrodzone drewnianymi ściankami dla prywatności ludzi korzystających z maszyn.
Powrót do góry Go down
Michał Nowak

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 2:51 pm

Można by było powiedzieć, że dzień zbliża się ku końcowi, za oknem zrobiło się już ciemno, świerszcze za oknem zaczynały swój koncert, lecz dla Michała ten dziwny i głupi dzień się jeszcze nie skończył. W ciągu jednego dnia się tyle rzeczy wydarzyło. Aresztowanie, wywiezienie do Japonii, spotkanie Rose i ich przygoda w pokoju. " Nie ! Zapomnij o tym" Potrząsną głową, jakby chciał zrzucić te ostatnie myśli. Szkoła była dziwna, podział na klasy nocne i dzienne, te mundurki i jeszcze ta dziwna para, którą chłopak widział, jak wchodził do biblioteki. Mógłby, przysiądź, że dziewczyna miała czerwone oczy, ale taki od soczewek tylko świecące oczy, choć gdy jeszcze raz spojrzał, miała normalne, a chłopak, dlaczego był taki blady? "Chyba nie nadarzam za modą..." Twarz Michała oświetlało światło monitora, który co chwile zmieniał kolory. Wyczyszczał dane, pobierał dane, kradł po trochu z każdego konta, w tym właśnie Michał był najlepszy, to był jego świat. Kiedy siadał przed komputerem, całkowicie zapominał o realnym świecie. W porównaniu do realnego świata w tym Michał miał kontrolę nad wszystkim, pach parę kodów i już trochę pieniędzy wchodzi na jego konto, pach i już nie ma śladu po aresztowaniu.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 3:17 pm

Ach praca, jako prefekt. W pierwszego punktu widzenia, wydaje się, ze to łatwa robota, bo co to za praca łażenie prawie w kółko? Niby to prawda, ale jak ma się też ochotę na coś innego, to trzeba zrezygnować z przyjemności.
Miała zamiar teraz patrolować ogrody szkolne, ale jednak coś ją pokierowało, aby pozaglądać sobie jeszcze chwile po budynku. Co ją po kierowało? Intuicja, nie wiadomo. Co niemienia faktu, że tak się skierowała.
Sprawdzała pomieszczenia po kolei, sprawdzając czy nie ma w nich uczniów klasy dziennej.
-Jeszcze biblioteka.- Odparła sobie pod nosem i podeszła do biblioteki, otwierając drzwi bez szelestnie, by nie robić niepotrzebnego hałasu. Widząc światło od razu spojrzała w stronę źródła i widząc przy komputerze człowieka westchnęła.  Podeszła do chłopaka stając za nim i zaczęła patrzeć co robi. Zapewne chłopaka tak wciągnął internet i te sprawy, że pewnie jej nie zauważy, zwłaszcza ze była cicho.
-Co tu robisz?- Zapytała zimno, ale spokojnie, dopiero po jakimś czasie. Już w głowie myślała co zrobić z chłopakiem za to, że nie jest w pokoju.
Powrót do góry Go down
Michał Nowak

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 3:34 pm

Chłopak stukał w klawiaturę z niesamowitą prędkością, a okna w komputerze skakały jak szalone i co najlepsze, Michał wszystko wychwytywał każdą komendę, każdy plik, z uśmiechem na ustach naginał cyberprzestrzeń do swojej woli. Miał już sporo pieniędzy na koncie, chciał powoli kończyć, ale jeszcze chwile chciał posiedzieć i to było jego zgubą. "Co tu robisz?" usłyszał za swoimi plecami. Jego mięśnie nagle zesztywniały, a palce przestały stukać na klawiaturze. " Cholera zaklną w duchu. Zaczął wyszukiwać jakieś wymówki. Ten najprostsze zazwyczaj działają. Odchylił głowę do tyłu i zobaczył dziewczynę... to znaczy kobietę o czarnych włosach i szarych oczach, choć obraz był do góry nogami mógł stwierdzić, że jest ładna.
- Emm.....odrabiam lekcje ? - Powiedział nie pewnie z niewinnym uśmiechem.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 3:46 pm

Znała się na komputerach, jednak nie była w tym geniuszem, lecz mimo to nie trzeba nim być by mniej więcej się dowiedzieć co chłopak robił. Patrzyła uważnie co robi, na jakie strony wchodzi.
Widząc jak zareagował na jej głos, westchnęła cicho z kpiną. Chyba nie myślał, że będzie siedział tutaj całą noc i nikt tego nie zauważy? W pomieszczeniu nie było idealne oświetlenie, chyba, ze chłopak siedział przy oświeconym świetle, ale to mało prawdopodobne.
-Czy chcesz ze mnie zrobić idiotkę?- Zapytała zimno, ale z opanowaniem. Schowała ręce za plecami, splatając sobie dłonie. -Stoję już tu jakiś czas, a to co robiłeś nie było rzekomym "odrabianiem lekcji- Odparła z powagą po czym dodała.-Tak więc ponawiam pytanie, Co robiłeś? Chyba nie chcesz miec niepotrzebnych problemów?- Zapytała nie zmieniając tonu i spojrzała na to jak mu się przypatruje.
-Z innej beczki nie przypominam sobie byś był uczniem, co równa się z tym, że nie możesz tu przesiadywać, tak więc wyłączaj sprzęt, nim Ci pomogę.- Wydała proste, wręcz banalne polecenie czekajac.
Powrót do góry Go down
Michał Nowak

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 4:04 pm

Wiszenie do tyłu głową nie było problemem Michałowi, jedyne co przeszkadzało to ta kobieta, która zachowywała się jak strażnik więzienny. Jej opanowany zimny i poważny głos i ta niewzruszona twarz. Michał przez chwile się zastanawiał czy faktycznie nie trafił do wiezienia, kiedy spytała, czy chłopak chce z niej zrobić idiotkę spytał w głowie "To było pytanie retoryczne ?"
-Eeeee jestem tu nowy... iiii moje papiery chyba jeszcze nie doszły, jestem z klasy nocnej.- Skłamał kiepsko. Jednym palcem wyłączył cały komputer i znów zapadła ciemność, którą była lekko rozświetlana przez księżyc.
- Robiłem lekcje z informatyki, bardzo zaawansowana rzecz, może jednak dokończę jutro, faktycznie emmm późno. - Tłumaczył nieszczerze i powoli zaczął zbierać się do wyjścia. Chciał jak najszybciej uciec, zanim strażniczka więzienna będzie bardziej dociekliwa.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 4:18 pm

Wolała byś zimna na swojej straży, by nie dać się wykiwać itp. Zresztą gdyby była miła i pobłażliwa, to zapewne uczniowie by jej na głowę weszli. Wolała porządnie wykonywać robotę.
-Coś mi się nie wydaje. Nie umiesz kłamać, ale o dobrze.- Odparła i przeczesała swoje długie, czarne włosy, spoglądając jak wyłącza komputer. Widząc Ciemność, az jej instynkty łowcy krwi się obudził, ale panowała doskonale nad nim.
-Lekcje z informatyki, ta jasne. Już wiele przekrętów widziałam w tej szkole.- Odparła oschle i wiedząc, że chłopak nie ma zamiaru się przyznać co robił.
-Czyli główny komputer pójdzie w ruch.- Wymamrotała i spojrzała na chłopaka.
-Nim wyjdziesz i pójdziesz do SWOJEGO POKOJU- nadała ostatnim słową głośniejszego tonu- mogłabym znać Twoje imie?- Zapytała chcąc wiedzieć, jak sie nazywa uczeń, który jest z nią tutaj. Aż przyjemnie się siedziało w takim ciemnym miejscu, gdzie Anna niemal doskonale widziała.
Powrót do góry Go down
Michał Nowak

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 4:32 pm

"Czemu ona zadje tyle pytań?!" Zirytował się chłopak. Ta szkoła była dziwna, dla Michała. Akademie z internetem musiały być dziwne tak wynikało z filmów ! Taki tok myślenia obrał Michał, w dodatku ta dziewczyna, kojarzyła się albo z drapieżnikiem ale ze strażnikiem więziennym, Rosa która najpierw uwodzi a potem ucieka do łazienki, klasy podzielone na pory dnia. CO JESZCZE ?. Chłopak miał coraz większą ochotę wyjść z niej.
-Mam na imię eeee Adam !- Spławił ją kłamstwem gdy zbierał się do wyjście
- Adam Sobieski ! - Zaakcentował jeszcze uśmiechem na twarzy.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 4:40 pm

Spoglądała jak chłopak się irytuje, ale sama była cały czas opanowana. Nie łatwo było ją zirytować, a skoro juz była nie do zniesienia, to co będzie jak wpadnie w szał gniewu? Nie ważne, lepiej o tym nie myśleć i tak jest to mało prawdopodobne.
-Adamie w takim razie, pozwól, że osobiście odprowadzę Cię do Twojego pokoju.- Odparła oschle, głosem wypranym z emocji.
-Jestem Hale.- mimo wszystko przedstawiła się i nie kłamała, w porównaniu do Michała, co za kultura... Skierowała się do wyjścia, lecz nieco prędzej doskonale obejrzała chłopaka.
-Kiedy tylko Cię odprowadzę przejże Historie komputera, jeśli usunąłeś strony, które widziałam, a ich nei będzie w Historii, zaczną się poważniejsze pytania. A teraz chodź i na przyszłość, uczniowie nie mogą siedzieć w takich pomieszczeniach, o takiej godzinie. - Odparła czekając na chłopaka.
Powrót do góry Go down
Michał Nowak

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 5:25 pm

"Co za natrętna baba, za kogo na w ogóle się uważa?" Pomyślał sobie Michał. Chłopak nie miał pojęcie dlaczego laska się tak czepia. Chłopak kręcił oczami kiedy, służbistka mówiła o odprowadzeniu go do pokoju i sprawdzeniu komputera w którym i tak nic nie znajdzie. Michał jest najlepszym hakerem w zachodniej europie wiec było oczywistością, że nie zostawił nic w historii. Naprawdę się irytował, chciał po prostu opuścić ten budynek.... Właśnie!
-Eh dobra poddaję się, wygrałaś. Nie jestem uczniem szkoły, zakradłem się tutaj by skorzystać z komputera i wpisać się na listę uczniów.- Opowiadał chłopak z udawaną rezygnacją.
- Wiesz nie stać mnie na taką akademię, a chciałem się uczyć.- Zaczął wymyślać historię, jak to jego rodzice ciężko pracują na trzy zmiany, by wysłać go do dobrej szkoły.
- Więc zrozumiem, jeżeli mnie stąd wyrzucisz. - Powiedział z nieszczerym smutkiem w głosie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 5:41 pm

Jako prefekt musiała pilnować porządku, no niestety. Ale Anna nie narzekała lubiła to co robiła. Wciągu jej pracy mogła się wiele rzeczy dowiedzieć. Skoro był najlepszym hakerem i usuną Historie, to niestety został przyłapany mimo wszystko. A co może słowo ucznia na Prefekta, który odpowiedzialnie wykonuje swoje obowiązki?
-A dlaczego chciałeś się wpisać? Da się to inaczej załatkić Wiesz, że to jest karalne?- Zapytała spoglądając na niego i uśmiechnęła się lekko wiedząc, że pewnie i tak nie ujrzy jej gestu. Słysząc jego kolejne słowa podeszła do niego i objęła go za ramie by iść do drzwi. Jednak po chwili zabrała dłoń.
-Adam, jeśli w ogóle masz tak na imię, tutaj pracują ludzie i zdarzają się przypadki różnego rodzaju. Ale skoro wkradłeś się do szkolnej biblioteki o takiej godzinie, to poniesiesz za to konsekwencje. Musze to zgłosić.- Odparła zimno i całkiem poważnie. Czy chłopak nbie zdaje sobie sprawy z tego, że Anna może go udupić po same uszy, a ten jeszcze próbuje kłamać, jak nie umie to niech nie próbuje... Zwłaszcza, że jako psycholog, bo uczyła się skoro jest lekarzem, zna zachowanie ludzi i umie wyczuć kiedy kłamie.
Powrót do góry Go down
Michał Nowak

PisanieTemat: Re: Komputery   Sro Maj 20, 2015 6:14 pm

Chłopak aż jęknął, gdy usłyszał "Muszę to zgłosić." Ten dzień zwyczajnie nie chciał się skończyć. Pomyśleć, że jedna pomyłka zapoczątkuje taki efekt domina. Wystarczy, że zrobi się chwile spokojnie a tu kolejne boom i znów pech. Spojrzał dziewczynie w oczy z błagalną miną i starał się mówić jak najmilej.
- Co mam zrobić byś mnie pościła ! - Spytał z tak samo błagalną miną. Chłopak był chyba gotowy zrobić wszystko byle się stąd wyrwać.
- Słuchaj, nawet jeżeli ci powiem prawdę, to nie uwierzysz, a nawet jeżeli uwierzysz, to wpakuje się w jeszcze gorsze kłopoty. - Tłumaczył dziewczynie, choć brał ją bardziej za robota, bo jest, nie czuła i przestrzega regulaminu jak wojskowy. Skąd się w ogóle biorą takie laski?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Komputery   Czw Maj 21, 2015 2:40 pm

Chłopak ma teraz dość nietypową sytuacje. Został przyłapany i to przez prefekta, osobę, które jeszcze przykłada się do swojej roboty. Widząc chłopaka minę, a po chwili słysząc jego pytanie westchnęła, nie mówiąc przez chwile nic.
-Nie ma tak łatwo kolego.- Odparła po chwili, gdy przemyślała kilka propozycji, jakie by mogła by mu zaproponować, ale jeśli wyszedł by ich układ na jaw, to by się jej oberwało. Nie warto się poświęcać dla człowieka.
Słysząc jego kolejne słowa uśmiechnęła się triumfalnie. opłacało się jej być tak podejrzliwym.
-Skoro się już wydałeś, to racze Ci powiedzieć PRAWDĘ i nie ściemniać. Już widziałam i słyszałam już tyle rzeczy na tym pokręconym świecie, ze ty wyjątku mi nie zrobisz. Mów śmiało.- Odparła spoglądając na chłopaka.-Chyba, że wolisz jakieś lepsze miejsce do rozmów?- Zapytała mimo wszystko, nadal nie zmieniając głosu, by chłopak czasami sobie nie pomyślał, że mu odpuści.
Powrót do góry Go down
Michał Nowak

PisanieTemat: Re: Komputery   Czw Maj 21, 2015 2:53 pm

Michał był już totalnie zrezygnowany. Jego twarz ukazywała zmęczenie psychiczne, teraz było mu wszystko jedno. Spojrzał na dziewczynę z poirytowanym i zmęczonym wyrazem twarzy.
-Dobra to porozmawiajmy gdzieś indziej...- Zaproponował ozięble. Ten dzień szybko dla niego się nie skończy. Jedyne o czym teraz marzył to o położeniu się choćby na podłodze, ale pewnie Pani Strażnik nie pozwoli na to.
-Przyszykuj zeszyt i ołówek bo trochę opowiadania jest...- Rzucił beznamiętnie.

z/t x2
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Komputery   

Powrót do góry Go down

Komputery
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1