IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Eliksiry [Informacja i Spis]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Marcus
Łowca Wampirów
Łowca Wampirów
Marcus

http://vampireknight.forumpl.net/t202-marcus-namikaze#228 http://vampireknight.forumpl.net/t203-marcus-namikaze#230 http://vampireknight.forumpl.net/t1644-dom-marcusa
Zarejestrował/a : 22/10/2012
Liczba postów : 884


Eliksiry [Informacja i Spis] Empty
PisanieTemat: Eliksiry [Informacja i Spis]   Eliksiry [Informacja i Spis] EmptyWto Paź 23, 2012 2:55 pm

ELIKSIRY - Stworzyć je może tylko osoba znająca się na alchemii. Posiadająca doświadczenie w tej dziedzinie i wykształcenie. Nowicjuszowi może się to nie zawsze udać. Osoby interesujące się ową dziedziną i pochłaniające wiedzę, nie posiadające wykształcenia, także mogą coś stworzyć. Eliksiry są płynnymi substancjami o różnych właściwościach. Leczących, trujących, chroniących itp. Niektóre eliksiry zawierać mogą skutki uboczne.
Łowcy, którzy postanowią tworzyć eliksir i zamierzający go używać, niech robią to naprawdę w ostatecznej sytuacji. Żeby nie było iż każdy łowca chodzi w torbą pełną butelek różnego rodzaju eliksirów i zażywać ich będzie chciał podczas walk z wampirami. NIE MA TEGO. I najważniejsze, nie mylcie mocy z eliksirami, bo to nie jest to samo.

Eliksiry są w większości tworzone z różnych innych substancji. Niekiedy nawet z roślin i innych dodatków. Najłatwiejsze posiadają proste składniki częste do zdobycia. Natomiast najtrudniejsze, wymagają bardzo rzadkich składników. Dlatego też tworzenie ich wymagać może sporego czasu przygotowywań. Również jako składnik wykorzystywana jest wampira krew, mieszana z substancjami. Mogąca działać na wybranego wampira, lub ogólnie jego rasę. Eliksiry działają na osobie, która go zażyje lub zostanie jej podany (wstrzyknięty, dodany do jedzenia lub picia). Część z nich posiadać może wybrany okres działania inne go nie posiadają. Eliksiry mogą być również używane na broni, w sposób taki, by polać nim jakąś część. Np.: W truciznę zamacza się końcówkę strzały lub jeden nabój. Zraniony wampir może odczuwać bóle takie jakie powoduje trucizna (w zależności jaką zostanie zatruty) + rana od pocisku/strzały.
Trucizny: To eliksiry powodujące obrażenia na ciele osoby, która zostanie nimi "zatruta". Wypije taką substancję lub zostanie jej podana (wstrzyknięcie, wylanie na ciało itp.). Trucizny posiadają swoje ograniczenia działania, lub brak i wymagany w tym przypadku może być antidotum - specjalny eliksir uzdrawiający od trucizn. Takie eliksiry zazwyczaj tworzy się z trujących substancji lub roślin. Działania mogą mieć również na poziomie zażywania narkotyku. Może zostać użyty na broni, jednak w wielką ostrożnością, aby nie zostać samemu ofiarą owej trucizny.
UWAGA: Złe użycie eliksiru lub przedawkowanie nim może spowodować skutki uboczne takie jak: częste bóle głowy, zawroty, wymioty, bóle kończyn lub innej części ciała, bóle brzucha, kaszel krwią itp. W zależności jaki to był eliksir.

Jeśli na fabule dojdzie do stworzenia nowego eliksiru, należy o tym powiadomić admina, aby można było aktualizować ten temat.

Aby fabularnie otrzymać eliksir, należy się udać do pomieszczenia zwanego Laboratorium. Jedynie doświadczeni łowcy mogą używać eliksirów. Niedoświadczeni (czyli młodzi adepci, początkujący), muszą otrzymać zgodę przełożonego, czy też odbyć rozmowę z osobami/osobą będącymi w laboratorium. (W tym przypadku z Esmeraldy).
    SPIS ELIKSIRÓW

Eliksir leczniczy: Pozwala wyleczyć rany jakie poniesie osoba podczas walki. Uleczyć może najgłębsze i najtrudniejsze obrażenia, jak np. poparzenia. Nie sprawia to jednak, że odrosną utracone kończyny czy inne części ciała. Ani nie sklei złamanych kości. Może tylko sklepić i zregenerować tkanki. Eliksir działa na wzór przyspieszonej regeneracji, jaka może występować u wampirów. Stworzenie takiego eliksiru dla większości alchemików nie jest czymś trudnym. Nie posiada również zbyt skomplikowanych składników i mogą być łatwo dostępne.
Zastosowanie: Wystarczy polać na miejsce zranienia/poparzenia.
Efekt: W zależności od wielkości, głębokości rany eliksir może działać szybciej lub wolniej. Jednak efekt po paru dniach może być zadowalający. Działa na ludzi i wampiry.
Skutki: Źle sporządzony eliksir lub zastosowany, nie sprawi, że rany będą się goiły. Lecz mogą bardziej boleć.

Eliksir blokujący moce wampirze: Substancja pozwalająca zablokować moce wybranemu wampirowi. Utworzenie takiego eliksiru wymaga sporego czasu i do niego potrzebna może być krew wampira, nie zależnie od poziomu. Krew potrzebna jest dlatego, iż posiadać w sobie część zdolności wampirzych, czyli wrodzone moce. Nie zawsze ten składnik jest wykorzystywany, jednak może się dobrze sprawdzać. Eliksir podany wampirowi lub wstrzyknięty może spowodować utratę jego mocy na pewny okres. Eliksir ten może być podawany wampirowi również systematycznie. Czyli po upływie danego okresu, można mu ponownie podać pewną dawkę. Wykorzystywany może być tylko jako kara dla wampira, który naruszy pewne zasady czy przepisy. Jednak jego dostępność może być ograniczona.
Zastosowanie: Podanie do ustne, wlanie do napoju lub jedzenia, wstrzyknięcie do ciała.
Efekt: Jeśli dawka była duża, wampir może utracić może na kilka tygodni (maks. do 1 miesiąca  (4 tygodni)). Jeśli zaś dawka była mała, blokada mocy może trwać do kilku dni (maks. do 7 dni). Jego zmysły nie są tknięte. Tak samo siła, zwinność itp. Tylko traci na pewien okres swoje wrodzone moce. Działa tylko na wampiry.  
Skutki: Złe zastosowanie lub podana zbyt mała dawka może sprawić, że eliksir nie zadziała w ogóle. To samo tyczy się złego sporządzenia.

Kwas (Eliksir poparzeń) Nazwa taka, ponieważ substancja jest trująca i powoduje bolesne poparzenia, jakby oblewało się ciało ofiary gorącą siarką, lub innym kwasem wypalającym lub niszczącym wybraną część ciała ofiary. Powstałe obrażenia można wyleczyć, lecz niektóre wymagać mogą operacji. Szczególnie przy zastosowaniu eliksiru na człowieku. Wampir posiada regenerację, więc za jakiś tam czas, jego ciało wyleczy się z okropnych poparzeń. Dostępność eliksiru jest mocno ograniczona. Zaliczany do trucizn.
Zastosowanie: Wylanie na ciało lub wybraną jego część ofiary.
Efekt: Poparzenia lub wypalanie i niszczenie wybranej części ciała. Gdyby zaś owy eliksir został wylany na oczy, wiadomo czym może się to skończyć - ślepotą. Jeśli ktoś go wypije, eliksir może wypalić mu wnętrzności i doprowadzić do śmierci. Dlatego też wiele osób unika jego używania. Działa na ludzi i wampiry.
Skutki: Takie jak w efekcie.

Eliksir paraliżu: Substancja powodująca paraliż na ciebie osoby, której zostanie podany owy środek. Czy go wypije, czy zostanie jej podany w inny sposób. W większości może przypominać lekarski lek. Dostępność nie jest mocno ograniczona. Eliksir nie powoduje żadnych innych obrażeń i skutków, jedynie tylko pozbawia ruchu ofiarę. Zabiera jej możliwość poruszania kończynami czy też całym ciałem.
Zastosowanie: Wypicie lub wstrzyknięcie eliksiru.
Efekt: Wstrzyknięta duża dawka powoduje paraliż całego działa na 6 postów, gdy wstrzyknięcie nastąpi w miejscu przy szyi. Jeśli zaś podana została mniejsza dawka działanie trwa o połowę mniej (3 posty). Im mniejsza tym mniejsze działanie. Jeśli zaś eliksir zastosowany będzie na wybranej kończynie, wtedy osoba ta traci w niej czucie. Trwanie paraliżu zależy od zawartości dawki. Działa na ludzi i wampiry.
Skutki: Przesadne podawanie eliksiry osobie, czyli jak to mówią "przedawkowanie", może na stałe pozbawić osobę czucia ciała. Brak możliwości jakiegokolwiek poruszania się. Uczynić może z niego kalekę.

Eliksir ochronny: Chroni umysł osoby, która go wypije. Pozwala na ochronę przed wszelkimi mocami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które mogą szkodzić umysłowi danej osoby, jak na przykład czytanie w myślach, iluzje czy hipnoza. Eliksir posiada swój określony czas działania. Nie więcej jak miesiąc.
Zastosowanie: Wypicie lub wstrzyknięcie.
Efekt: Ochrona umysłu na określony czas, czyli miesiąc. Jeśli zażyje się mniejszą dawkę, eliksir może działać tylko przez kilka dni, lub dwa tygodnie. Działa na ludzi i wampiry.
Skutki: Przesadne spożycie eliksiru, może spowodować częste bóle głowy i zawroty. Nie często zaś wymioty.

Czarny Rak (Eliksir Dominujący): Pozwala na kontrolowanie ciałem, jeśli nie umysłem wampira. Stosuje się poprzez wypicie przez wampira wymieszanej krwi człowieka z eliksirem, któremu wampir będzie "służył". Działa to dłużej, ale z pewnymi skutkami ubocznymi.
Zastosowanie:
Metoda 1) Wypicie przez wampira krwi człowieka, zrażonego owym eliksirem. Metoda ta działa długo i pozwala nie tylko kontrolowanie wampirem, ale i daje mu możliwość samodzielnego życia. Czyli specyfik nie jest aż tak groźny. A żeby utrzymać ową więź, wampir za którymś razem może stać się uzależniony od zarażonej krwi "właściciela" jeśli proces nie zostanie przerwany i będzie ciągle kontynuowany. Osoba posiadająca zarażoną krew, również musi uzupełniać zapas wstrzykując co jakiś czas sobie zawartość eliksiru. Przypuśćmy, że uzupełnienie tego procesu trwać może co miesiąc (po upływie około 30 dni).
Metoda 2) Wstrzyknięcie wymieszanej zawartości eliksiru z krwią człowieka, któremu wampir będzie oddany. Proces ten działa podobnie co powyżej, lecz krócej (do 5 postów).
Efekt: Wampir, który wypije ową mieszkankę lub zostanie mu ona wstrzyknięta, staje się "posłuszny" drugiej osobie, która okazać się może jego "panem". Zmuszony jest do świadomego wykonywania jego rozkazów oraz mówienia prawdy. Działanie eliksiru ma określony czas. Jednak kontynuowanie spożywania dawek, przedłuża jego działanie. Działa tylko na wampiry.
Skutki: Człowiek, któremu owy specyfik zostanie wstrzyknięty w żyły, może odczuwać dziwne zmiany w ciele, szczególnie piekący ból wewnątrz. Proces ten zależy od jego organizmu jak mocno jest wytrzymały na skutki działania tego specyfiku. Jeśli osoba jest słaba, może nawet nie przeżyć tego bólu. Proces nie powinien trwać dłużej jak kilka minut. Jeśli stan pacjenta się nie poprawi, należy wtedy starać się usuną zawartość eliksiru lub podawać mu środki znieczulające.
W przypadku wampira, nie odczuwa on żadnych zmian fizycznych. Jedynie psychicznie coś może mu nie pasować. Wydawane mu rozkazy, zmuszony jest po prostu wykonywać. Nawet jeśli zdarzają się wbrew jego woli.

Eliksir człowieczeństwa: Substancja działająca tylko na wampiry. Osłabia ich wszystkie zmysły i doprowadza do stanu życia jak człowiek. Widzą, słyszą, czują i odczuwają smak tak samo jak ludzie. Nie są w stanie wyczuć osobnika swojej rasy w pobliżu i na dużą odległość.
Zastosowanie: Do ustnie lub wstrzyknięcie do żyły.
Efekt: Osłabienie zmysłów o 50%, do stanu człowieka.
Skutki: Normalna dawka osłabia zmysły na okres miesiąca. Duża dawka i przedawkowanie może doprowadzić do zaniku jednego ze zmysłów albo ich większości. Zdarzyć się mogą efekty odtrącania picia krwi i pożywiania się tym co ludzie. Użycie eliksiru na człowieku, może doprowadzić do jego śmierci.

Eliksir powrotu: Pozwala na cofnięcie mocy typu "transformacja". Działa tylko na wampiry. Część z wampirów potrafi przemieniać się w różnego typu zwierzę. Eliksir stworzono więc z myślą o tych, którzy przemieniając się stwarzać mogą spore zagrożenie. Podanie bardzo dużej dawki, doprowadzić może do zablokowania tej mocy na długi czas.
Zastosowanie: Do ustnie lub wstrzyknięcie do żyły.
Efekt: Cofnięcie przemiany z postaci zwierzęcej do ludzkiej.
Skutki: Zbyt duża dawka spowoduje zablokowanie mocy na długi okres. Przeważnie miesiąc, dwa. Próby przemiany doprowadzić mogą do mdłości i szybkiego zmęczenia. Eliksir zakazuje się spożywania przez ludzi, nawet używających magię. Zaraz po spożyciu odczuć można odruchy wymiotne.
Powrót do góry Go down
 
Eliksiry [Informacja i Spis]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Vampire Knight :: Oświata Łowiecka :: POSIADŁOŚĆ STOWARZYSZENIA ŁOWCÓW :: OGŁOSZENIA OŚWIATY-
Skocz do: