IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Fontanna i główne drzwi [DZIEDZINIEC]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kain

http://vampireknight.forumpl.net/t2691-kain-vlad-iv-dracula#57604 http://vampireknight.forumpl.net/t2698-kain#57659 http://vampireknight.forumpl.net/f152-zamczysko-asmodey
Zarejestrował/a : 09/07/2016
Liczba postów : 202

PisanieTemat: Fontanna i główne drzwi [DZIEDZINIEC]   Nie Lip 31, 2016 6:51 pm

Po przekroczeniu zwodzonego mostu i bramy oczom ukazuje się brukowany dziedziniec zamku. Zazwyczaj pierwsze na co zwraca się uwagę to duża marmurowa fontanna, duma pana domu. Sporych rozmiarów zbiornik z ciemnego, lśniącego kamienia ozdobiony był motywami roślinnymi kojarzącymi się z dostatkiem i zabawą, a więc zauważyć tam można oliwę, winogrona, jabłka a także wiele innych owoców. Centralnym jednak jej punktem i z pewnością najbardziej kontrowersyjnym, była figura przedstawiająca nagą kobietę a w zasadzie demona. Sukkub siedziała okrakiem na podeście, gadzim ogonem przysłaniając sobie krocze. Jej słusznych rozmiarów piersi stale obmywane były wodą z trzymanego przez nią dzbana natomiast rogata głowa o kozich rogach i bujnych lokach spoglądała w kierunku bramy, witając gości przekraczających jej próg kuszącym spojrzeniem i dwuznacznym uśmiechem.
Oprócz tego niewątpliwego działa sztuki dziedziniec posiada jeszcze wiele ozdób, kojarzących się już bardziej ze sztuką średniowieczną. Płaskorzeźby czy figury obrazujące rycerzy, aniołów czy szlachetnie urodzonych władców, książąt i innych krewnych, bliższych lub dalszych. Przemierzając plac, omijając fontannę i kierując się na wprost dociera się do głównych drzwi prowadzących do holu zamczyska. Drzwi są duże, dwa razy większe od rosłego mężczyzny, ciężkie, bo obite ciemnym metalem i ćwiekami oraz ozdobione drobnymi naturalnymi wzorami. Wyposażone są w kołatkę w kształcie wilczej głowy, oraz dzwonek, z którego jednak rzadko kto korzysta. Okazało się bowiem, że pana domu niezwykle drażni jego dźwięk...

"Jam ciemny jest wśród wichrów płomień boży,
lecący z jękiem w dal - jak głuchy dzwon północy -
a w mrokach gór zapalam czerwień zorzy
iskrą mych bólów, gwiazdą mej bezmocy.
Ja komet król - a duch się we mnie wichrzy
jak pył pustyni w zwiewną piramidę -
ja piorun burz - a od grobowca cichszy
mogił swych kryję trupiość i ohydę.
Ja - otchłań tęcz - a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach -
jam blask wulkanów - a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.