IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Biblioteka [I PIĘTRO]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kain

http://vampireknight.forumpl.net/t2691-kain-vlad-iv-dracula#57604 http://vampireknight.forumpl.net/t2698-kain#57659 http://vampireknight.forumpl.net/f152-zamczysko-asmodey
Zarejestrował/a : 09/07/2016
Liczba postów : 210

PisanieTemat: Biblioteka [I PIĘTRO]   Pon Sie 01, 2016 1:20 pm

Jedno z ulubionych i najczęściej odwiedzanych przez Draculę pomieszczeń w zamku, czyli biblioteka. Pomieszczenie dość sporych rozmiarów bo musi pomieścić naprawdę ogromną ilość książek jaka niewątpliwie jest rodzinna kolekcja Asmodeyów. I tak nie ma tutaj wszystkich, gdyż niektóre były zbyt stare i cenne by wywieźć je z rodzinnego Poenari. Lepiej nie ryzykować uszkodzenia w transporcie czy innych rzeczy. Mimo to tutaj również znajduje się wiele starych ksiąg, pamiętających jeszcze czasy gdy druk nie był techniką powszechną a kopie wykonywano ręcznie w klasztorach. Oprócz niewątpliwych białych kruków wartych fortunę, znaleźć tutaj można również dużo późniejsze dzieła. Od wyboru do koloru, każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie, choć właściciel kolekcji nie ukrywa swojej pogardy dla współczesnych pisarzy i ich dziwacznych tworów. A więc na regałach są takie pozycje jak dzieła H.P Lovecrafta czy Tolkiena, ale Harrego Pottera czy innego Zmierzchu się tu nie uświadczy.
Każda ściana i kąt sali obudowana jest masywnymi regałami po brzegi wypchanymi książkami. Nie jest to jednak chaotyczne i nieskładne upchanie, lecz alfabetyczne i tematyczne, ułożenie dokonane wręcz z pedantyczną precyzją. Korzystając ze smukłych schodów można również dostać się na galerię okalającą całą bibliotekę a tam, niespodzianka, również książki. Całość pomieszczenia wyposażona jest w stonowane oświetlenie, kilka niedużych stolików i dwa wygodne skórzane fotele. Ozdobą jest duży globus oraz kilka map powieszonych w szklanych gablotach tam gdzie było odrobinę wolnego miejsca na ścianach.

"Jam ciemny jest wśród wichrów płomień boży,
lecący z jękiem w dal - jak głuchy dzwon północy -
a w mrokach gór zapalam czerwień zorzy
iskrą mych bólów, gwiazdą mej bezmocy.
Ja komet król - a duch się we mnie wichrzy
jak pył pustyni w zwiewną piramidę -
ja piorun burz - a od grobowca cichszy
mogił swych kryję trupiość i ohydę.
Ja - otchłań tęcz - a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach -
jam blask wulkanów - a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.