IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Wampirza biologia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
Admin

Zarejestrował/a : 22/10/2012
Liczba postów : 50


Wampirza biologia Empty
PisanieTemat: Wampirza biologia   Wampirza biologia EmptyCzw Paź 05, 2017 11:37 pm

WAMPIRZA BIOLOGIA


Wampiry w gruncie rzeczy przypominają ludzi. Wyglądają w większości niemal identycznie i mają podobne organy wewnętrzne. Także odczuwają ból i krwawią oraz starzeją się choć wszystko to w trochę inny sposób niż ludzie. Przedstawiamy zasadnicze różnice biologiczne względem ludzi. Tu odnajdziecie także ich wady oraz zalety w formie opisowej.


Choć można je zabić to im są starsze tym mniej czas zdaje się ich imać. Nie znana jest górna granica wampirzego wieku.
Z początku wampiry starzeją się niewiele wolniej od ludzi. W wieku 22 lat ich ciała zazwyczaj wyglądają jakby miały około 13-17 lat. Dotyczy to nie tylko ogólnego wyglądu, ale i możliwości fizycznych czy psychicznych. Po około dwudziestu latach od urodzenia procesy starzenia wampirów znacznie zwalniają. Oczywiście i pośród wampirów istnieje coś takiego jak predyspozycje genetyczne i mogą zdarzyć się od tego wyjątki.
Wampiry mogą krzyżować się jedynie między sobą. Ciąża wampirzycy trwa połowę krócej niż u ludzkiej kobiety. Możliwe jest, choć społecznie źle postrzegane, krzyżowanie niskiej krwi z wysoką. Niemowlęta pojone są krwią. Choć wampirzyce nie posiadają matczynego mleka jak zwykłe ssaki to jednak ich piersi stają się silniej ukrwione na długi czas po porodzie. Prawdopodobnie jest to ewolucyjny wytwór mający upodobnić je podczas karmienia do ludzkich kobiet. Albo wampiry i ludzie są bliżej spokrewnieni niż by chcieli.
Posiadają organy wewnętrzne pozornie niemal identyczne jak ludzie choć ich działanie bywa nieco odmienne. Przeszczep międzygatunkowy jest w związku w tym niemożliwy. Wampirze nerwy działają tak samo, lecz mają nieco większy próg bólu. Skład chemiczny krwi różni się od ludzkiej. Serce działa znacznie wolniej niż u ludzi, lecz jego skurcz jest silniejszy. Nie potrzebują tlenu do funkcjonowania, lecz płuca umożliwiają im mówienie. Ponadto tlen jest im potrzebny w przypadku znacznego wysiłku fizycznego. Wtedy faktycznie oddychają choć na co dzień nie potrzebują tej zdolności.
Ze względu na odmienną gospodarkę hormonalną i skład chemiczny krwi wampiry zdają się atrakcyjniejsze zarówno dla siebie wzajem jak i ludzi. Bywają wręcz nadnaturalnie piękne, niemal bez skazy. Zazwyczaj dookoła nich panuje całkiem inna, czasami nawet zbyt mocno przyciągająca aura. Tyczy się to głównie nieświadomych ludzi,gdyż przez wzgląd na uodpornienie na łowców to nie działa. Bywa też odmiennie. Czasem nie tyko aparycja, ale i aura wampira informuje jednoznacznie, iż lepiej się do niego nie zbliżać. Podobnie bywa i z ludźmi, czyż nie?
Wampiry są blade. Jednakże w wielu przypadkach wypicie ludzkiej krwi nadaje im zdrowszego, wręcz rumianego wyglądu.
W przeciwieństwie do ludzi wampiry są drapieżcami. Odróżniają ich długie, wysuwane kły, szponiaste pazury u dłoni, czasem nawet i u stóp. Wszystko to by ułatwić wspinaczkę, bieg, pochwycenie i w końcu posilenie się. W obecnych czasach jednak nocne istoty często piłują szpony by lepiej wtapiać się w ludzkie społeczeństwo.
Wbrew legendom szkarłatne oczy nie są na porządku dziennym u dzieci nocy. Tęczówki zachodzą czerwienią gdy wampir jest wręcz wygłodniały lub traci nad sobą panowanie. Czasem też dzieje się tak w czasie używania niektórych mocy. Zwykle jest to jednak kilkusekundowy błysk.
Wszystkie zwierzęta posiadają jakąś regenerację, lecz w przeciwieństwie do ludzi wampiry znajdują się pośród mistrzów użytkowania tego wynalazku ewolucyjnego. Są w stanie utrzymać się przy życiu oraz odtworzyć brakującą tkankę nawet przy śmiertelnych ranach i to w zadziwiająco krótkim tempie. Siła regeneracji zależna jest od kategorii wampirów, lecz tylko szlachetni są w stanie odtworzyć całkowicie utracone organy jak wątrobę, kończyny czy oczy co trwa czterokrotnie dłużej niż samo naprawienie śmiertelnych ran. Da się oczywiście temu zapobiec, lecz trzeba wiedzieć jak...
Promienie słoneczne znacznie osłabiają wampiry czyniąc je słabymi niczym ludzie przez co zazwyczaj poruszają się po zmroku. Długa ekspozycja może wywołać uczulenie.
Żywią się wyłącznie krwią. Ludzkie posiłki są dla nich mniej przyjemne niż dla ludzi przede wszystkim dlatego, że są mało odżywcze. W dzisiejszych czasach istnieją tabletki krwi. Syntetyczna krew w pełni pozwala normalnie działać choć nie jest podobno tak smaczna jak świeża posoka. Krew i jej pochodne są w pełni wykorzystywane przez wampirze ciała dlatego też nie muszą wydalać. Co innego z ludzkim jedzeniem i tu pojawia się kolejny powód, dla którego niektóre wampiry za nim nie przepadają. W przypadku krew zwierząt innych niż ludzie nie służy im. Smakuje źle i pozwala jedynie podtrzymać egzystencję.
Spożycie krwi innego wampira jest aktem rozkoszy. Jednakże w przypadku wypicia krwi wampira szlachetnego dzieje się coś więcej. Oddziałuje ona na wampira czasowo wzmacniając jego fizyczne możliwości choć doprowadza go też na skraj ekstazy i wytrzymałości psychicznej.
Krew osób po środkach psychoaktywnych jest równie pobudzająca co niebezpieczna. Nieznacznie może zwiększyć możliwości fizyczne lub mentalne wampira jednocześnie wprowadzając go w stan nadaktywności. Niestety grozi to zarówno złym samopoczuciem w późniejszym czasie jak i szansą na uzależnienie.
Wampiry mają podwyższoną odporność na choroby i trucizny, szczególnie te szkodzące ludziom. Działa to jednak w obie strony i istnieją substancje, na które to oni mają podwyższoną wrażliwość jak srebro, czosnek czy metal łowiecki. W dodatku kontakt z uświęconą bronią czy wodą święconą ma dla nich fatalny skutek.
Z wiekiem siła psychiczna oraz kontrola własnego ciała wampirów wzrastają. Oznacza to, że starsi mimo mocy bliźniaczych do młodszych przedstawicieli zazwyczaj mają nad nimi lepszą kontrolę. Są tym samym silniejsi i bardziej niebezpieczni.
Śmierć. Nawet wampir może zostać uśmiercony. Wystarczy całkowicie zniszczyć organ witalny jak mózg czy serce albo odciąć głowę od korpusu by trwale odebrać życie pozornie nieśmiertelnym. Co stanie się z ciałem po śmierci zależy od wampira. Zrodzone nagle wysuszają się jakby były zabalsamowane. Stworzone z kolei mogą wyglądać jak ludzki trup, zacząć gnić lub rozsypać się w pył. Zależnie od tego ile czasu minęło od przemiany. Wampiry najwyższej klasy natomiast przemieniają się w szkło i rozpadają. Podobnie dzieje się z utraconymi członkami choć przed ich zmianą mija zazwyczaj kilkanaście minut, tak jakby wola wampira utrzymywała je jeszcze w normalnym stanie.
Wszystkie wampiry posiadają, z punktu widzenia człowieka, nadnaturalne moce. Są one im przyrodzone i bywają tak zróżnicowane jak same wampiry. Jednakże zawsze jest to coś zgoła dla nich naturalnego, wykształconego przez ich organizmy. Nie są jednak w stanie korzystać z magii pod jakąkolwiek postacią. Ta pozostaje domeną ludzi.Ostatnia aktualizacja:
Grigorij 28.03.2020
Powrót do góry Go down
 
Wampirza biologia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Vampire Knight :: Informacje :: Regulamin i zasady gry-
Skocz do: