IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wyspa Sycylijska

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Hiro
RadaWampirów
RadaWampirów
avatar

http://vampireknight.forumpl.net/t1726-hiro-krwawy#36454 http://vampireknight.forumpl.net/t2667-hiro#56882
Zarejestrował/a : 28/03/2015
Liczba postów : 312


PisanieTemat: Wyspa Sycylijska   Wto Sty 16, 2018 6:39 pmNie ma nic bardziej przyjemnego niż wyjazd na gorącą wyspę Sycylijską. Magiczne krajobrazy, smak egzotyki i romantyczne wieczory stworzone dla par. Jednak pod tą błoną piękna kryje się też ponure dno. Wyspa skrywa też i mafijne rodziny, jedne z gorszych oraz niebezpiecznych. Ludzie raczej się tym nie szczycą, skoro nie chcą się mieszać w przestępcze sprawy ani tym bardziej narażać się wampirom.

Na wyspie leży obecny dom rodziny Sanguinoso, ponoć to w nim przetrzymywane są cenne artefakty pozostawione po matce Ivano i to te, które chciałby odzyskać.

Posesja rodu Sanguinoso

Kolejne miejsce warte odwiedzin jest stary Kościół, który z biegiem lat był odnawiany (księży stać, hue). Co prawda muszą się wtedy przedostać do samych Włoch, ale żeby nie robić kolejnego tematu, dam tutaj. Tak!

Kościół
Powrót do góry Go down
Hiro
RadaWampirów
RadaWampirów
avatar

http://vampireknight.forumpl.net/t1726-hiro-krwawy#36454 http://vampireknight.forumpl.net/t2667-hiro#56882
Zarejestrował/a : 28/03/2015
Liczba postów : 312


PisanieTemat: Re: Wyspa Sycylijska   Wto Sty 16, 2018 8:23 pm

Domyślił się jak bardzo musiało zaboleć Hachiko odrzucenie ich nocy. Nie chciał tego czynić, naprawdę pragnął jej osoby lecz niestety czas ich naglił. Nie mógł pozostawić tak ważnej rzeczy na rzecz przyziemnych spraw. Seksualna żądza w każdej chwili mogła zostać zaspokojona, a sprawa rodzinna już nie. Nigdy nie wiadomo kto mógłby się dobrać do cennych skarbów pozostawionych po matce wampira.
- Wynagrodzę ci wszystko, Leadris. Niemniej jednak dziękuję ci, że ze mną się wybierasz. Spakuj się, a później pojedziemy do mnie. Muszę też zabrać kilka rzeczy, no i przygotować się na długą podróż.
Takimi słowami może chociaż odrobinę wesprze? Poczeka grzecznie na wampirzycę, kiedy ta poszła ogarnąć swoje rzeczy na podróż. Kiedy zjawiła się z powrotem, Ivano oczywiście udał się do wyjścia włącznie z damą.
Po opuszczeniu jej posiadłości, zajechali jeszcze pod dom Przewodniczącego. Stamtąd zabrał wszystko co potrzebne, po czym wyruszyli na lotnisko. Inaczej się nie przedostaną, a w taki sposób najlepiej.


****


Sycylia. Wyjątkowa wyspa przyciągająca od groma zagranicznych turystów. Leżakowali na plaży, delektowali się widokami i spełniali swoje marzenia o cudownych wakacjach. Hiro jednak nie wyjechał z Leadris w celach rozrywkowych, chociaż kto wie? Jeśli sytuacja pójdzie po myśli wampira zrobią sobie mały wypad wypoczynkowy? Typowy Janusz oraz Grażyna. Skarpety w sandały, parawany na kilkanaście metrów średnicy.
- Doceniam ogromnie twoją obecność, Leadris. Jesteś dla mnie cenna niczym skarb.
Powie jakże urocze słowa, gdy tylko opuszczą pokład samolotu. Wampirzyca oczywiście opuści go pierwsza, wszak to dama. Warto wspomnieć, że była noc zatem słońce im nie grozi. Zresztą i na śmiercionośną gwiazdę są sposoby, Hiro w końcu nie raz zmierzył się z poparzeniami skórnymi.
- Czekają na nas.
Szepnie jeszcze na kobiece ucho, pochyliwszy się nieco. Na parę wampirów czekał czarny samochód. Stał przy ni wysoki również elegancko odziany wampir. Jego długie włosy do ramion były upięte w kucyk, a błyszczące zielone ślepia wlepiały w postacie wampirów. Na widok swojego szefa oraz jego towarzyszki ukłonił się. I bez słowa otworzył im drzwiczki od samochodu. Kiedy wsiedli kierowca również znalazł się za kierownicą, by odpalić silnik.
Trochę czasu minęło nim dotarli na miejsce. Potężna posiadłość z ogromnym ogrodem, a strzegły ich wysokie bury. Hachiko powinna się spodziewać, że ród wampira nie będzie żył w starodawnym zamku jak żyli dawniej. Czas upływał, więc wampiry musiały się dostosować aczkolwiek wciąż zachowywały klasę.
- Cokolwiek złego by się działo, nie daj się zwieść. Moja rodzina jest specyficzna.
Jeszcze ostrzeże nim przejechali przez otwartą bramę. Zaparkowali w wyznaczonym miejscu tuż przy domu. Oczywiście wcześniej wampirzyca mogła podziwiać doskonale zaprojektowany ogród który był dobrze podkreślony delikatnym oświetleniem antycznych lamp. Tylko im bliżej domu, tym atmosfera stawała się cięższa. Wszak gdy opuścili pojazd, Hachiko mogła dostrzec ileż to innych samochodów było zaparkowanych. Czarne lub granatowe wysokiej klasy wozy dość podejrzanie wyglądały. I co do podejrzeń... Przy schodach pojawiły się trzy wampiry wraz z drobną wampirzycą. Jej aparycja była podstarzała mimo szlachetnej krwi. Jak widać musiało coś na nią wpłynąć.
- Ivano!
Zabrzmiał starczy głos. Kobieta szybko zeszła po schodkach, a za nią wampiry. Zaś czarne postacie wyglądające mniej łagodnie. W przeciwieństwie do wampirzycy, miała na sobie białą, zwiewną suknie a mleczne włosy splecione w luźny warkocz. Mimo starości wyglądała naprawdę ładnie.
- Dlaczego oni tutaj są. Przecież już dawno spłaciliśmy swój dług, więc czemu nas jeszcze dręczysz. Mało ci naszych krzywd? Już dawno twój wuj oszalał! Chcesz żeby inni dołączyli do niego?
Po głosie wampirzycy można było usłyszeć ogromny ból. Musiała cierpieć, chociaż karmazynowa oczy wskazywały na stanowczość. Nie mogła się poddać, zważywszy co nawyczyniał jej wnuk. Ivano uśmiechnął się jak to na dobrego przystało, następnie podejdzie aby chwycić kruchą dłoń babki. Ta wyraźnie wzdrygnęła się w obawie.
- Ależ babko najdroższa. Nie pragnę waszego nieszczęścia. Jesteście mi naprawdę bliscy, pomocni i oddani. Ci o to panowie są tylko ochroną dla cennych przedmiotów pozostałych po mojej matce, a twojej córy.
Nie uspokoił starszej. Ta wycofała dłoń ostrożnie i wreszcie spoczęła uwagą na Leadris. Kim była ta kobieta?

_________________Powrót do góry Go down
Hachiko
Hachiko
Hachiko
avatar

http://vampireknight.forumpl.net/t171-krwawa-dama http://vampireknight.forumpl.net/t588-leadris#788 http://vampireknight.forumpl.net/t3334-krwawa-dama#71600
Zarejestrował/a : 22/10/2012
Liczba postów : 937


PisanieTemat: Re: Wyspa Sycylijska   Wto Sty 16, 2018 10:22 pm

Wampirzyca nie wiedziała, że ich celem będzie Sycylia, wiedziała jedynie, że wampir pochodził z Włoch, ale nie skąd dokładnie. Zatem dowiedziała się już, że w jego żyłach płynęła istnie gorąca krew Południowca. Ciekawe czy był plantatorem oliwek, a może pędził bimber w winogron? Tych przecież nie brakowało na ciepłej Sycili. Była poniekąd podekscytowana tym wyjazdem. Był to drugi taki daleki wyjazd w ciągu ostatnich kilku miesięcy. I chociaż dla Hiro była to może niezbyt przyjemna podróż, w końcu zależało mu na tym, aby odzyskać coś, co należało do jego matki. Jednak dla wampirzycy była to również całkiem przyjemny powrót do Włoszech. Niegdyś częściej podróżowała, zwiedzała świat i eksplorowała Włochy. Co prawda na Sycylii była zaledwie raz i należało to nadrobić. Teraz miała niebywałą okazję do ujrzenia palącej słońcem sycylijskiej ziemi.
Niemal całą podróż samolotem przespała. Była bardzo zmęczona i wykończona po swoim nieudanym, na szczęście, ataku na wampira. Potrzebowała krwi, ale odmówiła tę, którą białowłosy chciał się podzielić. Jakoś też zbyt długo jej nie namawiał, nie przekonywał, nie zachęcił. Nie zamierzała też się prosić, czy być dłużna w jakikolwiek sposób. Nie wiedziała też, jakie i on miał do tego podejście, więc lepiej przemilczeć sprawę.
Przy lądowaniem Hiro musiał ją obudzić, bo ucięła sobie małą drzemkę dla poprawy urody i żeby potem nie mieć brzydkich worków pod oczami.
– W jaki w ogóle charakterze mam wystąpić u Twego boku?
Zadała pytanie, olewając jego komplement. Znała te Hirowskie sztuczki, dała się w nie złapać przecież w ogrodzie swojej posiadłości. Nie chciała znów wpaść w te sidła, dlatego postanowiła zmienić temat na taki, który będzie odpowiedniejszy. Musiała wiedzieć, kim miała być. Jego współpracownikiem, ochroną… na pewno będą zaskoczeni jej obecnością, więc lepiej w zanadrzu przygotować jakiś wspólny plan.
Sycylia miała przyjemne powietrze… Aż miło było odetchnąć ciepłym, ale i zarazem wilgotnym powietrzem, lekko morskim, świeżym, czystym, z dala od brudnej i zakurzonej Japonii, która była tak przeludniona, że nie było dokąd uciec przed ludźmi i cywilizacją.
– Dlaczego nie powróciłeś do swoich korzeni i nie zostałeś głową rodu?
Zapytała w aucie w drodze do jego rodzinnej posiadłości. Nie znała zbyt dogłębnie jego historii, ale oto teraz nadarzyła się niepowtarzalna okazja ku temu. Wreszcie jednak dojechali na miejsce i wampirzyca musiała pochwalić sycylijską hacjendę, która roztoczyła swój widok przed nią.
– Piękny ten dom. Niepretensjonalny, taki inni niż zamek, w którym zwykłeś mieszkać. Aż dziwne, że w takim się wychowałeś.
Choć nie mogła być pewna, że ten dom miał tyle samo lat co i on… Ale czy to było ważne?
– Cokolwiek powiedzą, dla mnie liczyć się będą tylko Twoje słowa.
Uspokoiła jego wszelkie obawy. Po chwili znaleźli się bliżej schodów, po których niemal spłynęła starsza osoba. Nie wiedziała, kim była dla Hiro, ale podobieństwo było uderzające. Miała również białe włosy. Czy to było zatem rodzinne, przekazywane z pokolenia na pokolenie w genach? Możliwe. Stała parę kroków za Hiro, obserwując uważnie całe to przedstawienie, ale nie wtrącała się. Nie odezwała się ani słowem nieproszona, w końcu nie była tutaj u siebie. Była jako gość Hiro, jako jego wsparcie i osoba towarzysząca mu.
Wreszcie też wampir uchylił rąbka tajemnicy i dowiedziała się, że ta oto posunięta w latach (bez skojarzeń…) kobiecinka była jego babką. Nie wiedziała, jakie stara miała zdolności, ale na pewno była potężna. Hiro miał przecież ponad półtora tysiąca lat, a skoro to była jego babka… Nawet nie chciała myśleć, że tak stare wampiry jeszcze się trzymają.
Leadris odwzajemniła spojrzenie starszej wampirzycy. Mogła dostrzec w jej oczach jedynie chłód i opanowanie. Co jakiś czas zerkała w stronę białowłosego, więc ewidentnie wskazywała na swój charakter w roli osoby towarzyszącej Hirowi, a nie jakiejś tam jego służącej do podmywania tyłka. Nadal jednak pozostawała bezimienna, chociaż dygnęła lekko przed starszą wampirzycą.

_________________
Zwiększenie mocy żywiołu o 25 %

Powrót do góry Go down
Hiro
RadaWampirów
RadaWampirów
avatar

http://vampireknight.forumpl.net/t1726-hiro-krwawy#36454 http://vampireknight.forumpl.net/t2667-hiro#56882
Zarejestrował/a : 28/03/2015
Liczba postów : 312


PisanieTemat: Re: Wyspa Sycylijska   Sro Sty 24, 2018 2:58 pm

Dobre pytanie. Hiro jak na niego przystało uśmiechnął się by nie wzbudzić żadnych wątpliwości w kobiecie, poza tym nie miał żadnych złych intencji wobec niej.
- Po prostu osoba towarzysząca i wsparcie.
Odpowiedział jak najbardziej szczerze. Wampirzyca nie musiała wiedzieć wszystkiego, są pewne sprawy mające charakter bardziej prywatny i raczej nie chciał nikomu się z nich spowiadać, nawet tym najbliższym.
- Nie musisz się o nic obawiać, Leadris. Postaraj się bardziej mi zaufać.
Dodał, mając lekko zawiedzioną minę. Kobieta nie powinna aż tak dopatrywać się szczegółów, zważywszy że nie wiadomo jak zareaguje na dalszy bieg wydarzeń. To samo tyczyło się bycia głową rodu. Nasuwało się jedno pytanie: A po co nią miał być?
- Sama zrozumiesz czemu, gdy tylko dotrzemy na miejsce.
Albo i nie. Miał już dodać, ale powstrzymał się nie chcąc tracić zapału na zbędne dyskusje. Chociaż miło gdy wspomniała o domu, wampir roześmiał się krótko.
- Nie wychowywałem się w nim. Co prawda ma swoje lata, ale to nie jest mój dom rodzinny. Ten należy do dalszego pokolenia, ale mimo wszystko dziękuję za dobre słowa.
Odpowie, aby szybko wyciągnąć ze złej oceny. Ivano nie traktował tej posiadłości jako dom, poza tym zbyt rzadko w niej bywał. Taki gość, bardziej niechciany niż spodziewany.
- Naprawdę padam do stóp twojego wyrozumienia.
Aż musiał sięgnąć po dłoń wampirzycy aby poklepać ją z wyczuciem. Prawdziwa z niej przyjaciółka, a może nawet już ktoś więcej. Ivano pók ico był skupiony na swojej babce i na tym, jak bardzo kobieta była zła na obecną sytuację. Starucha wyglądała delikatnie, lecz wbrew pozorom to silny wampir.
- Nie wpatruj się babko tak w tą o to damę. Peszysz ją.
Odsunie się odrobinę, aby wyciągnąć rękę w stronę rudowłosej. Niech zbliży się bardziej aby Przewodniczący mógł ją przedstawić. Natomiast co do dwóch typów obok babki, na znak skinięcia głowy Hiro odsunęli się.
- Babko. To jest Leadris. Moja bliska memu sercu partnerka. Kobieta, dama i należy oddawać jej należyty szacunek.
Nacisnął na ostatnie słowa, również ścisnąwszy mocniej dłoń babki po którą to ponownie sięgnął. Wampirzyca starsza wiekiem skrzywiła się z bólu, wyrywając się.
- Za grosz ty nie masz dla nas szacunku.
Skarciła słowem wnuka, zaś powracając wzrokiem na czysto krwistą. Leadris. Dama. Nie odpowiedziała jednak nic, tylko udała się z powrotem na schodki domu. Białowłosy gestem dłoń przepuścił Hachiko jako pierwszą, by później do niej dołączyć.
Gdy przeszli przez podwójne drzwi domu, Płomiennowłosa dopiero mogła spotkać się z bogatym wystrojem.Nie szło oderwać oczu od przepychu. Jak widać tutejsza rodzina musiała sobie konkretnie cenić dobrobyt i nie ukrywała się z tym. Ale kto bogatemu zabroni?
Jednak prócz wystroju, Hachiko mogła napotkać ponownie wampiry odziane w czerń. Było ich zaledwie kilku, wystarczyło by wzbudzić nie pokój w mieszkańcach. Babka wcale nie wyglądała na zadowoloną.
- Dlaczego to robisz, Ivano?
Zadała wreszcie pytanie, przerywając własne milczenie. Ponownie stanęła przed obliczem Przewodniczącego, patrząc w jego bladą twarz. Co z tego że podobny do matki i ile osiągnął. Nad ich domem zawisła potężna czarna chmura odkąd dowiedział się co rodzina ukrywa.
- Oddalibyśmy ci wszystko, co tylko byś chciał. Ale nie, ty musiałeś nas zrujnować.
Dalej mówiła. Po Przewodniczącym nie było widać, by przyjął do siebie. Jego uśmiechnięte oblicze wskazywało jakby troskę.
- Moja babka jest zbyt stara aby zrozumieć sytuację, Leadris. Posiada cenne dla mnie przedmioty i już myśli, że osądzam ją o wszystko. Naprawdę troszczę się o rodzinę, ale ich zrozumienie jest jak nieistniejący cud. Widzisz czemu mnie odsuwa od bycia dla nich Głową rodu.
Zwróci się do wampirzycy, nie do starszej. Jednakże ta na wzmiankę o Głowie rodu aż zaniosła się powietrzem. Było widać, że wcale nie byłaby zadowolona z tego faktu.
- Prędzej jesteś jak rak niż głowa.
Przeklęła, odwracając się gwałtownie od nich. Szła dalej, kierując się w jeden z korytarzy. Ivano nie okazał gniewu, przeciwnie jakby słowa były pochwałą niż obrazą. Chciał załatwić sprawę i opuścić dom, no. Nim jednak wrócą, musi odwiedzić jeszcze jedno miejsce. I gdzie tak właściwie szli? Do piwnic. Prawdopodobnie tam trzymana jest cenna rzecz. Białowłosy aż bardziej się ożywił, czując jak już bliski jest osiągnięcia potężnej mocy.

_________________Powrót do góry Go down
Hachiko
Hachiko
Hachiko
avatar

http://vampireknight.forumpl.net/t171-krwawa-dama http://vampireknight.forumpl.net/t588-leadris#788 http://vampireknight.forumpl.net/t3334-krwawa-dama#71600
Zarejestrował/a : 22/10/2012
Liczba postów : 937


PisanieTemat: Re: Wyspa Sycylijska   Sro Sty 31, 2018 1:26 pm

Wampirzyca już i tak miała wystarczająco dużo wątpliwości i nie zamierzała tego nawet okazywać szlachetnokrwistemu. Zgodziła się tutaj przyjechać, bo chciała jedynie mu pomóc i wolała wiedzieć zawczasu, czy wampir przygotował jakiś szczególny plan, chociażby co do jej roli w towarzyszeniu mu. Okazało się, że jednak niczego niespodziewanego nie miał w zanadrzu, na pewno by ją o tym ostrzegł. Nie chciała też ciągnąć go za język, bo ewidentnie wiele spraw wolał pozostawić dla siebie. Skinęła zatem jedynie głową, przyjąć do wiadomości słowa o swej roli. Nawet jej to pasowało i lekko uśmiechnęła się do towarzysza.
– Ufam. Nie chciałabym jednak znaleźć się w niekomfortowej sytuacji.
Miała nadzieję, że dobrze ją zrozumie, w końcu znali się nie od dziś. Jego ród znała jedynie ze śladowych opowieści wampira. I nigdy jakoś szczególnie nie chwalił się członkami rodziny. Sama również nie miała powodu ku temu, aby odwzajemniać się tym samym. Z jej rodu żyła jedynie przyrodnia siostra, za którą nie przepadała oraz pewnie jakieś dalekie kuzynostwo, które już nawet nie było z tej samej krwi.
Nie czuła się bynajmniej speszona, jednak nic nie powiedziała ani nie uczyniła, żeby temu zaprzeczyć. Wolała się nie odzywać i nie wtrącać, bo możliwe, że Hiro rozpoczął już swoją „grę” o zdobycie cennych artefaktów. Nie chciała mu zatem niczego utrudniać, ale chwilowo tak bardzo czuła się… bezużyteczna i to uczucie zaczynało ją bardziej irytować niż peszyć. Kiedy wampir dokonał przedstawienia, ponownie lekko dygnęła na znak szacunku. W końcu nie mogła sobie pozwolić, żeby ktoś nie uznał jej za damę! Jednak starsza wampirzyca była pełna dumy i nie odwzajemniła tego, na dodatek nie pozwalała się dotykać wnukowi, mając w pogardzie chyba wszystko to, czym sobą reprezentował.
Wampirzyca nawet nie wiedziała, w czym Hiro mógł nie mieć za grosz szacunku do kogoś… Znała go, widziała jak zachowywał się w zamczysku, ile zrobił dla rodu Kuroiaishita, jakie przywiązanie odczuwał do nich i oczywiście ze wzajemnością, a ona śmiała twierdzić, że nie darzy jej szacunkiem?
– Gdyby tak było, szlachetna pani, to Ivano nie przybyłby tutaj w celach pokojowych i z chęcią rozmowy o zaistniałych problemach.
Odezwała się po raz pierwszy, od razu stając w obronie białowłosego. I skoro przepuścił ją po schodach jako pierwsza, wstąpiła na nie, udając się za starszą wampirzycą. Nie znała nawet jej imienia, ale wcale ją to nie interesowało. Gdy tylko weszła do wnętrza, od razu dostrzegła wszechogarniający luksus. Mimo przywyknięcia do takich widoków, był on znacznie inny, wytworniejszy, nowocześniejszy niż ten wszechobecny w starym zamczysku nad cmentarzem. Wiedziała jednak, że bardzo niekulturalne okazałoby się rozglądanie, zatem tego nie czyniła. Nie zamierzała też kraść chińskiej porcelany, złotych kandelabrów ani sreber…
Wampirzyca stanęła u boku Hiro, jego babka zaś znów mieszała go z błotem.
– Chcesz tylko odzyskać to, co dziedzicznie Ci się należy.
Odpowiedziała na słowa wampira, ale zerknęła w stronę starej wampirzycy. Nie bardzo znała rodzinną sytuację, ale zamierzała w pełni zaufać wampirowi. Nawet gdyby mieli wybić połowę wampirów z tego domu, nie zamierzała się wycofać. Byłaby to nawet niezła przygoda, chociaż wątpiła, żeby akurat wampir to za taką uznał.
– Naprawdę nie mogę pojąć, po cóż te ceregiele. Skoro wspomniała pani, że gotowi byście byli do oddania wszystkiego, co tylko pragnie…
Zawiesiła pytanie, wyraźnie stawiając nad nim znak zapytania. Ta wampirzyca przeczyła sobie samej. Wcale nie dziwiła się wampirowi, że nie chciał tutaj przebywać zbyt długo albo powracać… Istne szaleństwo starcze!
– Gdzie znajduje się to, po co przybyłeś tutaj?
Zagadnęła, chętna do pomocy, kiedy tylko babsko usunęło się w głębie korytarzy i nie była już w stanie dosłyszeć tego, co mówiła do białowłosego.

_________________
Zwiększenie mocy żywiołu o 25 %

Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wyspa Sycylijska   

Powrót do góry Go down
 
Wyspa Sycylijska
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wyspa Twarzy
» Wyspa Endor
» Bezludna Wyspa - Survival Time.
» Kronika rodu Tarth
» Most w Sligachan, wyspa Skye

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Vampire Knight :: Poza Miastem :: KRAJE ODLEGŁE-
Skocz do: