IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wampiry i krew

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
avatar

Zarejestrował/a : 22/10/2012
Liczba postów : 47


PisanieTemat: Wampiry i krew   Wto Paź 23, 2012 5:45 pm

WAMPIRY
Wampiry to stworzenia, które żywią się krwią i prowadzą nocny tryb życia. Cechami charakterystycznymi są długie kły, blada i zimna cera oraz szkarłatne oczy (u niektórych wampirów ten kolor pojawia się wtedy, gdy używają dużej ilości mocy bądź są w głodzie (poziomy E)). Wrażliwe są na wodę święconą, słońce oraz poświęcone artefakty jak na przykład krzyże, krucyfiksy itd.. W przeciwieństwie do wilkołaków, są odporne na srebro. Ich największe zalety to: wyostrzone zmysły, zwinność (poruszają się szybko i czasem bezszelestnie), nadludzka siła (oczywiście nie przesadzając), regeneracja ran oraz długowieczne życie i zachowane piękno. Piąty poziom krwi wampirów E, to istoty przemienione przez tych z poziomu A, którzy po przemianie nie otrzymali ich szlachetnej krwi i zostały bestiami popadającymi czasem w obłęd, szał a nawet głód, który trudno im powstrzymać. Takie wampiry zostają usuwane (zabijane przez łowców lub same wampiry), bądź przez krwiopijców kategorii A "ratowane", otrzymując ich krew, by żyć jak normalny wampir, jednocześnie służąc danemu wampirowi.
Śmierć wampira nie pozostawia po sobie nic jak tylko sam popiół. Zabić go można poprzez spalenie, ścięcie głowy bądź przebicie/przestrzelenie serca.
Ponadto trzeba pamiętać iż pewne swoje ułomności wampiry zdołały przezwyciężyć jak choćby potrzebę picia krwi za pomocą specjalnych tabletek oraz wrażliwość na słońce dzięki odpowiednim maściom i kremom z filtrem, oraz specjalnym soczewkom co jednak bywa dla nich czasem uciążliwe.
Kategorie krwi:

 • A - SZLACHETNA: Wampiry, posiadające moc przemieniania ludzi. Niestety tylko mała ich część zamieszkuje ową ziemię. Stanowią najwyższa klasę w społeczeństwie krwiopijców. Każdy niższej krwi wampir zmuszony jest do oddawania im należytego szacunku. A ich słudzy, do oddania się i służenia jak należy. Inaczej nieposłuszeństwo i brak okazywania im szacunku, może źle się skończyć dla wampira niższej krwi bądź sługi. (dostępna TYLKO dla zasłużonych)
 • B - CZYSTA WYŻSZEGO POZIOMU: Wampiry, które nie zostały obdarzone mocą "przemiany". Mimo to posiadają wysoką funkcję w wielu dziedzinach, zaraz po szlachetnych. Również gdzieniegdzie stać się mogą ważnymi osobistościami, tak jak ludzie będący VIPami. Ich liczba na świecie jest średnia, jednak więcej ich niż szlachetnych.
 • C - CZYSTA NIŻSZEGO POZIOMU: Podobnie jak wampiry Czystokrwiste B. Nie posiadają zdolności przemieniania, oraz trudno spotkać takiego, który pełniłby wysoką funkcję. Rodzą się często z krzyżowania wampira krwi czystej i dawniej człowieka, lub wampira krwi szlachetnej i dawniej człowieka. Ich liczba stanowi większość od powyższych ras na tej planecie.
 • D - DAWNIEJ CZŁOWIEK: Wampiry, które kiedyś były ludźmi, zostały przemienione przez Szlachetnokrwistych. Po ugryzieniu, od razu lub po jakimś czasie, otrzymały ich krew aby stać się tak samo krwiopijcą. Może i ich z wyglądu przypominają, to jednak sile nie dorównują. Nie mają nawet prawa przeciwstawić się swojemu Panu/Pani, który go przemienił. Nawet jeśli zostanie zwolniony ze służby.
 • E - BESTIA: Wampiry nie panujące nad sobą oraz swoim głodem. Stają się bardziej bestią niż człowiekiem czy zwykłym wampirem. Nie posiadają żadnej mocy. Są wierne jak psy swojemu stwórcy, który dał im nowe życie. Otrzymanie krwi szlachetnej, odwampirzenie albo śmierć może uwolnić ich od tak zwanej "klątwy" bycia krwiożerczą bestią.


Krew Szlachetna (obowiązuje od dnia: 11.03.2010r.)
Ostatnio padają pytania co zrobić aby dostać krew szlachetną. Poniżej macie wymienione dokładne wymagania jakie administracja wspólnie ustaliła. Osoba chcąca ubiegać się o krew szlachetną musi spełniać następujące warunki:
- Mieć aktywny pobyt na forum i nieco dłuższy staż (około dwa miesiące);
- Żyć w zgodzie z innym graczami oraz nie podpadać administracji;
- Liczba postów powinna sięgać powyżej 300;
- Jakość postów musi być zadowalająca. (czyli, długie, jakościowe posty mogą cieszyć się pochwałą);
- Zadowalające odgrywanie prowadzoną przez siebie postacią wg. graczy i administracji (czyli brak "oskarżeń" za nieprzestrzeganie zasad fabularnych, np.: nadużywanie mocy).
Jeśli te warunki są spełnione, należy później napisać PW do admina odpowiadającego za przydzielanie krwi (Testament), w temacie wpisując: "Podanie na krew Szlachetną", w którym treść powinna zawierać:
- Odpowiedź na pytanie: Dlaczego chcesz posiadać krew szlachetną?;
- Dokładny opis swojej postaci niż w KP (uwzględnić należy wszystkie cechy i ważne informacje, coś jak życiorys) LUB napisać długą historię postaci.
Pomoże nam to szybciej ocenić sprawę, jak osoba pisze na forum. Uważajcie na błędy takie jak: literówki, interpunkcje i ortografię. Na to też będzie zwracana uwaga. Podanie będzie oceniane przez aktywnych adminów (nie tylko przez tego, do którego będą napływały podania)
- Podanie można wysłać dwa razy, jedną postacią.
- Krew przyznawana jest tylko na postać, nie na osobę. Także jak ktoś ją skasuje bo się znudzi i będzie planował utworzyć nową, ponownie będzie musiał starać się o krew szlachetną. [/size]

Statystyka dostępności Krwi na forum znajduje się TUTAJ!
(Tak, specjalnie napisane tym kolorem, by krety widziały ;x)ZDOLNOŚCI WAMPIRZE
Powyżej w opisie rasy Wampirów, zostały wspomniane pewne umiejętności, jakie posiadają krwiopijcy i w czym są lepsi od ludzi. Jednak bywają postacie, które potrafią nieco przesadzić z podanymi atrybutami. Dlatego też poniżej każda z nim została osobno i krótko opisana, by ułatwić granie wampirem.

 • SIŁA: Wampirza siła jest co prawda większa niż zwykłego człowieka, ale nie przesadzając. Nie jest to postać typu Pudziana, Hulka czy Terminatora. Silny wampir to taki, który może złapać człowieka czy zwierzę i rzucić nim gdzie mu się podoba. Choć to zależy też od masy ciała. Podnieść np. czołg, traktor, samochód to już byłaby dosadna przesada. Więc nie róbmy z wampira postaci przypominającej po części maszynę.
 • SZYBKOŚĆ: Dzięki swojej lekkości, szczupłej i sylwetki, wiele wampirów potrafi przemieszczać się szybko i bezszelestnie, gdzie mogą pojawić się w danym miejscu z zaskoczenia. Lecz i tutaj nie należy przesadzać. Wampiry nie poruszają się z prędkością światła. Nie ma takiego, który w mgnieniu oka czy w pół sekundy z portu znajdzie się na szczycie gór. Chyba, że użył w tym przypadku teleportacji, to już inna sprawa.
 • ZRĘCZNOŚĆ/ZWINNOŚĆ: Wampiry żyjąc długie lata, bądź wieki udoskonalają swoje umiejętności, dzięki czemu potrafią być zręczne czy zwinne niż ludzie. Poruszają się płynnie i niekiedy potrafią dobrze uniknąć ataków podczas walki. Jednak bywają przypadki wyrównania szans w walce, kiedy przeciwnikiem ich okaże się uzdolniony łowca, człowiek bądź przedstawiciel ich rasy. Ich zręczność nie tylko można przypisać do walk, ale i innych umiejętności, którymi nawet na co dzień mogą się posługiwać ludzie.
 • ZMYSŁY: Wampiry w przeciwieństwie do ludzi, posiadają wyostrzone zmysły:
  - Wzrok: Pozwala im na widzenie w ciemnościach oraz w mgle, gdzie dla człowieka dostrzeżenie jakiegoś punktu bywa czasami problemem. U wampira będącego w głodzie i przyglądającego się swojej ofierze, może dostrzec w ciele bardzo dobrze żyły a w nich płynącą ciecz. Dzięki temu nie mają problemu z trafieniem kłami, jak pielęgniarka ze strzykawką.
  - Słuch: Bardzo dobry słuch pozwala na usłyszenie różnych dźwięków np. bicia serca. Człowiek usłyszeć je może, przykładając ucho do piersi drugiej osoby, wampir natomiast z normalnej odległości.
  - Węch: Bardzo dobrze rozwinięty pozwala na wyczucie zapachu krwi (jeśli jest gdzieś w okolicy, np. sącząca się z czyjejś rany) w danej okolicy, jakiej przebywa wampir. Również mogą wyczuć inne zapachy, w tym zaś odróżnić człowieka od wampira. Każda postać posiada swój charakterystyczny zapach. Im dłużej się z nią przebywa, tym bardziej możemy i łatwiej można ją wyróżnić z tłumu.
  - Smak: Dla wielu osób być może krew smakuje inaczej, to dla wampirów a pewne znaczenie. Jak na przykład krew wampira i człowiecza a nawet i zwierzęca. Tak samo inaczej dla nich może smakować jedzenie ludzkie, choć ono nie zaspokoi ich głodu, którym jest zapotrzebowanie krwi.
  - Dotyk: W tym zaś nie ma żadnej różnicy. Jedynie to, że ich ciało może nie odczuwać ani zimna, ani ciepła. Są jakby urodzonymi trupami. Ich skóry bywają blade i zimne.
 • REGENERACJA: W przeciwieństwie do ludzi, rany wampira goją się szybciej. Jednak to też może zależeć od zadanych ran.
  - Rany lekkie cięte jak np. od noża, żyletki czy czegoś innego ostrego u człowieka goją się w kilka dni, zaś u wampira mogą w ciągu kilku minut.
  - Rany cięte np. od ostrzy typu miecza, katany, noża na poziomie średnim lub dużym u człowieka goić się mogą około tygodnia, jeśli nie dwóch. Ale blizny pozostają na ciele w miejscu, gdzie zadany był cios. U wampira proces regeneracji tego typu ran trwać może od kilku godzin do jednego lub dwóch dni.
  - Rany zadane od broni palnej, czyli rany od pocisków. U człowieka zwykle goją się około dwóch tygodni do miesiąca, w zależności od tego jak głęboko pocisk utkwił w ranie, tym samym u niektórych po operacji może pozostawać blizna. U wampirów natomiast taka rana goić się może jeden dzień. Jeśli zaś jest ich więcej, wtedy regeneracja może trwać dłużej do dwóch dni.
  - Rany głębokie, zadane przez dowolną broń, stawiające nieczęsto postać na krawędzi życia i śmierci. U ludzi takie rany goją się dłużej niż miesiąc. U wampira zazwyczaj do dwóch tygodni włącznie.
  - Rany będące obrażeniami zadanymi od broni zatrutych, często człowieka mogą doprowadzić do śmierci. Wampir natomiast zmuszony jest zmagać się z bólem a jego rana goi się dłużej. Okres ten może sięgać miesiąca.
  - Obrażenia (prawdopodobnie) trwałe np. utrata kończyny (lub jej część np palec) nie ma możliwości odzyskania utraconego elementu ciała, jeśli pozbawiona została nawet kości. Nie ma czegoś takiego jak odrastanie. Dotyczy to zarówno ludzi oraz wampiry. Utrata wzroku, słuchu czy mowy jest możliwa do odzyskania dzięki pewnym operacją u ludzi bądź regeneracji u wampirów (z tym faktem, że regeneracja odnowienia komórek trwać może jeśli nie dniami to tygodniami w zależności od stopnia uszkodzenia narządu). Pomóc również mogą operacje, eksperymenty lub inne naukowe, medyczne bądź alchemiczne zdolności.
  - Złamania otwarte i zamknięte u ludzi goją się przeważnie miesiąc w zależności od stopnia złamania kości. U wampirów proces ten może trwać krócej (około kilku dni).
  - Zmiażdżenia kości. U ludzi grozić to może amputacją (odcięciem, przeważnie kończyn). U wampirów długą regeneracją, odbudowy kości.
  Niezależnie od posiadania rangi krwi, regeneracja u wampirów jest na takim samym poziomie, a raczej być powinna. Jeśli ktoś zamierza używać tej zdolności jako swojej mocy, proszę bardzo. Ale nie opisujcie jej w taki sposób, że działa błyskawicznie i głębokie rany, śmiertelne czy trujące goją się w parę minut. Takie coś nie jest akceptowane.
  Proces regeneracji wampirów został opisany na działanie normalne. Jeśli zaś ranny wampir napije się krwi i będzie jej zażywał systematycznie, jego rany zagoją się o połowę szybciej.
  O jednym warto też wspomnieć, że istnieje moc uzdrawiania (zwana inaczej leczeniem), którą wybrani krwiopijcy zostali obdarzeni. Często podejmują się pomaganiu innym wampirom, jeśli nie ludziom. Dzięki tej ich mocy, wszelkie rany mogą zostać wyleczone. Zaawansowani medycy w tej dziedzinie, mogą wyleczyć również trucizny.
 • WSPOMNIENIA: Kolejna rzecz jaką wampiry potrafią, mogą i nie muszą z niej korzystać, jest to widzenie wspomnień osoby, z której się pożywiają krwią. Dzięki temu mogą odkryć jej skrywane głęboko sekrety. Czy mówi prawdę czy kłamie. Co potrafią a czego nie. Nie zawsze zaś da się również być "świadkiem" danego zdarzenia. Czyli słyszeć o czym rozmawiają dane osoby. Jedynie ujrzeć tylko przewijające się obrazy. Zobaczyć to co się pragnie. Jeśli np, chce ktoś ujrzeć jego dzieciństwo, pijąc krew ujrzy wybrane fragmenty. Ważne lub mniej ważne. W zależności od emocji jakie tłumi w sobie "ofiara". I warto dodać, że obie osoby widzą to samo (pożywiający się i ofiara).  WRAŻLIWOŚCI WAMPIRZE
Jak wspomniane było wcześniej, wampiry są zupełnie innymi istotami, żyjącymi w nocy, śpiącymi w dzień i żywiące się tylko krwią. Poniżej znajdują się opisane rzeczy na które wampiry nie są odporne i unikają ich jak ognia. Co prawda w anime/mandze są one przedstawione w sposób inny niż prawdziwe znane wszystkim z legend, mitów i faktów. Na przykład to, że również jak ludzie, odżywiają się tym samym poza krwią a także rozmnażają drogą płodu.

 • SŁOŃCE: Jest największym wrogiem wampira, który bardzo szybko może pozbawić go życia. Słońce swoimi promieniami daje światło i ciepło, co doprowadza do spalenia wampirzego ciała i przemienienie go w proch. Tutaj, uznane zostaje, że bardzo ich osłabia i pozbawia koncentracji. Zbyt długie przebywanie na nim, może wtedy doprowadzić do ich śmierci. Najlepiej dla nich jest poruszanie się w cieniu lub korzystania z przedmiotów ich osłaniających np.: parasole, długie płaszcze z kapturami itp.
 • WODA ŚWIĘCONA: Drugi element na który nie są odporne. Wampiry są pokrewieństwem demonów. Równie jak one żywią się krwią by żyć i przeżyć. Wampiry tak jak demony nie znoszą światła i wszystkiego co związane z wiarą i Bogiem. Woda ta powoduje na ich ciele bolesne oparzenia, niemal wypalanie fragmentu ciała, na który została wylana. Szybko się nie zagoi, chyba że wampir napije się krwi. W anime/mandze nie było nic o tym wspomniane, ale żeby nieco urozmaicić grę i nie robić z wampirów Bogów, ich wrażliwość na wodę święconą jest duża.
 • CZOSNEK: Jego zapach jest tak odrzucający, że wampir może mieć trudności z oddychaniem (jeśli u niego jest to możliwe) lub odczuwać może mdłości. Tak dokuczające, że niby chce iść wymiotować, ale nic nie idzie. Nie na wszystkie wampiry to oczywiście działa. Ale dobrze by było, gdyby na wszystkie. Przynajmniej byłoby jakieś kolejne urozmaicenie a i ludzie nie musieli by polegać tylko na tępicielach krwiopijców.
 • KRUCYFIKSY: Ten element jest dość słaby. Bo nawet biblią czy pismem świętym nie przestraszy się wampira od tak. Jednak jeśli dany krucyfiks jest w postaci artefaktu o jakiejś mocy, może w jakiś sposób postraszyć wampira.


Kochane wampirki, prosimy Was o przestrzeganie tych elementów, a zabawa na forum nie będzie zbyt nudna.
Powrót do góry Go down
 
Wampiry i krew
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wampiry i krew
» Czarna krew
» Wampiry
» Gabinet Pielęgniarski
» Sala operacyjna

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Vampire Knight :: Informacje :: Regulamin i zasady gry-
Skocz do: