Łowcy Wampirów

Go down

Łowcy Wampirów Empty Łowcy Wampirów

Pisanie by Admin on Wto Paź 23, 2012 5:46 pm

Łowcy Wampirów

Łowcą Wampirów, może zostać osoba posiadająca wiedzę o wampiryzmie, doświadczyła jego spotkania w swoim życiu i pragnie wyeliminowania ich społeczności, która może zagrażać innym ludziom nieświadomym zagrożenia. Nie chcąc aby ktokolwiek inny przeżył z nimi takie samo spotkanie co on sam. Łowcy są najczęściej samotnikami, działającymi samodzielnie, w duecie lub większych grupach. Łowcą nie zostaje się od razu, a wymagane jest przejście szkolenia przez mentora, przygotowującego młodego osobnika do walki z wampirami. Przekazując wiedzę o stworzeniach nocy taką, jakiej nigdzie w księgach nie znajdzie, oraz sposoby jego powstrzymania.
Powiada się, że najstarsi łowcy przekazali swoim potomkom sekret spożywania krwi wampirzej, która zachowuje młodość, przedłuża życie i dodaje sił. Według plotek, jednym z takich byłych łowców, który spożywa wampirzą krew jest Kaien Cross. O czymś świadczy jego dobry stan zdrowia, sprawność fizyczna, pamięć i zachowana jak na swój wiek, odpowiednia "młodość".

 • Legenda - łowca będący na emeryturze, posiadający na swoim koncie niezliczone walki z wampirami, przeżycia i spotkania. Okrzyknięty Legendą, gdyż mógł zapisać się w kartach historii Łowieckiej jako osoba zdeterminowana, nieugięta i potrafiąca poradzić sobie z każdym rodzajem wampiryzmu. Osiągająca coś niemożliwego dla innych łowców. Cechujący się niebywale trudnymi umiejętnościami i sposobami działania. Osoba darzona największym szacunkiem, posiadająca na swoich barkach duże, bo aż ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie życiowe związane zawodowo z wampirami lub więcej. O ile nie bierze już czynnego udziału w terenie może, aczkolwiek też nie musi, wyszkolić przyszłego następcę.
 • Doświadczony - łowca posiadający duże doświadczenie w obyciu i walce z wampirami. Całe swoje życie poświęca ściganiu agresywnych krwiopijców, by chronić mieszkańców i swoich bliskich. Rozwija dalej swoją wiedzę i nabywa dalsze doświadczenia. Staje się inspiracją dla młodszych i nowych łowców, niekiedy tez biorąc niedoświadczonych pod swoje skrzydła, przekazując im swoją wiedzę. Tym tytułem mogą oznaczać się łowcy, którzy polują na wampiry już ponad dwadzieścia lat.
 • Łowca Wampirów - pełnoprawny łowca, polujący na wampiry, posiadający podstawową wiedzę z zakresu walki z wampirami. Im więcej zbierze doświadczenia, tym bardziej jest wstanie wiedzieć jak przekazać wiedzę drugiej osobie, pragnącej być takim "bohaterem" co on sam. Może wziąć pod swoje skrzydła i wyszkolić człowieka, pragnącego się także bronić przed krwiopijcami jak i chronić bliskich. Jednakże większą wiedzę młodzi na pewno otrzymają od bardziej doświadczonego łowcy.
 • Samotnik - łowca nie należący do żadnego Stowarzyszenia i ugrupowania łowieckiego, działający samotnie według swoich praw i zasad. Cieszący dobrą lub złą sławą. Niezależnie od wieku i zdobytego doświadczenia, może być działać sam aż do końca życia. Nie podlega nikomu. Doświadczeni samotnicy z klei mogą przygarnąć ofiarę losu i wyszkolić ją na łowcę, czyniąc z niego swojego następcę. Aby wiedza i działania były dalej przekazywane.
 • Były Łowca - osoba, która z pewnych powodów rezygnowała z dalszego polowania na wampiry, lecz nie uzyskała wystarczającego rozgłosu i doświadczenia, by zyskać tytuł Legendy. Przerwanie zawodu może wynikać często z powodu choroby, założenia rodziny, chęci poświęcenia się czemuś innemu itp.


Stowarzyszenie Łowców
To organizacja, która w każdym kraju posiada swoją siedzibę i jest głównym miejscem spotkań Łowców Wampirów. Pełni także rolę obradową, noclegową, medyczną i treningową. Na takie miejsca najczęściej wybiera się opuszczone posiadłości, nie rzucające się w oczy. Specjalnie też nie remontując ich zewnątrz. Ich położenie jest owiane tajemnicą przed wampirami i ludźmi. Praca samotnego łowcy nie pozwala na zarobek i tym samym przeżycie, przez co musi wykonywać za dnia dodatkowy zawód, pozwalający mu na godne życie. Nie wybierają oni też wysokich stanowisk, by nie rzucać się w oczy, ale bardziej takie poboczne i fizyczne. Oświata utrzymuje się z tego, co uda im zarobić z otrzymanych zleceń łowieckich.
Samo Stowarzyszenie jest organizacją a nie szkołą wojskową czy inną, do której można się zapisywać. By dostać się do Stowarzyszenia, przyszły łowca musi odnaleźć kogoś, kto nim jest i poprosić o naukę. Wtedy dany łowca sam może zadecydować, czy weźmie pod swoje skrzydła młodego ucznia, czy zaprowadzi do siedziby, gdzie zostanie mu/jej przedstawiony inny mentor. W innym przypadku, może przyszłego łowcę od razu polecić pod opiekę komuś, kogo zna i ufa ze Stowarzyszenia.
W skład Stowarzyszenia wchodzą:
 1. Dowódca - pełniący główne obowiązki Stowarzyszenia, kierownicze, taktyczne i działań, wydając polecenia mniejszym jednostkom łowieckim. On również może i nie musi brać udziału w przeprowadzonych działaniach. Podejmuje także rozmowy dyplomatyczne i współpracę z Akademią Cross oraz Władzą Miasta, jeżeli jest to konieczne. W jego rękach spoczywa los całego Stowarzyszenia i zajmowanej Siedziby.
 2. Zastępca Dowódcy - osoba zastępująca Dowódcę w stowarzyszeniu podczas jego nieobecności. Jest jego prawą ręką i doradcą. Bez niego Dowódca mógłby sam sobie nie poradzić z pilnowaniem wszystkiego i planowaniem.
 3. Łowca Wampirów - będący także członkiem Stowarzyszenia, przestrzegający panujących w nich zasad. Wspierający swoimi umiejętnościami ugrupowanie łowieckie. Posiadający  doświadczenie w swoim zakresie zawodowym, może szkolić nowicjuszy.
 4. Nowicjusz - początkujący, młody uczeń czy uczennica, szkolony na przyszłego łowcę, przez mentora u którego dostaje zezwolenie na zostanie przyszłym łowcą. Jego mentorem może być pełnoprawny łowca, niezależnie od jego pełnionego stanowiska.
 5. Medyk - łowca posiadający umiejętności w zakresie medycyny, zdolny do udzielania pierwszej pomocy na polu bitwy lub w samej siedzibie, podczas dostarczania rannych.


Bliźniacy
W rodzinach łowieckich to rzadkość, kiedy rodzą się bliźnięta i uważane są za dar przekleństwa. Wszystko za sprawą tego, że jedno z bliźniąt rodzi się słabsze i chorowite a drugie silniejsze i zdrowsze. Oboje stanowią silny duet jako łowcy, jeżeli nimi zostają w przyszłości. Przekleństwo spadające na taką rodzinę wampirzą, przytacza fragment historii powieści biblijnej o Kainie i Ablu, gdzie to brat zabija brata. Tutaj z kolei silniejszy z bliźniąt zabijając słabszego, może przejąć jego energię życiową aby oboje stali się jednością i zyskać więcej siły, przekraczając limity zwykłego człowieka, by dorównać niższym krwi wampirom.


Magia
Wśród łowców zdarzają się osoby posiadającą wiedzę na temat magii i ją praktykującą. Jednakże takich osób jest niewiele a dostęp do ksiąg bardzo ograniczony. Szczególnie nie powinni sięgać po nie Ci, którzy z wiedzą o magii są w tyle i nigdy nie mieli z nią styczności. By móc się jej nauczyć i praktykować, czego czuć w sobie ten zamiar i chęci. Bo mimo iż każdy może się jej nauczyć, nie każdy wie jak jej użyć. Poniższa lista prezentuje ilość opanowania zaklęć magicznych. Pamiętajmy, że magia nie działa tak samo jak moc i ona w tym przypadku potrzebuje pewnego przygotowania i recytacji zaklęcia, wypowiedzenia pewnej formułki.
 • Legenda = 2 zdolności magiczne
 • Doświadczony = 2 zdolności magiczne
 • Zwykły Łowca = 1 zdolność magiczna
 • Nowicjusz = 1 zdolność magiczna  


Artefakty
Przedmioty poddane zaklinaniu magią, posiadające zdolności najczęściej ochronne lub wpływające na umysł. To małe rzeczy nie rzucające się w oczy, będące czymś pokroju biżuterii podręcznej. Kolczyk, wisiorek, pierścień, bransoleta, broszka, zegarek itp.. Zaklęte tylko w jedną zdolność magiczną, działające na wampiry szkodliwie. Wampir próbujący dotknąć artefaktu zostaje porażony prądem. To specjalny zabieg ochronny przedmiotu, nie pozwalający wampirowi na jego korzystanie.


Broń anty-wampirza
Broń specjalnie wyprodukowana do walki z wampirami, niekiedy także zaklęta w magię. Jej celem jest powstrzymanie wampira podczas jego nie kontrolowanego ataku lub prowadzonego z zamysłem siania postrachu wśród mieszkańców danej okolicy. Broń ta może być wszelkiego rodzaju i gatunku. Najczęściej wybierana jest biała i palna. Specjalne pociski u broni palnej powodują spowalnianie procesu regeneracyjnego. Postrzał w serce i/lub w głowę może doprowadzić śmierć, na podobnej zasadzie co w dawnych czasach stosowano na wampiry kołki osikowe.
W przypadku broni zaklętej magią, jej działanie na wampiry jest tak samo szkodliwe co w przypadku artefaktów. Tak samo ochronnie działa przeciwko wampirowi, który będzie próbował ją przejąć i użyć przeciwko swojego wrogowi. Zostanie porażony prądem i zmuszony do porzucenia przedmiotu.


Zasady obowiązujące w Stowarzyszeniu

 1. Głównym zarządcą Stowarzyszenia jest Dowódca, do którego należy ostateczne zdanie w podejmowanych decyzjach i w sytuacji wymierzana kar na wampirach oraz łowcach łamiących zasady. To on może także podejmować rozmowy dyplomatyczne z innymi organami w mieście, którzy wtajemniczeni są w istnienie wampirów. W tym przypadku z Akademią Cross. Podczas jego nieobecności lub przebywaniu poza terenem Oświaty, zastępuje go zastępca.
 2. Stowarzyszenie przyjmuje każdego samotnego łowcę a także człowieka pragnącego nim zostać, przechodząc odpowiednie szkolenie w celu zwalczania wampiryzmu.
 3. Działania Stowarzyszenia jak i tożsamość jej członków powinny być zachowane w tajemnicy przed osobami niewtajemniczonymi w jej i ich istnienie. Nie bez powodu lokalizacja została obrana na terenach niezamieszkałych, oddalonych od miasta.
 4. Ekwipunek łowcy składa się z: jednego artefaktu zaklętego magią, jednej broni antywampirzej, jednej pary kajdanek zaklętych magią blokowania mocy i kilku zwykłych broni dobieranych z umiarem i nie rzucających się za bardzo w oczy (dobrze ukrytych np. w odzieży). Wybrane elementy wyposażenia łowieckiego mogą być wymieniane jedynie fabularnie (technicznie za zgodą administracji/moderacji).
 5. Łowca który padnie ofiarą wampira i zostanie przez niego przemieniony, pozbawiony zostaje swojej pozycji w Stowarzyszeniu, odebrany zostaje mu ekwipunek i pozostaje pod stałą obserwacją członków. Artefakt jaki posiadał i użytkował staje się dla niego szkodliwy.
 6. Łowca współpracujący i pomagający wampirowi ściganemu listem gończym, może zostać uznany za zdrajcę i również stać się poszukiwanym. Złapany, zostaje postawiony swojego stanowiska, ekwipunku i wolności. W najgorszej sytuacji, może czekać go egzekucja.  

Admin

Admin
Administrator
Administrator

Krew : Szlachetna


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach