IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Łowcy Wampirów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
Admin

Zarejestrował/a : 22/10/2012
Liczba postów : 49


Łowcy Wampirów Empty
PisanieTemat: Łowcy Wampirów   Łowcy Wampirów EmptyWto Paź 23, 2012 5:46 pm

Łowcy Wampirów
Ludzie, których życie poświęcone jest zwalczaniu wampirów i pomniejszaniu ich wpływów na ludzkie społeczeństwo. Pierwotnie Oświata Łowiecka eliminowała wszystkie objawy wampiryzmu. Jednakże tylko krowa nie zmienia zdania. W związku z tym przyjęta została nowa strategia. Zadaniem łowców jest zapewnienie bezpieczeństwa w miastach i na ich obrzeżach. Wampiry stanowiące zagrożenie są eliminowane, pozostałe mogą żyć w spokoju choć są pod stałą obserwacją. Do Oświaty przyjmowani są ludzie zdolni i utalentowani, niejednokrotnie należący do rodziny łowieckiej. Łowcy mają na tyle długą historię, iż kilka takowych rodów powstało. W sile i umiejętnościach łowcy są zbliżeni do wampirów niższego rzędu. Ci, którzy zdecydowali pożywiać się krwią wampirów bądź nawet ich ciałami uzyskali zbliżoną do nich regenerację oraz długowieczność.
Stopnie:

 • Kadet: Nie jest Łowcą Wampirów, a jedynie młodą osobą aspirującą do tego statusu. Są to osoby poniżej 24 roku życia przygotowywane z woli własnej, bądź rodziny do walki z wampirami. Na tym etapie uczą się podobnie jak inne dzieci i młodzież, lecz do ich wykształcenia dodawane sa elementy wiedzy na temat wampirów, które każdy Łowca Wampirów znać powinien. Ponadto niekiedy już na tym etapie wpajane są zasady działania magii, a w wielu przypadkach kadeci są jej uczeni w praktyce. Ich sprawność fizyczna może być rożna w zależności od wychowania i przykładania się do szkoleń jednakże skłaniać się można ku temu, iż w większości są co najmniej średniej kondycji fizycznej.
 • Nowicjusz – Początkujący Łowcy Wampirów, którzy już nie mogą być w żadnym wypadku traktowani jak dzieci. Ich szkolenie jest znacznie rozszerzone i wykorzystują swoją wiedzę w praktyce odbywając pierwsze starcia z wampirami pod okiem bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, a także uczą się korzystać z pełni mocy artefaktów łowieckich i swojej broni. Nowicjusz ma ten status przez co najmniej trzy miesiące po których musi zdać egzamin. Raz niezdany egzamin może być powtarzany po dwakroć niemniej przed każdym egzaminem okres nowicjuszowski jest powtarzany. Mawiają, iż do trzech razy sztuka.
 • Szeregowy: Osoba posiadająca pełne wyszkolenie w kwestii walki z wampirami i wieloma innymi niebezpieczeństwami tego świata. Przygotowana jest do wyszukiwania i tępienia wampirów będących zagrożeniem dla ludzkiego społeczeństwa. To pełnoprawny Łowca Wampirów mający już własne doświadczenie w walce z krwiopijcami. Umie w pełni korzystać artefaktu oraz broni, które posiada. Ponadto sprawność fizyczna tej osoby jest zwykle ponadprzeciętna. Porównywalna z wampirami kategorii D. Ma też regenerację pozwalającą znosić jej cięższe rany, jest ona jednak o połowę wolniejsza niż w przypadku wampirów.
 • Nieustający: To łowcy Wampirów posiadający duże doświadczenie zarówno w kwestii walki z wampirami jak i we własnej szczególnej dziedzinie. Są oni specjalistami o szerokiej wiedzy, która mogą z powodzeniem dzielić się z innymi. Mają także na swoim koncie wiele sukcesów w działalności Oświaty. Ponadto w większości przypadków także czas poświęcony walce z wampirami wiele świadczy o ich doświadczeniu w tej kwestii. Niewielu Łowców Wampirów osiągnęło ten status przed 30 laty działalności w Oświacie. Doświadczeni Łowcy Wampirów są specjalistami, którzy w zależności od rodzaju działalności albo osiągają siłę zbliżoną do wampira kategorii C albo pełną wampirzą regenerację.
 • Legenda: Niektórzy Łowcy Wampirów mają tyle sprytu doświadczenia i szczęścia, iż dożywają wieku emerytalnego. W ich przypadku zwykle są po osiemdziesiątym lub dziewięćdziesiątym roku zycia, lecz zwykle dzięki magicznym rytuałom i spożywaniu wampirzej krwi zachowują względną młodość i sprawność. Dzięki temu mogą przeżyć jeszcze niemal połowę tego. Dla pozycji legendy wystarczy tak długa działalność, lecz zwykle osoby te wsławiły się jakimiś większymi osiągnięciami w dziedzinie nauki bądź w ramach działalności Oświaty. Zarzucają zwykle aktywność związana bezpośrednio ze zwalczaniem wampirów ustępując pola młodszymi i często dzielą się swoją wiedza z mniej doświadczonym pokoleniem. Pod względem fizycznym są zbliżeni do Nieustających choć nieznacznie zaczynają im ustępować. Starość nie radość.


Stowarzyszenie Łowców Wampirów
To organizacja zrzeszająca ludzi uzdolnionych w walce z wampirami zwanymi Łowcami Wampirów. W większości są nimi nie tylko Ci, którzy się nimi urodzili, ale także doświadczone osoby. Stowarzyszenie ma na celu tworzenie list najgroźniejszych wampirów z zamiarem ich schwytania bądź likwidowania. Ostateczne decyzje podejmuje zawsze prezes Stowarzyszenia (inaczej zwany dowódca).

Hierarchia Oświaty
Do żadnego z tych stanowisk nie będzie dopuszczona osoba niższa niż Szeregowy. Ponadto zwykle wszystkich nominuje dowódca, choć oczywiście w przypadku jego utraty dowódcą staje się jego Zastępca. W przypadku zmiany dowódcy nie zmienia on pozostałych stanowisk jeżeli ich funkcje nie są zaniedbywane. W skrócie... Wszystkie funkcje przydzielane są fabularnie.
W kolejności od najwyżej postawionego:

 • Gremium Nadzwyczajne: Jest nadrzędne, jednakże zwoływane tylko w niezwykłych sytuacjach.
 • Dowódca: Prezes Stowarzyszenia Łowców Wampirów w danym rejonie. Jego słowo jest rozkazem na polu walki. Ponadto dba o wszystkich Łowców i dowodzi nimi nie tylko w walce, ale i na co dzień starając się zapewnić ludziom bezpieczeństwo.
 • Z-ca Dowódcy: Prawa ręka Dowódcy. On go zastępuje gdy Dowódcy z jakiegoś powodu zbraknie.
 • Zarządca: Osoba wyznaczona do, jak sama nazwa wskazuje, zarządzania terenami i budynkami należącymi do Oświaty. On organizuje imprezy okolicznościowe, pochówki, wykonuje spis... Zdejmuje z Dowódcy ciężar roboty papierkowej.
 • Główny Medyk: Najważniejszy medyk rejonu. Osoba z szerokim zapleczem umiejętności i wykształcenia nadzorująca pracę i szkolenia pozostałych medyków. Dba o zdrowie, czasem i o samopoczucie, naszych dzielnych Łowców.

Gremium Nadzwyczajne jest zwoływane w momencie gdy Dowódca jest podejrzany o działalność szkodliwą dla Oświaty. Wtedy mogą zostać wezwani wszyscy pełnoprawni łowcy do głosowania za usunięciem dowódcy i być może wprowadzeniem innych zmian. Jednakże gremium może być zwołane jedynie gdy dwie osoby naraz spośród Z-cy Dowódcy, Zarządcy i Głównego medyka je zwołają. Jest to dodatkowe zabezpieczenie interesu Oświaty w tych niepewnych czasach.

Bliźniacy
Posiadanie bliźniąt w rodzinie łowieckiej uważane jest za przekleństwo. Ponieważ na ogół jedno z nich rodzi się chorowite i słabe, nie mogące zostać łowcą. Dodatkowo są oni silniejsi niż normalni łowcy należący do stowarzyszenia, z tego względu, kiedy jedno z nich zostanie przez brata/siostrę zabite i ten przejmie jego energię wypijając krew.

Magia
Na starcie łowca może mieć dwie magie, jedna na poziomie podstawowym, druga na średnio-zaawansowanym. Maksymalna ilość magii, którą może posiadać to cztery (łowca musi mieć wtedy rangę przynajmniej szeregowego).

Artefakty
To przedmioty zaklęte w moc. W większości jest to jakaś część biżuterii (pierścionek, bransoleta, wisiorek itp.), aby nie wyróżniała się za bardzo i nie rzucała w oczy. Każdy taki przedmiot posiadać może jedną zdolność. Artefakty posiadające dużą moc, mają swój limit działania i potrzebują później możliwości "doładowania" przy przypisanym im źródle (np. słońce, księżyc lub inna energia). Artefakty posiadające swoje działanie w pobliżu intruza (wampira) nie zawsze posiadają swój limit. Działają tylko kiedy wampir stoi za blisko posiadacza lub dotknie danego przedmiotu, który powinien w jakiś sposób "odpędzić" wampira (np. popieścić prądem).

Broń anty-wampirza
Specjalnie wyprodukowane do walki z wampirami. Niekiedy jest to nawet zwykła broń po wprowadzeniu kilku modyfikacji. Do tejże zaliczać się może broń biała i palna. Broń biała w większości może być traktowana jako artefakt, ponieważ może być w niej zaklęta jakaś moc. Palna zaś posiadać może specjalne pociski powodujące spowolnienie regeneracji u wampirów, które zostaną nimi zranione. Wycelowany pocisk w serce lub głowę, może spowodować śmierć wampira. Tego typu bronie są śmiertelnie niebezpieczne dla wampirów.

REGULAMIN - ZASADY OBOWIĄZUJĄCE ŁOWCÓW

 1. Łowcą może być tylko człowiek. Jeśli ktoś zostanie fabularnie łowcą bądź stworzy go od samego początku traci prawo do okresu ochronnego bądź pozostającej mu tegoż okresu części.
 2. Jeśli łowca ulegnie przemianie automatycznie traci swą pozycję. Artefakty/relikty/święte oręża(zwane dalej po prostu artefaktami) i broń łowiecką powinien zdać, w innym przypadku łowcy mogą próbować mu je odebrać.
 3. Łowca pomagający wampirowi ściganemu listem gończym, może również być poszukiwany. Taka osoba automatycznie może stracić swoją posadę. Złapany, będzie musiał ponieść karę.
 4. Łowca czerpać swą moc może z artefaktu/reliktu/świętego oręża. Jeśli przedmiot straci zrozumiałym jest, iż nie będzie mógł korzystać z jego mocy.
 5. Artefakt posiadać można na starcie tylko jeden. I zawierać mogą one tylko jedną moc. Nie więcej.
 6. Artefakt oręż otrzymany na starcie nie może zostać zamieniony czy wymieniony w trakcie gry. Jedynym wyjątkiem jest utrata przedmiotu spowodowana zniszczeniem, kradzieżą czy utratą mocy.
 7. Tożsamość łowcy winna być tajemnicą. To że pozna ją jednostka z poza organizacji nic nie znaczy, ale nie można dopuścić do wycieku takich informacji.
 8. Tożsamość jest rzeczą priorytetową. Podczas patroli, misji i w podobnych sytuacjach łowcy mają prawo i zarazem obowiązek działać incognito, w maskach itd.
 9. Osoby grające  Łowcami mogą posiadać konto wampirze i odwrotnie. Jednakże jest zakaz pomagania sobie własnymi postaciami, kiedy jedna z nich może być zagrożona.
 10. Zabronione jest tworzenie artefaktów/relikwii/świętych oręży o mocy blokującej wszystkie wampirze. Od tego są kajdanki. Dozwolone są natomiast wszelkie blokady umysłu, tarcze czy kopuły ochronne itp.
 11. Artefakty łowieckie działają tylko w ludzkich rękach. Dla wampirów są bezużyteczne.
Powrót do góry Go down
 
Łowcy Wampirów
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Vampire Knight :: Informacje :: Regulamin i zasady gry-
Skocz do: