IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Wampiry

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
Admin

Zarejestrował/a : 22/10/2012
Liczba postów : 50


Wampiry Empty
PisanieTemat: Wampiry   Wampiry EmptyCzw Paź 05, 2017 11:24 pm

WAMPIRY


Oto jak prezentują się poszczególne grupy wampirów. Tutaj zapoznacie się z ich silnymi stronami, które odróżniają ich od ludzi na pierwszy rzut oka. Każda odmiana, nazywana zazwyczaj poziomem krwi posiada także krótką charakterystykę określającą ich status pośród im podobnych. Wampiry dzielą się na klasę niższą i wyższą w zależności czy narodziły się należąc do tego gatunku czy też nie. Liczymy, że poniższy opis ułatwi wybór postaci oraz jej opis oraz, że przysłuży się dla naszych Mistrzów Gry.


WAMPIRY NIŻSZE


Poziom E - Bestie. Ludzie przemienieni przez wampiry krwi szlachetnej A. Stają się one podwładne swojemu Stwórcy choć pozornie zachowują swoją wolną wolę. Niezbyt szanowane przez wampirzą społeczność, niekiedy traktowane są gorzej niż ludzie. Powodem tego jest fakt, iż większość przemienionych nie daje sobie rady z nowym doznaniem jakim jest łaknienie krwi. Mają zazwyczaj problem z utrzymaniem zarówno swego głodu jak i gniewu na wodzy.
AtrybutySiła/Wytrzymałość - 110%
Szybkość/Zwinność – 110%

Moc: Poziomy E nie mają mocy.
Regeneracja:
→ Lekkie rany – Zadrapania, płytkie zranienia i lekkie zasinienia. U zdrowego wampira E znikają w kilka chwil. Zazwyczaj jest to 6 postów
→ Ciężkie rany – Cięcia, pchnięcia, obrażenia miażdżone, złamania i tym podobne. Ciało wampira potrzebuje czasu by je wyleczyć. W ciągu 20 postów stają się lekkimi obrażeniami.
→ Śmiertelne rany – Coś czego zwyczajny człowiek nie przetrwałby bez dużej dozy szczęścia jak pocisk w mózgu, uszkodzone newralgiczne nerwy czy podziurawione narządy wewnętrzne. Leczą się tak samo jak u ludzi co oznacza, że są dla nich równie śmiertelne.
→ Poparzenia – Kwas, woda święcona czy ogień – efekt jest taki sam. Gojenie się trwa dwukrotnie dłużej niż u ludzi. 
Cechy szczególne:
→ Łatwe do odwampirzenia
→ Możliwość odwampirzenia egzorcyzmami
→ Wola Stwórcy to ich wola

Krew D (Dawniej Człowiek) - Gdy wampir poziomu E wypije krew swojego Stwórcy staje się pełnoprawnym wampirem. Ponieważ dzięki temu ciało przeszło pełną transformację lepiej radzą sobie z głodem czy z gniewem, a z czasem odkrywają w sobie indywidualną moc. Są niemal na końcu drabiny społecznej, jednak traktowani są przez inne wampiry zdecydowanie lepiej niż ludzie.
AtrybutySiła/Wytrzymałość - 120% 
Szybkość/Zwinność – 120%

Moc: Posiadają 1 moc
Regeneracja:
→ Lekkie rany – Zadrapania, płytkie zranienia i lekkie zasinienia. U zdrowego wampira D znikają w kilka chwil. Zazwyczaj jest to 6 postów
→ Ciężkie rany – Cięcia, pchnięcia, obrażenia miażdżone, złamania i tym podobne. Ciało wampira potrzebuje czasu by je wyleczyć. W ciągu 12 postów stają się lekkimi obrażeniami.
→ Śmiertelne rany – Coś czego zwyczajny człowiek nie przetrwałby bez dużej dozy szczęścia jak pocisk w mózgu, uszkodzone newralgiczne nerwy czy podziurawione narządy wewnętrzne. Leczą się tak samo jak u ludzi co oznacza, że są dla nich równie śmiertelne.
→ Poparzenia – Kwas, woda święcona czy ogień – efekt jest taki sam. Gojenie się trwa dwukrotnie dłużej niż u ludzi. 
Cechy szczególne:
→ Łatwe do odwampirzenia
→ Podatne na sugestię Stwórcy


WAMPIRY WYŻSZE


Krew C (Czysta) - czysto urodzone wampiry. Przeważnie pochodzą z miotu mieszanki krwi krwi D z krwią B lub A, no i naturalnie C. Należą do kasty tych, którzy mieli to szczęście, czy też nieszczęście, bycia zrodzonymi jako istoty nocy. Są nienaturalnie silni i szybcy oraz posiadają moce, które mogłyby się śnić śmiertelnikom. Szczególnie ich regeneracja odróżnia te byty od niższych kategorii. Przedstawicieli tej krwi jest najwięcej i są darzeni znacznym szacunkiem jako, iż nie mają swoich Stwórców.
AtrybutySiła/Wytrzymałość - 150%
Szybkość/Zwinność – 150%

Moc: Posiadają 2 moce
Regeneracja:
→ Lekkie rany – Zadrapania, płytkie zranienia i lekkie zasinienia. U zdrowego wampira C znikają w kilka chwil. Zazwyczaj są to 4 posty.
→ Ciężkie rany – Cięcia, pchnięcia, obrażenia miażdżone, złamania i tym podobne. Ciało wampira potrzebuje czasu by je wyleczyć. W ciągu 10 postów stają się lekkimi obrażeniami.
→ Śmiertelne rany – Coś czego zwyczajny człowiek nie przetrwałby bez dużej dozy szczęścia jak pocisk w mózgu, uszkodzone newralgiczne nerwy czy podziurawione narządy wewnętrzne. Leczą się tak samo jak u ludzi co oznacza, że są dla nich równie śmiertelne.
→ Poparzenia – Kwas, woda święcona czy ogień – efekt jest taki sam. Gojenie się trwa znacznie dłużej niż u ludzi. Przy lekkich poparzeniach można uniknąć blizn bez dodatkowych medykamentów.
Cechy szczególne:
→ Szanowani
→ Najniżsi mocą spośród zrodzonych wampirów

Krew B (Czysta) – Druga najsilniejsza krew. Tak zwani czystokrwiści zrodzeni z potężnych wampirów. Przeważnie te wampiry są wysoko postawione. Mogą reprezentować swoje rodziny i są dość ważną częścią w społeczeństwie nocnych istot. Niższe kategorie krwi powinni także okazywać im szacunek podobnie jak przedstawicielom krwi szlachetnej. Są diabelnie niebezpieczni właśnie dzięki temu, że nie stoją na szczycie drabiny społecznej zarazem będąc dużo silniejszymi niż ludzie.
AtrybutySiła/Wytrzymałość - 180%
Szybkość/Zwinność – 180%

Moc: Posiadają 3 moce
Regeneracja:
→ Lekkie rany – Zadrapania, płytkie zranienia i lekkie zasinienia. U zdrowego wampira B znikają w kilka chwil. Zazwyczaj są to 3 posty.
→ Ciężkie rany – Cięcia, pchnięcia, obrażenia miażdżone, złamania i tym podobne. Ciało wampira potrzebuje czasu by je wyleczyć. W ciągu 8 postów stają się lekkimi obrażeniami.
→ Śmiertelne rany – Coś czego zwyczajny człowiek nie przetrwałby bez dużej dozy szczęścia jak pocisk w mózgu, uszkodzone newralgiczne nerwy czy podziurawione narządy wewnętrzne. Potrzebne są dwa tygodnie fabularne bądź 24 posty.
→ Poparzenia – Kwas, woda święcona czy ogień – efekt jest taki sam. Gojenie się trwa tyle samo co u ludzi. Przy lekkich poparzeniach można uniknąć blizn bez dodatkowych medykamentów.
Cechy szczególne:
→ Szanowani
→ Możliwość odwampirzenia tylko w szczególnych okolicznościach

Krew A (Szlachetna) - Najsilniejsza i najczystsza wampirza krew. Ich pochodzenie nie jest do końca znane. Większość nie ma pojęcia skąd ich rasa się wzięła i zazwyczaj wiedzieć tego nie chce. Tak czy inaczej jest to sfera najwyższej władzy, której należy okazywać szacunek. Zwłaszcza oczekiwane jest to od wampirów niższej krwi. Jego brak może być karalny. Zabicie wampira tej kategorii może nieść ze sobą przykre konsekwencje. Nie można od tak zabić wampira krwi szlachetnej, chociażby przez łowców. Musi być podany konkretny powód uśmiercenia satysfakcjonujący Radę Wampirów.
AtrybutySiła/Wytrzymałość - 250%
Szybkość/Zwinność – 220%

Moc: Cztery moce wrodzone.
Regeneracja:
→ Lekkie rany – Zadrapania, płytkie zranienia i lekkie zasinienia. U zdrowego wampira A znikają w kilka chwil. Zazwyczaj są to trzy posty.
→ Ciężkie rany – Cięcia, pchnięcia, obrażenia miażdżone, złamania i tym podobne. Ciało wampira potrzebuje czasu by je wyleczyć. W ciągu 6 postów stają się lekkimi obrażeniami.
→ Śmiertelne rany – Coś czego zwyczajny człowiek nie przetrwałby bez dużej dozy szczęścia jak pocisk w mózgu, uszkodzone newralgiczne nerwy czy podziurawione narządy wewnętrzne. Potrzebny jest tydzień fabularny bądź 16 postów.
→ Poparzenia – Kwas, woda święcona czy ogień – efekt jest taki sam. Gojenie się trwa dwukrotnie krócej niż u ludzi. Przy lekkich poparzeniach można uniknąć blizn bez dodatkowych medykamentów.
Cechy szczególne:
→ Wysoko w hierarchii – zwykle mają posłuch wśród wampirów, szczególnie niskiej krwi
→ Słabości wampirów objawiają się u nich najmocniej
→ Możliwość odwampirzenia tylko w szczególnych okolicznościach****WYJAŚNIENIE ZNACZENIA ATRYBUTÓW

Normalny człowiek bez schorzeń ma 100% siły/wytrzymałości/szybkości/zwinności. Bazowa może różnić się w zależności od wieku, genów lub stylu życia. 
W takim przypadku można uznać, że takie 100% to normalna, przeciętna liczba dla osobnika o danym stylu życia.PRZYKŁAD


Wampir kategorii A ćwiczy sporadycznie i dużo czasu poświęca na swoje hobby oraz intrygi. Jest zwyczajnego wzrostu i przeciętnej budowy. Człowiek na jego miejscu mógłby maszerować z obciążeniem około 10-15 kg przez kilka godzin lub wyciskać sztangę 50-70 kg na klatę. Wspomniany wampir mógłby nieść 25-40 kg spokojnie maszerując, a wyciskać 125 do 175 kg na sztandze. Innymi słowy w ocenie siły brane są pod uwagę predyspozycje gatunkowe oraz sposób bycia i doświadczenie. Prawie każdy wampir kategorii A, nie licząc schorowanych jednostek, będzie zdecydowanie silniejszy fizycznie od większości ludzi. Może jednak się zdarzyć, że wyszkolony i dbający od siebie człowiek będzie sprawniejszy od kategorii C… nie wspominając tych co spijają wampirzą krew dla podniesienia swoich możliwości.
UWAGI ADMINISTRACYJNE


Atrybuty są tutaj cechą startową dla postaci wampira. Z czasem może się on wzmocnić jeśli będzie aktywny fabularnie. Tym bardziej zachęcamy do udziału w eventach.
Wampiry Krwi A są dostępne jedynie za zgodą Administracji. Aktualne postaci do otrzymania Krwi Szlachetnej nominowane są przez Administrację.
Ostatnia aktualizacja:
06.10.2017
Powrót do góry Go down
 
Wampiry
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Vampire Knight :: Informacje :: Regulamin i zasady gry-
Skocz do: