CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Nie Mar 13, 2016 9:23 am

May napisał:
2. Szata graficzna tego forum jest ohydna, a nie oszukujmy się. Stawiałam kilka razy pbf'a i brzydki jego wygląd nie przyciągał wcale nowych użytkowników. Już sto razy ładniejszy był poprzedni szablon.

Szata nie jest ohydna, nie przesadzajmy. Forum nie miał grafika, nadal go nie ma. Potrzebowaliśmy, wręcz musieliśmy, zmienić szatę, ponieważ poprzednia należała do innego Admina, a wciąż obowiązują nas jakieś "prawa autorskie", nawet jeśli to internet, mniejsza z tym. Ale fakt, szata jest ciemna, smutna i strasznie ciężka. Na telefonie ładuje mi się kilka minut i to tylko na jednej jedynej, powolnej przeglądarce, która zżera mi internet. Nie ma nawet obrazków, które odświeżyłyby, sprawiłyby, że strona jest żywsza, bardziej kolorowa i na pewno ułatwiałaby poruszanie się po forum.

May napisał:4. Tes jeśli serio nie masz w kij czasu by siedzieć nad tym forum jako główny admin, bo nie oszukujmy się, by być adminem forum, a szczególnie tego potrzebne jest sporo czasu i zaangażowania. Weź sobie kilka zaufanych osób i postaw i przydziel im role np. niech jeden admin ogarnia Łowców, drugi nauczycieli, trzeci niech sprawdza KP, a czwarty niech odpowiada za los i MG.  Wtedy byście mogli w kilka osób dyskutować i jakie zmiany, jakie kroki podjąć nad forum, a ty byś miał ostateczne słowo w tych kwestiach.

Z tym się nie zgodzę. Na tym forum już funkcjonowało tylu i wielu Adminów, że moglibyśmy stworzyć naszą własną historię Administracji... W pewnym momencie po prostu dochodzi do sprzeczek, ludziom puszczają nerwy i są kłopoty, a to odbija się na VK, jak widać to teraz. Im więcej adminów, tym więcej różnych zdań, tym większy bajzel i problem. Przynajmniej ja tak uważam, bo obserwacji VK w ciągu tych 5 lat (a może 6?)...[/quote]

May napisał:6. Co do Losu. Grałam na forum, które miało KARTY LOSU. Polegało to na tym, że raz na ok. miesiąc użytkownik losował sobie prze np. kości czy generator losowy numer karty, na której było wypisane dane wydarzenie, twist fabularny i dany gracz musiał, to odegrać w trakcie zaczętej już lub następnej fabuły. Tak sposób mógłby odciążyć trochę Los ale trzeba by przygotować takie karty i obmyślić sposób by użytkownicy nie mogli oszukiwać przy ich losowaniu. (przydałby się system z rzutami kościami w postach na forum w takim wypadku)
Ciekawy pomysł... choć nie wiem, czy z tempem odpisów albo blokad fabularnych dałoby radę przeprowadzić taką rozgrywkę w określonym czasie xD Ale w sumie ciekawy pomysł, może MG i Admini powinni to przedyskutować?

May napisał:7. Co do śmierci postaci. To jest potrzebne, każda postać powinna być śmiertelna i użytkownik powinien to czuć że jej postać może umrzeć i troszczyć się o nią by nic jej się nie stało. W innym mam wrażenie, że wszyscy zaczną odpierdzielać akcje na poziomie „Jakim to nie jestem koksu, nikt mnie nie ruszy, bo jestem nieśmiertelny, a w gabinecie pielęgniarki mi pomogą i za tydzień mojej postaci nic nie będzie hohoho” albo MG czy Los będzie ratował w jakiś niedorzeczny sposób postać, która robi jakieś głupoty i powinna zginąć.
No sorry ale uczeń zajęć dzienny w Akademii jest bezpieczny ale jeśli trafi do akademika zajęć nocnych jest narażony na niebezpieczeństwo, podobnie jeśli wyjdzie na miasto nawet jeszcze większe bo tam są wampiry poziomu E.
Nie wyobrażam sobie by Łowcy czy wampiry nie żyjące w Akademii nie mogły umrzeć. No sorry ale nie.
Ta sprawa była wczoraj bardzo gruntownie poruszana. I jestem tego samego zdania, co Tess, ale nie o to teraz chodzi. Od tego istnieje takie coś jak "realia". Każdy gracz uczniem dziennych zdaje sobie sprawę, że wchodząc do Akademika Księżycowego, może zostać zaatakowany. Ale to i tak się nie zdarza. Po pierwsze ktoś powinien pilnować, aby nikt niepowołany nie wchodził do własnych akademików (stąd też ponownie powinni zostać wprowadzi przewodniczący, ale uczniowie, a nie nauczyciele, jak to było niedawno - co zauważyła też May). Poza tym na Akademii jest zakaz zabijania uczniów i w miarę się tego ludzie trzymają (choć dlatego, że nie grają xd). Nikt nie jest nieśmiertelny i każdy grający zdawać sobie sprawę z tego musi. Przy walkach odnosi się rany, czasem poważne, czasem mniej, ale to nie jest argument do tego, aby od razu dawać zgodę na zabijanie, bo tak... To niczego nie zmieni w VK, tak samo jak wprowadzenie retro, wcześniej przedstawień, teraz wątki alternatywne (dla mnie to wciąż to samo, co retro). Trzeba liczyć się z graczami, którzy nie chcą tego wprowadzić, takie moje zdanie...

May napisał:8. Akademia powinna istnieć! Sorry ale jeśli chcecie zniszczyć akademię, to to forum może nie nazywać Vampire Knight i korzystać w luźny sposób z elementów zawartych w tej mandze i anime.
Jestem tego samego zdania! VK już dawno odeszło od realiów, ale czy to jest powód, aby całkowicie z niego rezygnować i usuwać Akademię? Przecież ci, co tworzą uczniów i nauczycieli chcą po prostu prowadzić życie w jej murach...

May napisał:10. W świecie gry mało osób powinno moim zdaniem wiedzieć o istnieniu wampirów. Można by to rozwiązać w bardzo prosty sposób. Bierzemy kostkę k10 i rzucamy. Jeśli wypadło 1 nasza postać wie o wampirach jeśli pozostałe liczby, to nie jest świadoma ich istnienia.
Na to już za późno, bowiem wyszło na jaw istnienie wampirów. Choć fakt, nie jest to powtórzone nigdzie na VK, Natsuki nawet powiedziała, że może problemem jest KP i tamtejszy punkt "Istnienie wampirów". Powinno się też odświeżyć Realia.

May napisał:14. Moim zdaniem pomysły z wprowadzeniem pół wampirów pół zwierząt jest jakąś totalną pomyłką. Podobnie jak ujawnienie się wampirów, które całkowicie zmienia oś fabularną całego forum. A magiczne zwierzęta też nie wiem skąd się tutaj wzięły.
Pół-wampiry... teraz to już zacznie się legalne grzmocenie po kątach i nagle każda wampirzyca będzie w ciąży z człowiekiem albo na odwrót XD Może to i przesada, ale... To już w ogóle odejdzie od realiów VK. Tam nie było takich pierdół. Tak samo nie rozumiem tych Zwierzaków. VK bawi się w pokemony... Nikt z tego nie korzysta, nikt nie używa, nie ma nawet historii ich pojawienia się, żeby miała ręce i nogi. Jest to jakaś atrakcja tylko dlatego, że trzeba się o to postarać, bo jest akcja, którą prowadzą MG i fajnie jest o coś powalczyć... A tak to niszczy realia VK...

May napisał:15.
Jak wszyscy doskonale wiemy akademia od  czasu „zdechła” i kompletnie nic się w niej  nie dzieje. A wystarczy tylko pomyśleć i wprowadzić kilka zdarzeń, które mają miejsce w każdej szkole takich jak Walentynki, Bal, Piknik, Wycieczka itp. Sami przecież jako ludzie chodzimy lub chodziliśmy do szkoły i tam miały miejsce takie wydarzenia.
A Akademia w końcu jest szkołą dla wyjątkowych uczniów.[/quote]
Bale były nie raz, wycieczki też - zawsze brakuje chętnych albo są bloki. Bale zawsze były organizowane na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, między semestrami też jakieś były. Gdyby byli chętni, byłoby to organizowane. Ale wycieczki w sumie nie mają sensu, jak zauważył Katashi. Wycieczka do muzeum? Do kina? Bez sens... i fabuła stoi na trzy miesiące, bo ktoś blokuje ze względu na brak weny, pomysłu albo życia prywatnego.

May napisał:17. Całe życie forum moim zdaniem powinno opierać się właśnie na życiu Akademii. A to co dzieje się w mieście i poszczególnych rodach wampirów mogłoby być tłem dla poszczególnych wydarzeń czy eventów, mających jakiś tam wpływ na główna oś fabularną
To już myślenie tylko i wyłącznie o jednej grupie. Nie można zamykać reszty działów... Nie WSZYSCY chcą znowóż grać uczniami albo nauczycielami...

To takie moje zdanie na ten temat...[/quote]
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Cornelius Weidenhards Nie Mar 13, 2016 1:57 pm

Cóż nie będę się tutaj rozpisywał zbytnio wiele, bo nic nowego nie powiem, mogę jedynie ustawić się po decyzji jednego z poprzedników. Dlatego zgadzam się ze zdaniem mojego poprzednika.
Jednak chciałbym tutaj dodać coś. A mianowicie. Przeczytanie waszych opinii, pomysłów, trochę mi zajęło, ale przebrnąłem przez to. Jednak czytając je zauważyłem, jak wiele osób atakuje Testamenta, na to, ze ten nie ma już czasu na forum itp. Nieco jest to wkurwiające. Trzeba zrozumieć, że Testament nie ma ino na głowie to by być 24/7 na tym forum. Ma swoje życie i prace. musi pracować by mieć za co żyć. A że po pracy jest zmęczony, to chyba naturalne, że chce odpocząć, a nie siadać przed kompem, by tylko pokazać jaki on to sumienny jest admin i w ogóle. May napisała, że skoro nie ma czasu by być głównym adminem, to nie powinien nim być. A ja mam do Ciebie za to jedno pytanie.
Czy ty wiesz ile Testament już wniósł w istnienie forum? Ile już lat na nim siedzi? Interesuje Cię to? Ja jestem jakoś zdolny by zrozumieć to, że Tess mógłby chcieć na chwile odpocząć od tego forum, bo jak sama przyznałaś, czasochłonne. Dlatego do pomocy ma Keiko, Fabia i Rill. Po co oni są? Aby stali na półce? Jeśli ma się jakąś sprawę do admina, to można się zgłosić do Keiko. Dlaczego się tego nie robi, a potem rzuca się do Testamenta, za to że go nie ma. Admin jest jest, więc nie zwalajcie wiele rzeczy na Testamenta, bo szczerze, ja nie wyobrażam sobie by to forum mogło dalej istnieć bez jego osoby. Ani podziękowania nie dostaje, ani nic, tylko teraz wszyscy nagle najeżdżają na niego. JA rozumiem, że ten temat specjalnie powstał by przekazać co nas kuje, no ale kurwa bez jaj. Takie zachowanie szczerze mówiąc mnie wkurwia.
Admini próbowali i próbują, urozmaicać to forum. Może nie zawsze najlepiej im to wychodzi, ale się starają. Szkoda tylko, ze większość nie umie tego docenić i za przeproszeniem w dupie mają starania adminów.
Jestem nieco zniesmaczony tym, że wiele osób cierpi do innych osób urazę. W tym temacie, nie musząc się dobrze przyglądać, jestem wstanie stwierdzić, kto komu chce dogryźć. Jednak tutaj trzeba mieć na uwadze, że forum i jego budowa to nie tylko admini i Juniorzy. Wiele zależy od graczy, który są na tym forum. Nie jest dziwne to że bez graczy to forum by nie istniało, dlatego Admini starają się jakoś przyciągnąć graczy do siebie, przez jakieś pomysły. Jednym się one podobają a innym nie. Można wyrazić na ten temat swoje zdanie, jednak jeśli każdy zacznie tak napierać na Tessa z to co robi źle, nie zwracając uwagi na to, co robi dobrze, to nie zdziwcie się, jak zechce odejść  a za nim zapewne połowa, albo nawet cześć forum.
Cóż każdy ma swoją opinie i ja w tej chwili wyraziłem swoją, jeśli ktoś się z nią nie zgadza, to ja i tak mam to w dupie, bo mam swoje racje i widzę co się dzieje. Wkurwia mnie jednak to że to co się dzieje tutaj w tym temacie, można porównać do walki hien o kawał padliny.
Aż się grać odechciewa patrząc na to wszystko...
Cornelius Weidenhards

Cornelius Weidenhards
Łowca Z-ca
Łowca Z-ca

Krew : Ludzka B
Znaki szczególne : Wszystko. Oczy, zęby, cera, charakter. Wroga aparycja.
Zawód : Łowca Wampirów.
Zajęcia : Brak
Magia : Molekularne unieruchomienie (Zaawansowany), Mentalne zwierciadło (średnio-zaawansowany)


https://vampireknight.forumpl.net/t1356-cornelius-weidenhards#25749 https://vampireknight.forumpl.net/t1381-cornelius-weidenhards https://vampireknight.forumpl.net/t1399p25-apartament-corneliusa-weidenhards-netara#42843

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Nie Mar 13, 2016 3:54 pm

May: co do szaty. Innym się podoba innym znowu nie. Trudno każdemu dogodzić. Mi na przykład się podoba, bo wolę właśnie ciemniejsze fora. Banery mogę w sumie odświeżyć - powywalać te nieistniejące już fora i tak dalej - w czasie rekolekcji, czyli w tym tygodniu. Co do losu to możesz mi przybliżyć na gg lub PW, jakby to miało dokładnie wyglądać, bo pomysł źle nie brzmi. Na cb Tess pisał, że nie cofnie zgody na śmierć, w sumie nie wiem czy coś nie nie zmieniło, bo potem musiałam wyjść. Tak, akademia powinna istnieć. Zrobimy, że zajęcia nie będą blokować fabuły, to samo będzie się tyczyć wycieczek szkolnych. Chyba dobry pomysł? I ten punkt w KP ludzi "czy postać wie o istnieniu fabuły", zostanie usunięty. Istnienie wampirów było już ujawnione fabularnie. Regulaminy można zmodyfikować i dać w widoczne miejsce, noł problemo. Szesnasty punkt jest dosyć spoko, trzeba pomyśleć, jak to wprowadzić. Co do punktu siedemnastego; ni w ząb mi nie podchodzi, żeby całe życie forum opierało się na akademii. Dużo pomysłów, które podałaś co do akademii, spodobało mi się. Pomyślę, jak je zgrabnie wcielić w życie.

I teraz coś o Tessie. Już wcześniej korciło mnie, żeby parę słów napisać. Mam wrażenie, że patrzycie tylko na to, co nie wychodzi. Przez tyle lat zrobił bardzo dużo dla forum i chyba o tym zapominacie. Tak samo, jak Corn, nie wyobrażam sobie, istnienia forum, gdyby Tess nie był adminem. Już nawet nie wiem, ile razy wybijałam z jego głowy pewien głupi pomysł.
Jasne, bywamy nieraz marudni, wredni, brakuje nam czasu, ale nie jesteśmy wielofunkcyjnymi androidami. Miewamy złe chwile. Bywa tak, że nasze realne życie zabiera nam chęci na forum, ale jesteśmy tutaj dla was i kombinujemy, jak urozmaicić grę i dlatego powstał właśnie ten temat, żeby zebrać pomysły i je zrealizować. Bo jak Corn napisał, forum tworzą nie tylko admini i MG, tylko wszyscy użytkownicy.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Vivien Nie Mar 13, 2016 4:23 pm

Chciałabym również dodać, że konto "Reporter Diabeł" to również jakaś wielka pomyłka. Wnioskuję, że miało to być coś w rodzaju "Gossip Girl"... ale, cholera, czy my jesteśmy na forum o tematyce koreańskich nastolatek, próbujących wbić się w świat szołbizu? W ciągu całego istnienia tego konta przeprowadzono AŻ 3 WYWIADY (szał-ciał), w tym 2 z tą samą osobą... o tym samym. Czy to jakoś urozmaiciło grę komukolwiek? Szczerze wątpię. Samo konto jest nieużywane, "reaktywowane" raz na ruski rok, i moim zdaniem, całkowicie zbędne, tak samo jak subforum w dziale Offtop.

Mój wczorajszy pomysł odnośnie śmiertelności postaci przemilczę, bo i tak nie zostanie w tym wypadku nic wprowadzone. I tak, zatrwardziałość też jest na forum problemem.
Vivien

Vivien

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Soczyście czerwone włosy, przejrzyście akwamarynowe oczy; tatuaż na lewym nadgarstku; kolczyki - po 6 w każdym uchu.
Zawód : Światowej sławy modelka. Dziennikarka modowa w jednym z paryskich czasopism.
Zajęcia : Brak


https://vampireknight.forumpl.net/t1264-vivien#22418 https://vampireknight.forumpl.net/t1378-vivien

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Cornelius Weidenhards Nie Mar 13, 2016 4:42 pm

Vivien, masz racje jeśli chodzi o "Reporter Diabeł". Wydaje mi się tak samo jak tobie, że jest on zbędny. Nie jest prowadzony systematycznie i z tego zauważyłem to niedawno był problem z tym, kto miał przeciąć odgrywanie tej postaci. Wywiady są zbędne, bo nie wnoszą one nic nowego na fabułę. Ja całą działalność tej postaci widzę jako dodatek, bez którego było by o wiele mniej pracy. Jest przecież już gazetka fabularna, a nie widziałem by tak Reporter się wypowiedział. Ok. MA swoją gazetkę piekielną, jednak czy ona wnosi coś na Fabułę? Nie. Może to zostać śmiało zniesione, bo zajmuje ino miejsce, jak i niepotrzebny czas osobie, która prowadzi tą postać.
Lepiej bym pomyślał nad czymś co będzie miało związek z fabułą, jak wielu też mówiło, lepiej się skupić na Akademii, a nie czymś, co zaangażuje się więcej niż 3 osoby. Jednak można się za to zabrać, kiedy sytuacja będzie już nieco ogarnięta, a zając się sprawą, które są bardziej istotne, dla istnienia Vampire Knight.
Cornelius Weidenhards

Cornelius Weidenhards
Łowca Z-ca
Łowca Z-ca

Krew : Ludzka B
Znaki szczególne : Wszystko. Oczy, zęby, cera, charakter. Wroga aparycja.
Zawód : Łowca Wampirów.
Zajęcia : Brak
Magia : Molekularne unieruchomienie (Zaawansowany), Mentalne zwierciadło (średnio-zaawansowany)


https://vampireknight.forumpl.net/t1356-cornelius-weidenhards#25749 https://vampireknight.forumpl.net/t1381-cornelius-weidenhards https://vampireknight.forumpl.net/t1399p25-apartament-corneliusa-weidenhards-netara#42843

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Katashi Nie Mar 13, 2016 6:24 pm

A ja se powiem coś o zabijaniu:
Imo można pozwolić na zabijanie (i tak w sumie MG decyduje czy śmierć się stanie czy nie więc, meh. Deus ex machina po coś jest)
Jeśli boimy się wariatów z kosiarkami to od tego są MG (jako pierwszy przeprowadzę akcję "ups, Twoja postać umarła z żalu... i od mistycznego snajpera dezitegrującego Cię spojrzeniem" jeśli ktoś będzie szalał). Krzywdki mają jakiś sens, a walki w sumie czy to sędziuje MG czy nie to nie ma znaczenia (w sumie jak już muszę sobie robić walkę to robię ją przez kostki i prosty system + i - bo inaczej się nie da i jest zbyt uznaniowo : /)

Można pozwolić na zabijanie i krzywdzenie, ale potrzeba jest:

Okresu ochronnego dla nowych (50 postów)
Pełnego nadzoru MG (jeśli x chce zabić y to mówi o tym MG i MG se patrzy na to i może się wtrącić jak chce i kiedy chce ala los)
Nie bawić się w full real battles z odcinaniem kończyn i łamaniem kości bo inaczej będzie nudno i nie przejdzie bo oczywiście, że w normalnym świecie po jednej kuli leżysz i dupa, ale to nie jest prawdziwe życie tylko walka wampirów i łowców (a ma być przeca fajnie i śmisznie i walki mają być na propsie a nie, ojej cykam się bo mnie zabijo ;-;)
Jeśli ktoś za bardzo sobie biega i zabija i jakimś sposobem nie da się go złapać konwencjonalnie (bo powiedzmy wpada do tematu tylko po to aby zabić

Poprzednich postów nie chciało mi się czytać na razie bo i tak mnie cisną o odpisy i zara mnie zlinczują więc ten tego no ._.'
Katashi

Katashi

Krew : Ludzka AB
Znaki szczególne : Białe włosy, czerwone oczy, wisior z małym shurikenem i krzyżyk, "tatuaż" czarnej pięści na mostku
Zawód : były gangster i rzezimieszek; Nauczyciel sztuk walki, rzemieślnik sprzętu dla łowców
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : .
Magia : KP


https://vampireknight.forumpl.net/t2306-katashi https://vampireknight.forumpl.net/t2373-katashi#49914

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Pią Mar 18, 2016 8:25 pm

Dobra, temat ustał, więc go archiwizuję.
Podsumowanie.
1. Nastąpi kasacja wątków alternatywnych. Gotowe.
2. Nauczyciele będą musieli prowadzić określoną ilość lekcji w jakimś czasie. Tak samo uczniowie będą musieli ileś zajęć mieć zaliczonych.
3. Dyrkiem będzie NPC? Bo w sumie to nie było uzgodnione. Uzgodnić z Cherry, tak.
4. Eventy nie będą robione na hura, tylko trzeba będzie je dobrze dopracowywać, aby każdy się bawił i nie było spiny.
5. Esme miała pomysł co do Losu, skopiuję z archiwum gg: "a co ty na to... żeby każdy mg raz na 2 tygodnie był...
odpowiedzialny za los?
przez 2 tygodnie jeden mg
i wtedy rozrabiałby na fabule". Dla mnie pomysł dobry i oczywiście może to być jakiś inny okres czasu, niekoniecznie dwa tygodnie.
6. Zniesienie zgody na zabijanie. Jasne można to znieść i zrobić tak, jak Grij pisał, że zabijanie/okaleczanie musi mieć uzasadnienie fabularne. Wtedy zlikwidowałoby się ten dział z pozwoleniami. [/i]Nie przeszło.[/i]
7. Regulamin, hm. Co według was powinno się tam jeszcze znaleźć? Zawsze można dopisać. Nikt się więcej nie wypowiedział, to nie wiem, czy cokolwiek zmieniać. Jeśli ktoś ma propozycję, to pisać mi na PW.
8. Rozwinąć FAQ też możemy, ale wtedy wezmę sobie kogoś do pomocy, bo sama nie dam rady tego ogarnąć.
9. Związać w całość pomysły May co do akademii i zrealizować.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... - Page 2 Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content



Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach