CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Wto Mar 08, 2016 11:55 am

Na forum ostatnio co raz mniej graczy się rejestruje albo loguje. Rozumiem, że większość ma sporo nauki, pracę, czy problemy ale jest też taka część co może logować się bez problemu ale ich nie ma. Może leży to w kwestii tego, że coś na VK się dzieje? Jeśli TAK napiszcie w tym temacie WSZYSTKO co dotyka Waszej fabuły oraz chęci na grę. Nie będzie tutaj żadnych WYTKNIĘĆ czy KŁÓTNI, bo temat temu nie służy. Chętnie poczytamy co Nasi najdrożsi gracze chcą i czego oczekują bo Admini i MG też ludzie, czasami nie wiemy jak Wam sprostać.
A jeśli macie jakieś swoje pomysły, także bierzemy pod uwagę i nie bójcie się także czegoś robić na fabule. Od tego jest to forum by sobie ulżyć od rzeczywistości oraz ruszyć szare komórki czy wyobraźnie.

Czekam na Wasze słowa. To jest naprawdę ważne dla całości Forum.

A w ramach anonimowości stworzę dla Was Konto - co było pomysłem jednego z graczy Hachiko. Jak widzicie można!

konto:

login: Żal
hasło: vk2015
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Czw Mar 10, 2016 5:22 pm

Na forum dzieje się jeden wielki syf. Naćpane tutaj jest wszystkiego i niczego. Forum wygląda jak zapchany dysk twardy komputera. Fajni ludzie i fajna atmosfera przyciągnęły mnie tutaj i mnie tutaj trzymają, ale nie wiem na jak długo.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Esmeralda Czw Mar 10, 2016 9:48 pm

Wydaje mi się, że dużym problemem jest dodawanie fabularnych wydarzeń, które w żaden sposób nie są rozbudowane. Jest informacja, że coś się wydarzyło, ale nie ma odpowiedniej genezy, nie ma dalszego rozwijania tejże fabuły (tak jak było z tą chorobą przed mgłą). Gracze zaczynają się nudzić jeśli czegoś jest sporo, a nie jest dopracowane.
Kolejna sprawa - jeśli wprowadziliśmy na forum magiczne stworzenia, warto by było rozwinąć tą kwestię i zwiększyć częstotliwość losowań. W tej chwili wszystko stoi, więc proponuję albo uruchomić zwierzaki na nowo, albo całkowicie to ściągnąć.


Esmeralda

Esmeralda
Łowca Wampirów
Łowca Wampirów

Krew : Ludzka 0
Znaki szczególne : Burza rudych włosów, specyficzny zapach krwi (znak dla wampirów)
Zawód : Chirurg, genetyk, toksykolog. Krótko mówiąc - Lekarz / Główny Medyk Oświaty
Magia : Magia krwi (Czarny rytuał, Kontrola Krwi, Krwawe ciernie


https://vampireknight.forumpl.net/t1678-esmeralda-green https://vampireknight.forumpl.net/t1704-esmeralda-green https://vampireknight.forumpl.net/f31-posiadlosc-greenhall

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Pią Mar 11, 2016 1:54 pm

Zwierzaki + wampiry + hybrydy + ludzie + WĄTKI ALTERNATYWNE (wtf, na cholerę to komu, skoro nikt tam nie pisze) + RETROSPEKCJE, które stały się w sumie właściwą fabułą forum + niewiadomocojeszcze - kwintesencja tego, co zostało napisane już powyżej. Jest wszystko tak napchane jakimiś wątkami, które mogłyby stanowić nawet odrębne forum, że niewiadomo na czym się skupiać :v A wątek retrospekcyjny to już w ogóle poezja - większość tam pisze, a właściwa fabuła leży i kwiczy XD Rozumiem, że to pewnie dlatego, że nie ma już pomysłów, żeby ożywić forum, noale weźcie, skoro tak ma to wyglądać to stwórzcie forum czysto retrospekcyjne, z wątkami niezwiązanymi niczym, same VK olejmy, bo i tak jest martwe. Zrozumieliście ironię, prawda?
Pomijam już grupki wzajemnej adoracji, bo to wszędzie się zdarza i ni chuchu się tego nie wypleni. Co do pomysłu na fabułę, powiem szczerze - NIE WIEM. To forum przeszło już chyba wszystko: od armagedonów po trzęsienia, tsunami i inne próby reaktywacji rozpadającej się Akademii. Ale wiem jedno - rzucanie nowymi wątkami, nie rozbudowując ich później, w nadziei, że sami gracze to zrobią, nic nie zmieni. Potrzebny jest plan jasny i klarowny, którego należałoby się trzymać, a jeśli już się dodaje jakieś nowe wątki to należy o nie (jak wspomniała Esme) dbać i dopracowywać. Przykład tych zwierzaków: spoko, ale teraz już nie wiem po co one są. Tylko żeby były? Dość słabe :v
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Pią Mar 11, 2016 3:07 pm

Hmm... Szczypta toksyczności ze strony grupek, które się potworzyły. Fakt faktem, uniknąć się tego nie da, ale jedna psioczy na drugą, trzecia na pierwszą, czwarta na szóstą, siódma wymyśla niestwierdzone fakty i tak dalej. Kiedyś miałem sytuacje, że ktosik napisał do mnie na GG w sprawie grafiki. Odmówiłem, bo mi się nie chciało. Wtem nagle dowiedziałem się, że jestem w grupie anty-ktoś-tam! Woh! Nawet nie wiedziałem że do niej należę! Ale było o tym już wspomniane.

Tysiące postaci do jednego konta. Nic do tego nie mam! Jak rozpiera kogoś wena, to pewnie, można wymyślić kolejne! Ale grałem z kilkoma osóbkami w retrospekcjach i miałem wrażenie, że gram ciągle z jedną postacią o tym samym charakterze, ale inną płcią i ewentualnie mocą. Jak ktoś chce się z czymś nowym, to znów dostaje ten sam, nudny, tak samo doprawiony, przypieczony w ten sam sposób stek, który je od kilkunastu lat. To może dooość znużyć.

I takim pomysłem rzucę... może tematyka wampirów i łowców już się ciut przejadła? Myśląc tak o tym, ogólnie uniwersum Vampire Knight, które tu jest zmodyfikowane... może trzeba cosik jeszcze dodać? Przewinąć fabułę o 10 lat do przodu? Cofnąć do średniowiecza? Postawić na większy element survivalowy? Mniej gwałtów, więcej współpracy? Bo tak patrząc, z animkowego VK zbyt wiele się wycisnąć nie da. Ale od tak rzuciłem.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Pią Mar 11, 2016 4:59 pm

Moim zdaniem tutaj głównym problemem nie są kółeczka wzajemnej adoracji (wierzcie mi, bywały fora o wiele pod tym względem gorsze, a całkiem dobrze funkcjonujące...). Dla mnie istnieje tutaj może jedno, dwa takie? Ale jakoś specjalnie nie pogarszają nam forum (zwłaszcza, że część osób należących do tych towarzystw gdzieś zaginęła).

Większym problemem jest, hm... To, że mało zostało z pierwotnego VK? Podczas pierwszej rejestracji tutaj, moją myślą było: "O, będą zajęcia jak w oryginale, ale fajnie." Niestety, jak zdążyliście zauważyć, zajęć ostatnio W OGÓLE nie ma. Ogólnie fabuła przeszła na te zwierzaki, retrospekcje i inne dodatkowe rzeczy... I tu do połowy się zgodzę z Astrem - z animcowej wersji VK raczej mało dałoby się wycisnąć. Jednak jest przecież manga, na litość boską! Według mnie stworzenie takiej postaci jak Kaname Kuran (który teraz jest nieaktywny... *kaszl*) powinno jakoś urozmaicić fabułę
Spojler:

Poza tym wydarzenia powinny być o wiele lepiej dopracowane. Czasem trwają one bardzo krótko i są mało szczegółowe, przez co event nie ma czasu się rozkręcić. Gdyby było one o wiele lepiej złożone i dłużej trwały, prócz tego obejmowały całe społeczeństwo forum (albo chociażby dajmy na to: event oddziaływałby bezpośrednio na wampiry krwi A, co przekładałoby się na pozostałe rangi wampirze, a przez to też na ludzi, w tym łowców).
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Pią Mar 11, 2016 8:49 pm

Żal - no okej, ale dobrze podać jakieś konkrety, jak na przykład osoby po tobie. I zarzuć jakimś pomysłem, jak według ciebie, można poprawić to, co nie pasuje, bo przez same ogólne wyrzucanie nie poprawimy sytuacji.
Esme - no niestety masz rację. Eventy będą teraz robione po przemyśleniu i dopracowaniu i przede wszystkim nie będzie się ich na siłę wymyślało. Jeśli ktoś komuś będzie brakowało akcji na całym forum, to też może coś wymyślić ciekawego, przedstawić pomysł i wprowadzić, trututu. Ta, zwierzaki byłoby fajnie ruszyć. Trzeba zebrać MG, zajmę się tym. |":
Candi - w sumie wątki alternatywne ściągnęłabym. Zostało to wprowadzone na próbę, więc nic nie stai na przeszkodzie pozbycia się tego, hue. Co do retro, to raczej nie będzie zabraniała ludziom je pisać, nie? Grupki wzajemnej adoracji, hmh, to określenie już chyba panuje na wszystkich forach. Tak po prawdzie to z mojego punktu siedzenia jakoś wyraźnie nie dostrzegam tutaj osób tworzących kółka wzajemnej adoracji. Jeszcze się okaże, że ja w tym siedzę i dlatego nie widzę. |D
Aster - czy to pisała ta osoba, o której ja myślę? Jeśli tak, to wcale mnie ta reakcja nie dziwi. Było trzeba pisać do mnie lub Tessa, że ten ktoś nie daje ci spokoju i jeszcze wmawia jakieś rzeczy.
Drugi akapit: no cóż, nie mam wpływu na to, jak ktoś tworzy swoje postacie, a przecież nie będziemy zabraniali komuś robienia postaci o jakimś charakterze, bo już ktoś gra podobną.
Jasne. Jak będziesz miał jakiś dobry pomysł to dawaj go na tacę. Pokroimy.
Shu - no niestety nie da się nie zauważyć, że zajęcia popadły w niełaskę. Rozmawialiśmy o tym w temacie MG i zdania były różne. Sama prowadzę nauczyciela i wiem, że wplatanie zajęć w fabułę może być trudne. Myślę nad tym, żeby nauczyciele prowadzili zajęcia nie blokując swojej fabuły (czyli pozafabularnie) i wprowadzić jakąś zasadę, która mówiłaby, że trzeba raz na jakiś czas zrobić lekcję. I oczywiście działa to też w odwrotną stronę, że uczniowie musieliby na iluś zajęciach być.

Przytaczam wypowiedzi z kącika MG.

1 napisał:To może ja to zsumuję, biorąc pod uwagę ostatnie wypowiedzi:
1. Zmiana losu - Los będzie wprowadzał dwa/trzy warianty wyboru w danej sytuacji, zamiast diametralnie decydować o życiu postaci (tak zrozumiałam wypowiedź Tessa)
2. Rezygnacja z eventów fabularnych, skoro nikt z nich nie korzysta, bo zablokowane postaci gniją i przypominają zombie (tak zrozumiałam Katashiego)
3. Zmiana punktacji eventów wszelakich oraz nagrody (wd. Tessa lub wd. Katashiego)
4. Usunięcie Akademii...? Katashi uważa, że szkoła to niepotrzebny nikomu relikt, bo gracze wracają ze szkoły, żeby na fabule też siedzieć w ławkach...
5. Przemiana Uczniów i Nauczycieli - wprowadzenie jakichś restrykcji oraz wyrobienie iluś lekcji przez nauczycieli i wzięcie udziału w lekcji przez uczniów (np. jak mówiła Esme przeprowadzenie 2 zajęć w 2 miesiące przez nauczyciela; wzięcie udziału w 2 zajęciach przez uczniów w okresie 2 miesięcy). Może przy okazji zastanowimy się nad trwaniem tych zajęć. Żeby jedne zajęcia nie przeciągały się przez miesiąc, a trwały np. mas tydzień, niezależnie od niczego?

2 napisał:A ja uważam, że nie rezygnacja, co zmiana eventu fabularnego. Z "ignorowaniem" to wcale nie wszyscy, tutaj akurat są zdania podzielone. Do reszty chyba nie mam pretensji, przynajmniej na teraz nie pamiętam.
A tak przy okazji. Tabelka krwi, przydałoby się przywrócić to, bo inaczej będzie ciężko z robieniem jakichkolwiek relacji.

3 napisał:Tak w cholerę ciężko mi przebrnąć przez odpisy. Powiedzmy, że mniej więcej ogarnęłam. I powiem, że w większości zgadzam się z Shiro.
Po za tym co do eventów fabularnych... Moim zdaniem powinny czasem sie pojawiać, ale trzeba zaznaczyć, że dla graczy którzy za przeproszeniem mają w dupie odpisy nie skończy sie to dobrze. Jedna kolejka powinna mieć wyznaczony czas trwania, wtedy nie byłoby zastojów.
Odnośnie Akademii... Czy to przypadkiem nie jest podstawa tego forum? Myślę że powinna istnieć tak jak do tej pory, z tym, że tak jak we wczesniej opisanych przeze mnie eventach powinny być wyznaczone czasy odpisu na lekcji
Co tam jeszcze było?
A juz wiem! Punktacja. Zgadzam się z Katą.
Kolejne. Wczoraj w nocy wpadł mi do głowy pomysł. Co wy na to, by przekształcić te pochwały na wybory gracza miesiąca, który na kolejny miesiąc mógłby mieć jakieś specjalne przywileje (nie mam pojecia jakie, nie myślałam o tym. ). Nominować mogliby Admini i MG, a gracze opowiadać się za lub przeciw nominacji uzasadniając to postem.

4 napisał:Co co akademii i nauczycieli
Fabuła nie musi kolidować z funkcją ciała pedagogicznego. Można przecież organizować lekcje pozafabularne lub w formie eventu. Nie trzeba przesiadywać w akademii 24/7.

5 napisał:Nie mam czasu się szczególnie rozpisywać. Może w sobotę uda mi się całościwo to ogarnąć i wypowiedzieć składniej, jeśli będzie jeszcze sens. W gruncie rzeczy popieram Hachiko i Esmeraldę oraz popieram kwestię szkoły ze strony Keiko. No i punktację Katacha.
Rzekłem.

Moja wypowiedź odnośnie lekcji napisał:Dobra, wypowiem się teraz tylko co do akademii. Inna osoba mi napisała, że chciałaby zajęcia, ale ich nie ma - czyli odmienne zdanie niż Katy. Wydaje mi się, że jak ktoś rejestruje się uczniem lub nauczycielem i nie piszę, że postać uczy się/naucza w innej szkole niż akademia Cross'a, to powinien mieć świadomość, że trzeba kiedyś taką lekcję przeprowadzić/uczestniczyć w niej, a nie potem patrzeć na znak zapytania nad głową, bo się nie widziało. I lekcje nie muszą być nudne, zależy jak kto je przeprowadzi. Tak samo jak wycieczki. No dobra, wycieczki do muzeum nie wydają mi się fascynujące, ale kto powiedział, że nie można jechać w inne miejsce, np. góry, lasy, morze? Nikt. Myślę, że takie wycieczki miałby więcej sensu i dostarczały większej rozrywki.
No, to tyle na dzisiaj ode mnie. Jutro - jak mi się uda, bo dzień mam zawalony - odpalę kompa i odpiszę na resztę rzeczy tutaj. Możecie dalej pisać, tak. Najlepiej to co napisałam w poprzednim poście, bo jest to potrzebne.

Nie dałam wszystkiego. Jak ktoś z MG będzie chciał coś dodać, to droga wolna.
Swoje zdanie wyrażę po tym, jak wy coś napiszecie. Chcę zobaczyć, co o tym myślicie.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Emmanuel Pią Mar 11, 2016 9:58 pm

Sprostowanie... Asterowi nie chodziło o to, że gracz A ma postać o podobnym charakterze co gracz B. On miał na myśli kwestię tego, iż jak ktoś tworzy masowo postaci zdarza się czasem iż połowa z nich ma identyczny sposób bycia zmodyfikowany jedynie o drobne szczegóły i rasę/płeć/moce. Nie uważam, żeby usunięcie ograniczenia ilości postaci było dobre bo jest bardzo mało osób, które potrafią grać wieloma różnorodnymi postaciami i jednocześnie mają dla nich zbliżoną ilość czasu.

Zwierzaki... zawsze uważałem je za twór zbyteczny i sztuczny... a może sztuczny i zbyteczny. Z tym zdaniem nigdy się nie ukrywałem i nadal tak uważam. Jeśli mają zostać dobrze byłoby stworzyć ich genezę. I nie. Mistycznymi stworzeniami od zawsze istniejącymi tylko dotąd nie widzianymi być nie mogą. Zwyczajnie za dużo się ich robi mimo wszystko. Trzeba ich kwestię dopracować skoro już są.

Mamy wątki alternatywne? Nie zwróciłem na nie uwagi szczerze mówiąc. Są aż tak zbyteczne. Optuję za ich usunięciem. Retro dają szansę rozbudowania historii postaci w kooperacji i przy zatorze są dobrym wentylem dla osób nadproduktywnych. Skoro ludzie tam piszą znaczy, że temat jest ok. Wystarczy by każdy pamiętał, iż primo fabuła.

Akademię bym pozostawił i ustanowił konieczność poprowadzenia lekcji raz na jakiś czas i bytności na niej dla uczniów. I tak, lekcje jako zdarzenia pozafabularne są spoko. Prowadziłem Vladem biologię i choć były na niej poruszane tematy dotyczące wampirów, co część osób pobudziło, ciągnęła się trochę. Jako część bezpośrednia fabuły byłoby ciężkie do wykonania. Jako pozafabular byłoby ok.

Eventy... Było już poruszone i uzgodnione, iż nie powinny być rzucane na tak zwany przypał. Szczególnie te globalne. Toteż wiele do dodania nie mam i po prostu się podpisuję. Jak jest ciekawy koncept to trzeba go opracować, podzielić się z najbardziej zainteresowanymi w tej kwestii MG i wtedy można to wrzucić koordynując sprawę.

Tematy. Informacyjne szczególnie. Mi wątroba wręcz napieprza przy niektórych z nich. Nie wprowadzajmy nowych póki nie poprawimy starych. Poza tym dobrze by było w ramach poprawek uszczegółowić jaki poziom siły co oznacza... i nie tylko siły. Na przykład nie wiem... że kategoria C może podnieść dwukrotność swojej wagi nieznacznie się przy tym wysilając. Przykład tylko oczywiście.

Postaci kanoniczne. Postać kanoniczna rzadko kiedy jest prawdziwie kanoniczna. Poza tym wiąże isę to też z tym, iż z czasem stać się może postacią przechodnią bo ktoś odejdzie albo go długo nie ma i kto inny przejmie. Osobiście jestem przeciwnikiem kanonów, niezależnie od tematyki. Jedynie na tych forach o marvelach potrafię to przełknąć bo co to za Marvel bez oryginalnych Avengers i klonów Parkera <3 Wracając do tematu: Jeśli komuś bardzo podoba się postać z kanonu nic nie stoi na przeszkodzie by swoją na nim wzorował, nie ściągając po prostu wszystkiego. Jeśli ktoś nie jest na tyle kreatywny by tworzyć fajną fabułę własną postacią jak miałby to robić kanonem gzie jest przezeń jeszcze w pewien sposób ograniczany... To jednak moje zdanie, a zdanie podobno jest jak dupa. Niemniej jest w tym też trochę argumentacji, a nie tylko moje widzimisię, więc chyba się jakoś bronię.


To wszystko o czym teraz pomyślałem czytając wypowiedzi wszelkie. Trochę ich było, więc coś mogłem pominąć.

PS: Cherry, zdaje się, chciała oddać postać dyrektora. Uważam, że najlepiej byłoby zrobić z niego NPC podobnego do Crossa. Amen.

PS2: Jakby wszystko ogarnąć i wywalić co niepotrzebne oraz bardziej zbalansować siły(bo to też fakt, iż łowcy nawet w grupie mogą mieć przewalone z dobrze prowadzonym czystym) można by przerzucić fabułę wtedy o jakieś 2 lata do przodu wstawiając jakieś wydarzenia w opisie fabuły tłumaczące drobne korekty rozkładu sił itp. Taka propozycja na bazie propozycji Astera. Dycha, niestety, za bardzo by raczej ingerowała w postaci, szczególnie uczniów. Totalna zmiana klimatu jak średniowiecze itd była by zmianą totalną. Równie dobrze można założyć nowe forum.
Emmanuel

Emmanuel

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Gadzie złote ślepia. Obandażowane ręce.
Zawód : Ojciec Dyrektor
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : Brak
Moce : Widzenie Prawdy, Regeneracja, Leczenie


https://vampireknight.forumpl.net/t1741-emmanuel-greenlaw-kuroiashita#36612 https://vampireknight.forumpl.net/t2553-emmanuel#53980

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Dorian Pią Mar 11, 2016 10:21 pm

Jak chcesz czytać to sobie otwórz cenzurę bo będą leciały mięsa więc nie chcę aby wrażliwe oczy na to się gapiły. Ostrzegałem i upomniałem to mogę teraz lecieć z tematem:
Nie czytaj bo przekleństwa i dużo żółci. :

EDIT: Nie wrzuciłem cudzych postów, bo to ich sprawa czy chcą dodać coś od siebie czy nie i mi nic do tego.
Dorian

Dorian

Krew : Czysta (B)


Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Nadira Shiroyama Sob Mar 12, 2016 12:03 am

Odkąd nie jestem adminem, obserwując sobie to forum i jego rozwój, szczerze można powiedzieć, że forum się zacofało (wprowadzenie opcjonalnego pisania historii w kp dla ludzi) i zapchało (masa niepotrzebnych tematów).

Ja mam za to podstawowe pytania i proszę o ich odpowiedzi w formie rozbudowanej (mile widziane także przykłady):
1) Czy wprowadzenie chowańców/zwierząt czy jakkolwiek to nazwaliście, przyczyniło się do zwiększenia aktywności na forum? Wzbogaciło fabułę i dało duże zainteresowanie wśród graczy? Przyczyniło się do rozwoju fabuły?
2) Czy wprowadzony nowy regulamin oświaty, zasady i duperele jak podział stanowisk, przyczynił się do pojawienia i zwiększenia liczby łowców z wiekiem powyżej 30 lat? Bo z tego co widzę, są same dzieciaki w tej oświacie. I one fabularnie mają chronić miasto?
3) Czy słowa "Wypowiedz się w tym dziale, bo Tess zacznie konfiskować wątroby." nie brzmią trochę jak groźba? Jeżeli to miał być żart, to raczej nie wyszedł.
4) Czy od zmiany administracji, Rada Wampirów ruszyła coś na fabule? Jeżeli tak, to proszę o przykłady jej działań.

Forum to już za moich czasów, miało problemy z utrzymaniem się fabularnym. Jego czas jakby przeminął, a wciskanie czegokolwiek na siłę, nie pomoże. Akademia upadła już dawno.

Wspomniano tutaj o niedopracowanych misjach, eventach. Jeżeli to prawda, to takich rzeczy się nie robi. Wtedy nic dziwnego, że fabuła stoi, gracze nie chcą się wykazywać a część nawet daje sobie z tym spokój.

Forum ma kolejne minusy:
- szata graficzna - może to już sprawa drugorzędna, no ale też poniekąd ważna
- główny regulamin forum, który posiada luki
- administrator Keiko/Tatyana, która być może uważa się za księżną tego forum. Gra a nie ma zaakceptowanej karty postaci ( https://vampireknight.forumpl.net/t2387-prace-budowlane ). Nawet jako admin (nawet jeżeli prowadzi same rozgrywki i nie gra fabularnie swoją postacią), jej obowiązkiem jest posiadanie zaakceptowanej karty postaci, jeżeli już zaczęła ją pisać. To że jest adminem, nie znaczy że jej wszystko wolno. Kiedy była jeszcze junior adminem, nie odróżniała tej funkcji od normalnego admina. Podobno (nie jestem do końca pewna) ale gdzieś w treningach komuś zwracała drobne uwagi w zrobieniu/napisaniu czegoś, a sama tych narzucanych zasad się nie trzymała i robi wszystko pod siebie.
- administracja przyznała sobie admina na dwa swoje konta, zamiast pozostać przy jednym, jak tłumaczą - dla własnej wygody - okey, może to nie istotne

Śmietnik, który nic nie wnosi do forum i jego fabuły:
- zwierzęta/chowańce - było to komuś kiedyś przydatne?
- losowania (odnośnie powyższego - zwierząt) - brak jasnego systemu rzutu kości i brak zamieszczania dowodu na powodzenie otrzymania losu (jeżeli się mylę, to mnie poprawcie)
- relacje - na co to komu? korzystacie z tego?
- tematy z npcami - nie wiem ile ich powstało i po co, ale to także nie jest potrzebne. Wystarczy jeden ogólny dział/temat z npcami, po co więcej takich tematów? Pomogło to w czymś i komuś w rozwoju fabuły?
- śmietnik jest także w dziale oświaty łowieckiej, rozumiem że nowy dowódca = nowe zasady, ale:
- - podział stanowisk na kadet, nowicjusz, szeregowy, nieustający (what?), legenda - rozumiem początkującego, doświadczonego łowcę i legendę (tak jak było), ale po cholerę pozostały podział? pomogło to w jakimś stopniu rozwinąć oświatę łowiecką? Ilu w ostatnim czasie pojawiło się łowców?
- - hierarchia oświaty, tak zwane gremium nadzwyczajne - brzmi trochę jak zlot kardynałów w Watykanie... Pomogło to jakoś Oświacie Łowieckiej? Było w ogóle zwoływane? A nie, bo przecież dotyczy ono dowódcy... Zbędne, do usunięcia.
- - zarządca w oświacie - jest tu ktoś kto wykazał się na tym stanowisku? Jeżeli nie - jest ono zbędne.

Ogólnie, lepiej było pozostać przy prostocie kierowania forum i tego co było już wprowadzone, tylko dopracować te elementy i rozwinąć. Ale nie, forum przez ten czas zostało tylko utrudnione jeszcze bardziej i zaśmiecone.

Wiem co to jest być adminem i jak trudne jest utrzymanie forum. Popełniałam błędy, przyznaję. Lecz prowadząc inne forum i grając na innych, wyciągnęłam kilka potrzebnych lekcji.
W tym poście wypowiadam się jako gracz i jest to moje zdanie, wynikające z obserwacji i rozmowy z innymi graczami.

I jeszcze jedno. Problem z MG był tu zawsze. Na siłę niczego się nie wymyśli. Żadne wydarzenie, event nie pojawi się wraz ze pstryknięciem palców. A jak już się pojawia, to widocznie niedopracowany, bo za szybko zostaje wprowadzony. No zdarza się. Można nad tym jeszcze popracować.

Posta pisałam z rana, z czego widać że coś może się powtórzyć a było przedstawione przez powyższe osoby i lepiej wyjaśnione jako problem. A nawet wytłumaczone.

Skoro został założony ten temat i można wylewać żale (jak to napisano w nazwie konta), nie bojąc się o ostrzeżenie za wyrażenie swojego zdania, to pozwoliłam sobie na to. Jeżeli komukolwiek zależy jeszcze na działalności tego forum, warto by więcej graczy się wypowiedziało w tej sprawie.
Pochwałę ode mnie mają osoby powyżej, za odwagę i szczerość napisania prawdy dotyczącej sytuacji na forum. W tym Jack. Twój post dał mi dużo do zrozumienia, co jest tutaj źle zrobione a co dobrze. Tym samym, te uwagi mogą przydać się w przyszłości, przy prowadzeniu innego forum. Dzięki temu wiadomo, czego oczekują gracze, choćby takiego pokroju co Ty. Tutaj nic nie zmienię, to już od obecnej administracji zależy. Próbowałam się tutaj na nowo wklepać jako gracz, ale ciężko idzie przy takim syfie.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Sob Mar 12, 2016 12:18 am

DOŚĆ, DOŚĆ, DOŚĆ, I JESZCZE RAZ DOŚĆ!

Dziękujemy za Wasze zdanie na temat Naszej wspólnoty forum. Weźmiemy sobie do serca Wasze uwagi, ogarniemy burdel jaki się narobił. A Nadira wiemy że będzie sypała nienawiścią bo mnie oraz Keiko nie lubi...  Ale mniejsza z tym. Chcę jednak zaznaczyć, że to co wypisaliście w sposób jak zwykle uroczy, przemiły i naprawdę bez żadnych przekleństw, zostanie oczywiście przeczytane, przeanalizowane i ogarnięte. Jesteśmy tylko ludźmi, uczymy się na błędach. Adminem jestem pierwszy raz i nie wiem co gdzie jak się z czym je (chociaż długo tutaj siedzę i myślałem że wiem wszystko. A tu klops! Tak nie jest).
Prostota forum nic nie pomoże, bo gdy przy niej byliśmy Forum umierało, a wtedy ktoś WAŻNY się od tego odwrócił (stare dzieje). Więc trzeba było wprowadzić kilka nowości które się niestety nagromadziły i wyszły z pod kontroli. Ale to się zdarza. Ludzie, to przecież tylko gra. Nie poumieracie od tego. Wspólnymi siłami wszystko da się ogarnąć, tylko szkoda no... że nie każdy tak sądzi i wiesza od razu psy.

Edit.

Pisać nadal można. Nie bać się. xP
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Emmanuel Sob Mar 12, 2016 12:33 am

Och Nadiro... Ty masz wciąż żal do Testamenta i Keiko, iż nie chcieli Ciebie jako admina bo narzucałaś im swoje zdanie po odejściu z tej funkcji. Są rzeczy, z którymi się zgadzam jak kwestia chowańców. Nawet grafika niespecjalnie mi się podoba, wolałem Twoją.
Wypowiem się przede wszystkim do łowców. Mam wrażenie, że głownie Ty masz z nimi problem, nie zdziwiłbym się gdyby znalazła się tu jeszcze jedna, słowem jedna osoba, która by miała z nimi problem bo to ja nimi kieruję.
Śmietnik w dziale Oświaty jest śmietnikiem, który zastałem po Tobie i Gerardzie, wiec hmm... Niespecjalnie trafione. Nie da się uporządkować wszystkiego na raz.
Podział został wprowadzony by rozróżnić między innymi siłę oraz status łowców.Szkoda, że nie przeczytałaś ze zrozumieniem albo nie zrobiłaś tego wcale. Coś do czego się nie kwapiłaś. Co do luk, właśnie one zostały przy zmianie regulaminu łowców załatane.
Gremium nadzwyczajne jest po to by można było usunąć fabularnie dowódcę w razie zdrady. Nie było potrzebne, nie znaczy że nie będzie... szczególnie jeśli kiedyś odejdę z tego stanowiska jako postać. Ponadto jest to dodatkowy smaczek fabularny. Być może Tobie nie pasuje, ale komuś innemu może się podobać.
Zarządcy nie ma ponieważ to osoba mająca odciążać dowódcę. Jednakże jak sama zauważyłaś nie ma mega popytu na łowców co sprawia, że mało jest osób którym można przydzielić konkretne stanowiska.

Ponadto używasz bardzo podłego argumentu "czy to zwiększyło liczebność łowców powyżej 30lat". Hmm... Nieszczególnie. Niemniej większość młokosów to gracze, którzy już dawno zrobili postacie kadetów. Nowi łowcy się nie generuję przede wszystkim dlatego, że mamy tutaj góra kilkunastu graczy, z czego spora część ma po kilka kont. Niemniej jeśli chcesz dowodu postaci starszych niż małolat, choć graczami nowymi nie są to masz. Reiji, Katashi, który wg założeń jest exłowcą i może zostać ponownie dołączony, Kronos. Możliwe że i inni mniej udzielający się albo tacy którzy przyszli, ale w ogóle przestali grać.

Co do działań Rady masz rację. Zawiedli raczej wszyscy członkowie włącznie ze mną z prozaicznych przyczyn. Nikt nie miał szczególnie dużo czasu.

Co do tematów z NPCami nie widziałem by było ich zatrzęsienie. Chyba że pijesz do oddzielnego tematu dla łowców. Tu muszę Ci powiedzieć, iż pieruńsko to ułatwia robotę bo to nie są NPCe jednej osoby, a dostępne generalnie dla łowców wszystkich jako towarzysze patroli czy akcji jako takiej.

Ostatnia rzecz, już nie tyle do Nadi co do Jacka.
Tesławski jaki jest każdy widzi. Ma swoje plusy jako admin, ma też minusy. Uważam, że za bardzo zapala się do pomysłów eventów i nie dopracowywał ich przez to tylko rzucał niemal jak hasło. Zostało to mu wypomniane i postanowił zmienić formułę, między innymi po to założył ten temat.
Niemniej też od długiego czasu stara się trzymać to forum jednocześnie pozostając równie przystępnym i niedostępnym dla każdego. Wiadomo, są ludzie z którymi chętniej i cześciej gada, jak każdy. Jednakże nie zacietrzewia się na jedną osobę bez ustanku co mu się akurat chwali. Przedobrzył z potęgą postaci, a jakże. Robił to jednak dla dobra forum, próbował nakręcić fabułę bo taki znał jedynie sposób.
Możliwe, też że niefortunnie rozpisał ten temat. Na pewno chujowo nazwane zostało to nieszczęsne konto do wypowiedzi.

Generalnie Tesu nie jest zły, a poczatek Twojej wypowiedzi zabrzmiał chujowo, jakby on był zupełnie wszystkiemu winien. Popełnia błędy, jak każdy człek czy admin. Stagnacja nie jest jednak tylko jego dziełem a procesem który rozpoczął się jeszcze zanim miał więcej do powiedzenia. Próbował to ratować, może lekko nieudolnie. Starał się jednak nie zwalając winy na nikogo. Z pozostałymi kwestiami, nie licząc szkoły raczej się zgadzam jak wywnioskować można po poprzednim moim poście.


PS: Odkąd nie jestem adminem. Nawet nie wyobrażasz sobie ile ja mógłbym napisać zaczynając od takich słów o Tobie
Emmanuel

Emmanuel

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Gadzie złote ślepia. Obandażowane ręce.
Zawód : Ojciec Dyrektor
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : Brak
Moce : Widzenie Prawdy, Regeneracja, Leczenie


https://vampireknight.forumpl.net/t1741-emmanuel-greenlaw-kuroiashita#36612 https://vampireknight.forumpl.net/t2553-emmanuel#53980

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Katashi Sob Mar 12, 2016 7:28 am

Ja wiem, że Tesław nie jest złym człowiekiem. Ja po prostu korzystając z okazji wyrzuciłem wszystkie swoje wąty wobec wszystkiego o co je miałem. Czasem człowiek musi odkręcić kurek z parą i zrobić psssst. Takie moje katharsis. To co mam zostało tu wyrzucone i tyle w temacie.

Skoro wszyscy już dupli łapami po stole to można może zawsze coś ogarnąć. Ja tam trzymam się wersji rebootu fabuły i odświerzenia jej. Niech postaci zostaną, ale zamiast babrać się ze sprzątaniem pensetą każdej drobinki kurzu z mebli po prostu kupi się nowe i czyste.
Tak już pomijając kto kogo lubi i kto komu życzy źle to warto poczytać Nadirowe pisadło.

Dla Nad:
BTW. Gracze takiego pokroju jak ja to jacy? O.o Bo nie wiem czy mam zacząć przygotowywać pamflety przeciw Tobie, czy cieszyć, że pomogłem czy co ._.'

Na pisadło Emuła:

Ano wiem, że po to jest więc po to jest więc w nim piszę Tesław jak już napisałem wyżej wiem, że zły nie jest a czasem trzeba po prostu wygarnąć, walnąć ręką w stół i nie chować urazów, a ogarnąć tematy. Jak duzi chłopcy z 3 klasy, muszą pobić się kijkami i potem razem robią szlaczki w zeszytach używając wspólnych kredek, o.

Nie chowam do nikogo urazy ani nie mam zamiaru kryć się ze swoim zdaniem przed nikim więc jak ktoś chce więcej to może pisać, a ja odpowiem.
(o mnie chcesz cisnąć? Jestem dużym chłopcem i dam se radę ;_;)
Katashi

Katashi

Krew : Ludzka AB
Znaki szczególne : Białe włosy, czerwone oczy, wisior z małym shurikenem i krzyżyk, "tatuaż" czarnej pięści na mostku
Zawód : były gangster i rzezimieszek; Nauczyciel sztuk walki, rzemieślnik sprzętu dla łowców
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : .
Magia : KP


https://vampireknight.forumpl.net/t2306-katashi https://vampireknight.forumpl.net/t2373-katashi#49914

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Nadira Shiroyama Sob Mar 12, 2016 12:21 pm

Takie małe sprostowanie, do nikogo nie sypię i nie sypałam nienawiścią. Nikomu też tego nie napisałam wprost, nie użyłam słów "nienawidzę Cię". Mogę kogoś nie lubić, ale nie nienawidzić. Jeżeli ktoś ode mnie takie słowa otrzymał, proszę o dowód.
To że coś widać, nie znaczy że tak musi być odbierane. Mam uwagi do Keiko, nie podoba mi się jej praca jako admina, to je przedstawiam.

Katashi, w pozytywnym znaczeniu odebrałam Twojego posta, więc nie musisz przygotowywać pamfletów przeciwko mnie. Twoje uwagi są pomocne, więc możesz się cieszyć.

Emman, taki założono temat, więc w sumie każdy może tu żale pisać. Ty na mnie także, masz do tego prawo, jeżeli Twój PS był kierowany do mnie. Mimo iż było to lata temu, możemy to wyjaśnić na PW, jeżeli chcesz.
Ale do rzeczy. Dziękuję za udzielenie odpowiedzi i drobnych wyjaśnień, jak i podzielenia zdania w niektórych kwestiach (Jackowi tak samo dziękuję za odpowiedzi na pytania). To jednak nie zmieni mojego zdania co do działania obecnej Oświaty Łowieckiej, bo fakt, Ty nią prowadzisz. Ja nic i tak tego nie zmienię i muszę pogodzić się z tym, że... no już nie będę się źle wyrażać, więc powiem "wprowadziłeś zmiany" uważając, że według Ciebie są pomocne. Okey. Ale zwróć uwagę, że przyjmując samych kadetów, oświata latami będzie się dokształcać i po latach możesz uzyskać doświadczonych łowców. Co jednak i tak fabuły nie zmieni a wampiry będą sobie dalej rządzić. No ale tak już od dłuuugiego czasu jest.

Podły argument? Fakt. Bo wampirów jest masa, a łowców doświadczonych prawie brak. Fabuła byłaby zapewne ciekawsza, gdyby zniesiono zabijanie postaci za zgodą gracza, gdyby było więcej aktywnych doświadczonych łowców powyżej 30stki i było więcej walk niżeli romansów/gwałtów. Podkreślam - to tylko sugestie z mojej strony.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Emmanuel Sob Mar 12, 2016 12:40 pm

Kwestia nomenklatury jest bardzo względna. Zarówno ja, jak i Tesławski czy Keikowa odczuwamy nienawiść z Twojej strony. Tak to po prostu czujemy, szczególnie ja. Niemniej to takie sprostowanie delikatne i osobisty żal. Do rzeczy.



Z kwestią doświadczonych łowców, a ilości wampirów. Niektórzy wybierają wampiry po prostu dlatego, że je lubią. Zrobiłem co się dało by poprawić balans, by łowcy byli atrakcyjniejsi. Kadetów przyjmuje spośród psotaci już istniejących bo jest to najrozsadniejsze fabularnie wyjście, a braki graczy musimy nadrabiać NPC nieco bardziej doseiadczonymi. Jak będzie więcej chętnych na doświadczonych to i rzadziej z NPC będzie się korzystać. Bo to, że nie ma graczy sterujących konkretnymi postaciami nie oznacza, że zaraz instytucja ma w ogóle nie działać.


Co do zniesienia zabijania... Podpisuję się pod tym jak zawsze. Dla mnie w ogóle zgody jako takie są złą rzeczą. Po prostu w regulaminie powinna być zawarta kwestia, iż zabijanie czy okaleczanie postaci powinno mieć uzasadnienie fabularne i gitara. Jeśli ktoś brz powodu zaatakuje cywila będzie się liczył z konsekwencjami administracyjnymi + wyda pozwolenie na polowanie na niego. Przykładowo rzecz jasna.

Na koniec co do Keiko. Prócz tego, że jest trochę mało autonomiczna i komentami ma za ciężki nerfhammer nire mam nic do jej działalności, wręcz in plus. Jeśli chodzi natomiast o Tatianę... Czy ona w ogóle postawiła gdzieś posta fabularnego tą postacią? Wydaje mi się, iż nie. Mogę się jednak mylić.

I na koniec PS. Był czas na wyjaśnianie. Nie chce mi się o tym ponownie gadać z kimkolwiek. Chciałem tylko zauważyć, że żadne rządy nie są idealne, a Ty pociagnęłaś forum przez długi czas. Mniejsza jak doszłaś do władzy, ale było fajnie przez lata. Potem zaczęło się pieprzyć też nie bez Twojej winy. Dlatego też rozpoczęcie od takich słów było wysoce nie wskazane.




Za błędy przepraszam. Komórka.
Emmanuel

Emmanuel

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Gadzie złote ślepia. Obandażowane ręce.
Zawód : Ojciec Dyrektor
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : Brak
Moce : Widzenie Prawdy, Regeneracja, Leczenie


https://vampireknight.forumpl.net/t1741-emmanuel-greenlaw-kuroiashita#36612 https://vampireknight.forumpl.net/t2553-emmanuel#53980

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Sob Mar 12, 2016 8:09 pm

To mi się nudzi, więc też napiszę krótko, co mi się nie podoba albo co bym zmieniła:

1. Nie, nie usuwajmy szkoły. Jest ważna w pierwotnym VK i nie wyobrażam sobie tego forum bez niej, ale:

2. Organizacja zajęć kuleje bardzo. Nie było żadnej lekcji dla ludków dziennych i nocnych od bardzo dawna. Może zróbmy nowy nabór na nauczycieli albo zróbmy zajęcia lekcyjne jako druga fabuła/coś co nie liczy się jako zajęcia fabuły, ale jest fabularne i wplecione w wydarzenia (tak, rozdwojenie, tu może zadziałać jak dla mnie). Żeby uczniowie byli na zajęciach jednak, ale nie zajmowało im to fabuły na pół roku. A do szkoły chodzi się na lekcje.

3. A jeśli ktoś po szkole nie chce bawić się w szkołę, to niech nie robi ucznia. Proste.

4. Wątki alternatywne są dla mnie zupełnie niepotrzebne. Zaśmiecają forum, a nie mając wpływu na fabułę są dobre dla fanów Clannadu na odcinek OVA, ale nie na forum RPG.

5. Retrospekcje - fajnie się pisze, dopóki jakoś to idzie. Niestety też trochę się to miesza fabularnie i nie za bardzo działa, bo część osób zapomina o retro albo nie ma na nie potem czasu. Zostawiłabym tylko fabułę oraz eventy.

6. Chciałabym, żeby eventy były organizowane odgórnie, były fabularnie, ale nie blokowały fabuły (jak w przypadku mojej propozycji zajęć).

7. Co do tonu Testamenta i tego, jak pisze ogłoszenia - osobiście nie mam z tym problemu, ale rozumiem, ze jest to dla niektórych za mało formalne/nieeleganckie/lekko sarkastyczne. Proponowałabym jednak pisać poza chatem/stylizowanym językiem w fabule półformalnie (bez spiny pośladów, ale jednak jakoś tak "bardziej elegancko" i szczegółowo).

8. Regulamin kuleje, są w nim luki.

9. Oprócz regulaminu i tego, co jest, zrobiłabym bardziej rozwinięte FAQ (te tematy, które są, są jednak niepełne i wiele rzeczy jest niejasnych).
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Sob Mar 12, 2016 8:46 pm

Ło, ile żeście się rozpisali.
Dobra, spróbuję to zebrać i podsumować.
1. Nastąpi kasacja wątków alternatywnych.
2. Nauczyciele będą musieli prowadzić określoną ilość lekcji w jakimś czasie. Tak samo uczniowie będą musieli ileś zajęć mieć zaliczonych.
3. Dyrkiem będzie NPC? Bo w sumie to nie było uzgodnione.
4. Eventy nie będą robione na hura, tylko trzeba będzie je dobrze dopracowywać, aby każdy się bawił i nie było spiny.
5. Esme miała pomysł co do Losu, skopiuję z archiwum gg: "a co ty na to... żeby każdy mg raz na 2 tygodnie był...
odpowiedzialny za los?
przez 2 tygodnie jeden mg
i wtedy rozrabiałby na fabule". Dla mnie pomysł dobry i oczywiście może to być jakiś inny okres czasu, niekoniecznie dwa tygodnie.
6. Zniesienie zgody na zabijanie. Jasne można to znieść i zrobić tak, jak Grij pisał, że zabijanie/okaleczanie musi mieć uzasadnienie fabularne. Wtedy zlikwidowałoby się ten dział z pozwoleniami.
7. Regulamin, hm. Co według was powinno się tam jeszcze znaleźć? Zawsze można dopisać.
8. Rozwinąć FAQ też możemy, ale wtedy wezmę sobie kogoś do pomocy, bo sama nie dam rady tego ogarnąć.
9. O czym zapomniałam, to wołać.

I teraz trochę na marginesie. Emm: nie, postacią Tatyany nie pisałam nigdzie fabularnego posta, ani w retro, skoro nie ma dokończonej KP.
Nad: znudziło mi się wzajemnie czepianie i dogryzanie sobie. Równie dobrze mogłabym wymienić, co robiłaś źle i czego się nie trzymałaś, obrócić kota ogonem, ale po co? Nie chce mi się bawić w oskarżanie i udowadnianie, która z nas jest gorsza. Mimo niebieskiego koloru przy moim nicku, nie piszę nigdzie fabularnie czy w retro, bo postać nie jest dokończona. Przyznanie admina na dwóch kontach nie uważam, za wielką zbrodnię, to już nawet Kata pisał. Rozumiem, że wprowadzone zmiany w Oświacie nie zachwycają cię, ale pozwól też innym spróbować nowego sposobu, skoro wcześniejszy też nie był rewelacyjny, prawda? I jak zauważył Emm, że nikt nie rządzi - nah, nie lubię tego słowa - idealnie. Po to właśnie powstał ten temat, żeby naprostować, to co się powyginało i dojść do porozumienia.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Shiro Fuyuki Sob Mar 12, 2016 9:17 pm

6.Tat/Marco <- czyli po ludzku, ktoś zostanie zamordowany i nie musi się akurat na to zgadzać? Hm... Jeśli dobrze to zrozumiałem, to powiem tak. Nie. Pomysł jest bardzo zły, ponieważ ma lukę. Wyjaśnienie fabularne? Kminię, ale i tak nie. Powód? Przykład - podchodzi do ciebie morderca w nocy, gdy śpisz, poderżnie gardło i ty umierasz, nie mogąc się nawet wybronić. Niefajne i w tej sposób traci się postać błyskawicznie. Co mogą wykorzystać inni, by po prostu zrobić na złość. Aż będzie się bać przebywać z jakąkolwiek postacią.

5.Alexy - usunięcie retro nie spowoduje magicznie, że nagle zaczną chętniej pisać na fabule. Wątpię w to osobiście, a taki dział pozwala na niezanudzenie się czekaniem.

Reszta? Eee... Na razie nic.
Shiro Fuyuki

Shiro Fuyuki

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Kocie uszy, które zastąpiły ludzkie, ogon, pazury zamiast paznokci, żółte oczy zmieniające swój odcień w zależności od padającego światła.
Zajęcia : Nocne
Pan/i | Sługa : Pan: Chyba brak(?) | Służka: Laurie ♥
Moce : Sen, Szafirowy ogień, Ostatnia wola


https://vampireknight.forumpl.net/t1865-shiro-fuyuki#39065 https://vampireknight.forumpl.net/t1920-shiro-fuyuki#41130 https://vampireknight.forumpl.net/t3292-pokoj-shiro-i-naissankariego#70977

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Sob Mar 12, 2016 9:27 pm

Hm, to może zrobić, że zwykli ludzi, wampirów, łowców, którzy w jakiś sposób szkodzą i łamią prawo, nie będą chronieni tym, że nie wolno zabijać? (No oczywiście nie chodzi o niewyrzucanie śmieci do kosza, czy przechodzenie na nieoznakowanym miejscu lub przez czerwone światło.) No sama nie mam konkretnego pomysłu na to. Wolałabym znać zdanie jeszcze innych osób na ten temat, bo teraz mamy 1:2.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Blair Sob Mar 12, 2016 9:30 pm

Zgadzam się z Shiro... i na razie tyle.
Blair

Blair

Krew : Ludzka 0
Znaki szczególne : Ma na prawym policzku niewielką bliznę, którą zasłania włosami oraz tatuaż na biodrze.
Zawód : Barmanka w klubie gogo / studentka
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : pfff
Magia : w KP


https://vampireknight.forumpl.net/t2041-blair#43529 https://vampireknight.forumpl.net/t2049-blair

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Esmeralda Sob Mar 12, 2016 9:41 pm

Zgody na śmierć muszą zostać zniesione. Jako MG nie raz byłam tutaj świadkiem ustawianych walk bez sędziowania ze strony osoby nadzorującej. Po co te walki? Dla fejmu? Dla dramy? Nikt nie mówi że po zniesieniu zgody na śmierć wszyscy zaczną latać z kosiarką i zabijać postaci... bez przesady. Po prostu dajmy więcej naturalności i przestańmy pobłażać supermenom z serii jestem niezajebatsu, bo nie daje zgody na śmierć. Ha. No proszę Was, miejmy jaja.
Esmeralda

Esmeralda
Łowca Wampirów
Łowca Wampirów

Krew : Ludzka 0
Znaki szczególne : Burza rudych włosów, specyficzny zapach krwi (znak dla wampirów)
Zawód : Chirurg, genetyk, toksykolog. Krótko mówiąc - Lekarz / Główny Medyk Oświaty
Magia : Magia krwi (Czarny rytuał, Kontrola Krwi, Krwawe ciernie


https://vampireknight.forumpl.net/t1678-esmeralda-green https://vampireknight.forumpl.net/t1704-esmeralda-green https://vampireknight.forumpl.net/f31-posiadlosc-greenhall

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Emmanuel Sob Mar 12, 2016 9:50 pm

Zgody na śmierć są słabe.
Shirek. Każda postać raczej śpi u siebie w domu. Morderca musiałby do niego wejść. Co więcej, Ty masz prawo się bronić bo nikt nikogo nie zabije jednym postem. Dopóki będę choć trochę powiązany z MG na to nie pozwolę. Poza tym to jest już popadanie w paranoję. Nikt nie będzie zabijać innych ot tak, dla zabawy, bo to jest dla gracza nieopłacalne. Mimo pozwoleń nawet Tes miał taki okres, że ludzie niespecjalnie chcieli z nim pisać bo się bali Kanibala.

W najgorszym przypadku pozwolenie na śmierć mogą mieć zwykli ludzie. I to i tak byłoby zniesione gdyby trafili na czarną listę bądź sami spowodowali walkę. To by uspokoiło osoby myślące jak Shiro czy Blair. Niemniej na innych forach tych debilnych ograniczeń nie ma i jakoś wszyscy normalnie funkcjonują.
Emmanuel

Emmanuel

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Gadzie złote ślepia. Obandażowane ręce.
Zawód : Ojciec Dyrektor
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : Brak
Moce : Widzenie Prawdy, Regeneracja, Leczenie


https://vampireknight.forumpl.net/t1741-emmanuel-greenlaw-kuroiashita#36612 https://vampireknight.forumpl.net/t2553-emmanuel#53980

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Shiro Fuyuki Sob Mar 12, 2016 9:59 pm

Gomen'nasai, Emm, ale nikt wcześniej o tym nie napisał, a ja zawarłem to tak, jak zrozumiałem od razu. Brak szczegółów - brak porozumienia. I może popadam w paranoję, ale ja po prostu przedstawiłem w cholerę możliwy scenariusz (być może czarny, ale jednak). Dlatego mi się to nie podoba.
Shiro Fuyuki

Shiro Fuyuki

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Kocie uszy, które zastąpiły ludzkie, ogon, pazury zamiast paznokci, żółte oczy zmieniające swój odcień w zależności od padającego światła.
Zajęcia : Nocne
Pan/i | Sługa : Pan: Chyba brak(?) | Służka: Laurie ♥
Moce : Sen, Szafirowy ogień, Ostatnia wola


https://vampireknight.forumpl.net/t1865-shiro-fuyuki#39065 https://vampireknight.forumpl.net/t1920-shiro-fuyuki#41130 https://vampireknight.forumpl.net/t3292-pokoj-shiro-i-naissankariego#70977

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Gość Sob Mar 12, 2016 10:45 pm

Z początku byłam przeciwna temu pomysłowi, ale teraz uważam, że nie jest on taki zły. Taka zmiana dużo by wprowadziła, postacie byłyby realniejsze. Zmniejszyłaby się ilość cwaniactwa, w końcu nikt nie byłby wtedy nietykalny. Dzięki temu postacie miałyby choć odrobinę instynktu samozachowawczego. No i wprowadziłoby to do gry nieco więcej emocji i akcji. Byłoby znacznie ciekawiej, zmuszałoby to graczy do zastanowienia się nad podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Tylko pytanie czy część osób nie będzie się przez to bała gdzieś napisać? W końcu ktoś może ich próbować zabić tylko dlatego, że chwilę temu pokłócili się na CB. Wprowadziliby spór prywatny do gry, a to nikomu na dobre by nie wyszło. Sprawdzanie tego, czy atak był czysto fabularny czy to zwyczajna złośliwość jest bez sensu. Ciężko będzie komukolwiek coś udowodnić. I to mi się najbardziej w tym nie podoba. Nie twierdzę, że wszyscy będą tak robić, ale ludzie są różni. Ktoś taki może się trafić.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by May Nie Mar 13, 2016 2:47 am

Grałam tu na forum przez kilka lat różnymi postaciami i muszę wam powiedzieć kilka rzeczy skoro już narzekamy i wysuwamy wnioski, które mają pomóc forum.

1. Temu forum potrzebne jest konkretne oczyszczenie. Najchętniej bym wzięła i założyła nowe forum nową szatą graficzną i zaczęła wszystko od nowa z nowymi pomysłami.

2. Szata graficzna tego forum jest ohydna, a nie oszukujmy się. Stawiałam kilka razy pbf'a i brzydki jego wygląd nie przyciągał wcale nowych użytkowników. Już sto razy ładniejszy był poprzedni szablon.

3. Odświeżajcie stopkę z banerami i współpracami jeśli chcecie zyskać nowych użytkowników. Wiele razy korzystam z stopek w poszukiwaniu nowych pbf'ów i kiedy korzystałam z stopki tego forum, to połowa for była nieaktywna w niej albo z bardzo znikomą ilością użytkowników.

4. Tes jeśli serio nie masz w kij czasu by siedzieć nad tym forum jako główny admin, bo nie oszukujmy się, by być adminem forum, a szczególnie tego potrzebne jest sporo czasu i zaangażowania. Weź sobie kilka zaufanych osób i postaw i przydziel im role np. niech jeden admin ogarnia Łowców, drugi nauczycieli, trzeci niech sprawdza KP, a czwarty niech odpowiada za los i MG. Wtedy byście mogli w kilka osób dyskutować i jakie zmiany, jakie kroki podjąć nad forum, a ty byś miał ostateczne słowo w tych kwestiach.

5. Jeśli chodzi o MG i Eventy, to po pierwsze MG mógłby zostać wykazujący się gracz i to on prowadzi jakiś event/wydarzenie. A admini mają czuwać kurcze nad tym czy nie przekracza swoich kompetencji, czy jego event w jakiś sposób nie naruszy głównej osi fabularnej forum, czy nie przekracza on swoich kompetencji.

6. Co do Losu. Grałam na forum, które miało KARTY LOSU. Polegało to na tym, że raz na ok. miesiąc użytkownik losował sobie prze np. kości czy generator losowy numer karty, na której było wypisane dane wydarzenie, twist fabularny i dany gracz musiał, to odegrać w trakcie zaczętej już lub następnej fabuły. Tak sposób mógłby odciążyć trochę Los ale trzeba by przygotować takie karty i obmyślić sposób by użytkownicy nie mogli oszukiwać przy ich losowaniu. (przydałby się system z rzutami kościami w postach na forum w takim wypadku)

7. Co do śmierci postaci. To jest potrzebne, każda postać powinna być śmiertelna i użytkownik powinien to czuć że jej postać może umrzeć i troszczyć się o nią by nic jej się nie stało. W innym mam wrażenie, że wszyscy zaczną odpierdzielać akcje na poziomie „Jakim to nie jestem koksu, nikt mnie nie ruszy, bo jestem nieśmiertelny, a w gabinecie pielęgniarki mi pomogą i za tydzień mojej postaci nic nie będzie hohoho” albo MG czy Los będzie ratował w jakiś niedorzeczny sposób postać, która robi jakieś głupoty i powinna zginąć.
No sorry ale uczeń zajęć dzienny w Akademii jest bezpieczny ale jeśli trafi do akademika zajęć nocnych jest narażony na niebezpieczeństwo, podobnie jeśli wyjdzie na miasto nawet jeszcze większe bo tam są wampiry poziomu E.
Nie wyobrażam sobie by Łowcy czy wampiry nie żyjące w Akademii nie mogły umrzeć. No sorry ale nie.

8. Akademia powinna istnieć! Sorry ale jeśli chcecie zniszczyć akademię, to to forum może nie nazywać Vampire Knight i korzystać w luźny sposób z elementów zawartych w tej mandze i anime.
Można by się przenieść np. kilkanaście lat po wydarzeniach z mangi, anime i wtedy nie trzeba by tworzyć postaci kanonicznych lub też cofnąć się spory kawał wstecz.

9. Mam wrażenie, że od pewnego czasu wszystkie akcje i wydarzenia jakie dzieją się na forum dotyczą tylko wampirów, a w samej szkole nic się nie dzieje. Nie mówię tutaj nawet o najbliższym czasie ale kilka lat temu to już się zaczęło i praktycznie bycie tylko uczniem, który nie wie o istnieniu wampirów (a przecież większość uczniów, a nawet ludzi o nich nie wie) blokowało rozgrywkę. Wszystko bowiem co się dzieje, ma miejsce między wampirzymi rodami, łowcami i uświadomioną ludnością.

10. W świecie gry mało osób powinno moim zdaniem wiedzieć o istnieniu wampirów. Można by to rozwiązać w bardzo prosty sposób. Bierzemy kostkę k10 i rzucamy. Jeśli wypadło 1 nasza postać wie o wampirach jeśli pozostałe liczby, to nie jest świadoma ich istnienia.

11. U wampirów jak i Łowcach powinna istnieć hierarchia.
Wampiry miałby ten podstawowy podział czyli istnieje jakaś tam liczba wampirów szlachetnych i później kolejne poziomy wampirów B, C, D które powstały od poziomu A
U Łowców też należałoby wprowadzić podział odpowiadający podziałowi podobnemu jak u wampirów. W końcu w każdej organizacji mamy starych wyjadaczy jak i żółtodziobów, którzy dopiero zaczynają i się uczą.

12. Świat gry powinien być zbilansowany tzn. doskonale wyszkolony łowca ma zdolności które potrafią zaszkodzić, a nawet zabić wampira poziomu A i wszystkie niższe poziomy, a żółtodziób będzie dopiero uczył się jak pokonać wampira poziomu E podobnie jak prefekt i w drugą stronę.
Dotyczy się to również ilości osób w danych grupach. Ludzi powinno być najwięcej, znacznie mniej wampirów, których liczba powinna odpowiadać liczbie łowców. W tej chwili tak nie jest, bo zdecydowanie przeważa liczba wampirów. A wystarczy tylko na jakiś czas zamykać daną grupę na jakiś czas.

13. Regulaminy forum, Łowców, Uczniów, Prefektów powinny moim zdaniem opisywać co im wolno, a czego nie i być przejrzyste oraz znajdować się w jednym miejscu. A kiedy ktoś się do nich nie stosuje niech liczy się z konsekwencjami. Kara lub wydaleniem z szkoły albo uganianiem się za nim przez łowców.

14. Moim zdaniem pomysły z wprowadzeniem pół wampirów pół zwierząt jest jakąś totalną pomyłką. Podobnie jak ujawnienie się wampirów, które całkowicie zmienia oś fabularną całego forum. A magiczne zwierzęta też nie wiem skąd się tutaj wzięły.

15.
Jak wszyscy doskonale wiemy akademia od czasu „zdechła” i kompletnie nic się w niej nie dzieje. A wystarczy tylko pomyśleć i wprowadzić kilka zdarzeń, które mają miejsce w każdej szkole takich jak Walentynki, Bal, Piknik, Wycieczka itp. Sami przecież jako ludzie chodzimy lub chodziliśmy do szkoły i tam miały miejsce takie wydarzenia.
A Akademia w końcu jest szkołą dla wyjątkowych uczniów.

16. Forum potrzebuje trochę mechaniki. Mam tutaj na myśli system nagród i kar. Dla wampirów mogłaby to być możliwość szkolenia swojej mocy, Im bardziej ją dajmy na to ćwiczysz tym potężniejsza ona jest.
Uczniowie zaś mogli by zdobywać oceny i ścigać się w rankingu.
Łowcy otrzymywać w nagrodę nowy osprzęt i awans na wyższe stanowisko.
To tylko takie przykłady i pomysły.

17. Całe życie forum moim zdaniem powinno opierać się właśnie na życiu Akademii. A to co dzieje się w mieście i poszczególnych rodach wampirów mogłoby być tłem dla poszczególnych wydarzeń czy eventów, mających jakiś tam wpływ na główna oś fabularną

18. Wiadomo, że każde forum należało by odświeżać, usuwać zbędne tematy, nieaktywnych użytkowników. Ku czemuś takiemu mógłby służyć podział na dwa semestry jak w każdej szkole, a między nimi dać np. tydzień wolnego czy nawet na dzień lub kilka zawiesić forum i wszystko porządnie uporządkować.

19. Najważniejsze postacie obsadziłabym NPC'tami, którymi kierowali by zaufani admini

20. Co do samych nauczycieli wiadomo, że ludzie będą przychodzić i odchodzić i tak tez będzie w tej kwestii nowi nauczyciele będą się pojawiać i znikać. Więc można by stworzyć listę NPC, którzy byli by nauczycielami i jedno konto, którym opiekuje się MG/ Admin odgrywając tę rolę, dopóki ktoś nie zostanie danym nauczycielem i nie będzie odgrywać jego roli, tworząc osobne konto.

22. Ludzi obsadzanych jako nauczycieli powinno się informować, że powinni dwa razy się nad tym zastanowić czy chcą nimi być i będą dysponować sporą ilością wolnego czasu.

23. Oprócz podziału na zajęcia nocne i dzienne można by wprowadzić podział na klasy, a nauczycieli poprzedzielać jako wychowawców danych klas. W klasach dziennych mogli by to być zwykli ludzi, a w nocnych osoby wiedzące o wampirach i wiedzący jak sobie z nimi radzić.
Pomagali by oni w problemach uczniów, pilnowali ich itp

24. Czemu by też nie wprowadzić czegoś takiego jak przewodniczący danej klasy?

To tyle z mojej strony. Kilka wytkniętych wad i pomysłów.
May

May

Krew : Ludzka B
Znaki szczególne : niebieskie włosy
Zawód : Uczeń
Zajęcia : Dzienne


https://vampireknight.forumpl.net/t1693-may#35543 https://vampireknight.forumpl.net/t3449-may-phone#74199 https://vampireknight.forumpl.net/t1695-pokoj-may-i-candice

Powrót do góry Go down

CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE... Empty Re: CO WAM LEŻY NA WĄTROBIE...

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content



Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach