REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

Czy chcecie nowych fabularnych zmian na forum, bądź skupienia się na wybranym miejscu?

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_lcap23%REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_rcap 23% 
[ 8 ]
REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_lcap9%REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_rcap 9% 
[ 3 ]
REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_lcap3%REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_lcap3%REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_lcap60%REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_rcap 60% 
[ 21 ]
REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_lcap2%REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Wszystkich Głosów : 35
 
 
Poll closed

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Nadira Shiroyama Pon Kwi 14, 2014 10:02 am

Szanowni użytkownicy forum!!!

Za parę miesięcy, minie kolejny rok istnienia forum. W związku z tym, prawdopodobnie zostaną wprowadzone większe zmiany, nie tylko graficzne. Jednakże nim podejmiemy się ich pracy, chcemy poznać wasze zdanie na temat fabuły.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że monotonia może być nudna. Akademia Cross nam niemal podupadła. Najwięcej akcja rozgrywa się na terenach miasta. Wiadomym jest nam wszystkim fakt, że forum dosłownie odbiega od realiów mangi i anime Vampire Knight, zachowując jedynie jej świat.
Pytanie do Was jest następujące:
Czy chcecie nowych fabularnych zmian na forum, bądź skupienia się na wybranym miejscu?

Wyjaśniam poszczególne punkty odpowiedzi:
  • Skupić się na Akademii Cross.
    Cała fabuła byłaby skupiona na wydarzeniach jednej placówki. Jej dział pozostałby nienaruszony, za to pozostałe jak miasto, zostałoby bardzo okrojone i być może połączone z otoczeniem. Cała akcja byłaby skupiana tylko na uczniach, nauczycielach i dyrektorze szkoły. Innym słowy - wrócilibyśmy do czasów założenia forum.

  • Skupić się na samym mieście fabuły.
    Tak jak jest do tej pory. Wiązałoby się to tym, że dział Akademii zostanie zbity a miasto zostałoby rozszerzone. Cała akcja miałaby swoje skupienie na poszczególnych rejonach.

  • Jest dobrze jak jest.
    Monotonia nikomu nie przeszkadza. Osoba ta nie widzi potrzeby wprowadzania zmian na forum. Akademia wieje pustkami ale za to miasto funkcjonuje jak trzeba. Żadne zmiany nie są tu potrzebne ani dodawania nowych.

  • Wprowadzić coś nowego.
    Akademia odegrała swoją rolę lata wcześniej. Miasto przejęło główną inicjatywę fabularną. Ale może czas na wprowadzenie nowego działu, z nowymi doświadczeniami dla graczy?
    Przykładem może być wprowadzenie laboratorium, w którym przeprowadzane byłyby eksperymenty na pojmanych ludziach i wampirach. W związku z tym, wprowadzilibyśmy nową rasę "Eksperymenty". Lub inną, nadaną przez właściciela placówki lub szalonego naukowca. Zapewne zauważyliście, że na forum jest i były ofiary przeszczepu genów zwierzęcych (Naizen i obecny Akumu).
    Inną opcją pod uwagę jest brane: więzienie. Jeżeli ktoś ma inne propozycje, śmiało podawać.

  • Jest mi obojętne.
    Wszystko jedno czy będzie tak samo czy wprowadzone coś nowego. Osoba ta i tak będzie grać, a wszystko co jest wprowadzane i odgrywane, nie przeszkadza jej.

  • Nie mam zdania.
    Wybierając ten punkt, gracz nie wyraża żadnej chęci udzielania i ma wszystko w nosie. Oznaczać to by mogło, że tej osobie, nie zależy na rozwoju forum.


Prosimy o Wasze komentarze, opinie i propozycje do powyższego. Zaznaczam, że cokolwiek wybierzecie, będzie miało wpływ na szkielet forum! Zwróćcie uwagę, że budowa forum i wielkość działów w danym miejscu, daje odbiorcy do zrozumienia, że to tutaj najwięcej się dzieje i pod tym względem tworzy swoją postać. Również znaczenie mają daty ostatnich postów.

A zatem, wraz z Testamentem zapraszamy do dyskusji.
Na Wasze zdania i opinie czekamy do 30 CZERWCA!.


Ostatnio zmieniony przez Nadira dnia Pon Kwi 14, 2014 2:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Pon Kwi 14, 2014 12:25 pm

Więc (wiem, że tak się nie zaczyna) mam zaszczyt być pierwszą osobą, która się wypowie?
Przemyślenie tego zajęło mi mniej więcej godzinę. Po takim czasie stwierdziłam, że do wszystkiego można dorzucić jakieś "ale".
Jeśli odrzucimy miasto to co zrobimy z tymi wszystkimi kontami, które na jego bazie właśnie prosperują i nie miałyby większego sensu istnienia w akademii?
Z drugiej strony ograniczenie się wyłącznie do miasta (według mnie) także nie jest dobrą opcją zważywszy na realia VK. Kiedyś miałam bowiem taki cichy pomysł, aby zwyczajnie przymusić użytkowników do jakichkolwiek interakcji w akademią, chociażby nielegalny pobyt na jej terenie.
Może każdy powinien zaczynać w Akademii na jakimś stanowisku (lub jako uczeń)?
Patrząc na punkt kolejny stwierdzam, że monotonia nie jest zła, ale na dłuższą metę męcząca.


Wprowadzenie czegoś nowego jak dla mnie byłoby świetnym pomysłem, ale nie jestem pewna jak odniosą się do tego inni użytkownicy.
Dwa pozostałe punty mnie nie dotyczą.
Jakbym sobie o czymś przypomniała to się odezwę
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Nadira Shiroyama Pon Kwi 14, 2014 12:35 pm

Chris napisał:Jeśli odrzucimy miasto to co zrobimy z tymi wszystkimi kontami, które na jego bazie właśnie prosperują i nie miałyby większego sensu istnienia w akademii?

Żadne konto nie zostałoby usunięte i pozostało jak do tej pory, funkcjonując w mieście. Jedynie dział Miasta uległby zmianie w budowie swojego szkieletu. Czyli, nie byłoby tyle działów jak jest do tej pory, tylko zostałyby zmniejszone i ograniczone. Tematy nieaktywne (puste), wylądowałyby w koszu. Bo jak sami widzicie, są takie wątki, w których nic nikt nie pisze. Obecnie najbardziej w oczy rzucają się Akademia i Miasto.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Ethan Pon Kwi 14, 2014 2:20 pm

Mi podoba się opcja ''wprowadzić coś nowego''. Z pewnością niesamowicie rozkręciłoby to fabułę osób nawet z tym nie związanych, skusiłoby do tworzenia nowych postaci tejże rasy, pewnie wiele ludziów chciałoby pokonwersować z nowymi i tym podobne. Można to też fajnie porozreklamować na innych forach, na których są już nasze bannery. No i Ci, którzy przywiązali się do swoich postaci, a nie mają już pomysłu na fabułę mogliby się pokusić o jakiś eksperyment... A kto nie chce nie musi się tym interesować, ani coś w tym kierunku działać, i wilk byłby syty i owca cała. :>
Ethan

Ethan

Krew : Szlachetna
Znaki szczególne : Dość spora ilość blizn na klatce piersiowej i rękach, cztery duże na plecach, tatuaż na prawym ramieniu, bandaż od dłoni do łokcia.
Zawód : Główny starszyzny rodu de Maulévrier, właściciel sieci szpitali rozsianych po całym świecie. Lekarz/chirurg/alchemik.
Moce : Artefakt - blokada umysłu, zwiększona regeneracja.


https://vampireknight.forumpl.net/t1240-ethan

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Pon Kwi 14, 2014 2:55 pm

Kilka tygodni temu, zaczęłam się bawić nieco tematyką Crossover. Jeśli więc macie ochotę, mogłabym sypnąć kilkoma propozycjami. Tak więc... Jak Nadira słusznie zauważyła, z forum został już tylko zalążek kanonicznej fabuły Vampire Knight. Może więc, zamiast robić "powrót do przeszłości", jeszcze bardziej rozwiniemy nietypowość gry?

Widzę to w taki sposób, że Akademia Cross, wróciłaby do świetności, gdyby wprowadzić do gry konkurencję. "Akademia Bathory", lub jak inaczej chcielibyście ją nazwać, byłaby brutalnym przeciwieństwem szkoły Crossa. Zaprowadziłoby to do wojny, pomiędzy tymi dwiema szkołami, a w związku z tym zarówno uczniowie, ich opiekunowie, oraz nauczyciele, mieliby twardy orzech do zgryzienia. Zauważyłam bowiem, że szkoła dlatego nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem, bo stała się zbyt monotonna. Ciągle powtarza się ta sama śpiewka. A niezgoda pomiędzy akademiami, mogłaby też w pewnym sensie nawiązać do zbliżającej się wojny, między ludźmi, a wampirami, która od długiego czasu jest już propagowana na forum. W zależności do rozgrywki, skończyłoby się to poważnymi kłopotami (oczywiście naszych postaci). Moglibyśmy więc zaliczyć, albo krwawą rzez, albo (o dziwo!) pokój i równowagę. Wiem, wiem, trochę czuć tu historią dwóch zwaśnionych rodów z Romea i Julii XD

Co do eksperymentów... Już jedną epidemię z ich powodu mieliśmy, lecz pomysł jest całkiem niezły. Mamy bowiem do dyspozycji nieużywany szpital psychiatryczny, a sami wiecie z historii grozy, że w takich mogą się dziać różne rzeczy. Tak więc, jakiś szalony geniusz pewnie skusiłby się, by wykorzystać to do stworzenia nadczłowieka lub nadwampira. Coś takiego, jak było z mutagenami w wiedźminie. Radziłabym jednak nie przesadzać i dać rasie "eksperyment", pewne zasady bycia. Czyli: wszystko możliwe, lecz musi być tego sensowne uzasadnienie. Inaczej zaleją nas wilkołaki, demony i frankensteini. To już by raczej było Monster High, niż Vampire Knight.

Kończąc, pragnę jeszcze dodać, że od dawna była na forum przewaga wampirów. Rządzą one miastem. Co powiedzielibyście na wprowadzenie do fabuły jakiegoś zagrożenia dla nich, by siły się wyrównały, a krwiopijcy poczuli dreszczyk strachu?
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Kyubi Pon Kwi 14, 2014 3:54 pm

Osobiście jestem za wprowadzeniem czegoś nowego.. Nie podoba mi się opcja, która okroi miasto i nie zamierzam udawać, że jest inaczej. Eksperymenty jak najbardziej są dobrym pomysłem. Na forum jest przecież kilku szalonych naukowców (Hiro czy Eth [a przynajmniej kiedyś tak było] i pewnie kilku innych, co mogłoby wyjść na fabule), acz nie wiem czy wprowadzenie nowej rasy czy podrasy typu "eksperyment" jest dobrym pomysłem. To pewnie można przedyskutować później i jest to najmniejszy problem. Więzienie także już jest i można by to rozwinąć nie tylko pod Szarych ale i na całe forum. Można by wprowadzić przecież kary więzienne za przestępstwa. Zarówno dla wampirów jak i ludzi. Wtedy byłaby "blokada" czsowa na postać, co równa się oczywiście owej karze.

Co do pomysłu Elyon odnośne do wprowadzenia nowej, konkurencyjnej szkoły. Już kiedyś ktoś miał taki pomysł (nie mogę sobie przypomnieć kto). Nadira i ówczesna administracja zgodziła się na to urozmaicenie, ale owi gracze ciągle zasłanali się wymówkami jak brak czasu, szkoła, praca, że w końcu pomysł ugrzązł w powijakach, do niczego nie doszło i, klops. Obawiam się, że tym razem może być tak samo. A Akademia Cossa straciła już swoją świetność i wydaje mi się, że tego nic zmieni. Acz można i nad nią pomyśleć, nie ma co skreślać jej szans.
Podsumowując, zdecydowanie jestem za wprowadzeniem czegoś nowego, jak eksperymenty czy więzienie i jakieś inne pomysły, jeśli gracze takowe znajdą (MG może wreszcie będą mieli jakieś zajęcie...), ale nie widzi mi się okrajanie miasta.
Kyubi

Kyubi

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Jedno oko czerwone, drugie niebieskie.
Zawód : Głowa rodu Campbell. Basista zespołu Blast. Lekarz. Prawnik - właściciel kancelarii prawnej w centrum miasta. Host - kochanek do wynajęcia.
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : Służka: Melody


https://vampireknight.forumpl.net/t473-casanova https://vampireknight.forumpl.net/t621-kyubi

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Nadira Shiroyama Pon Kwi 14, 2014 4:12 pm

Elyon napisał:Widzę to w taki sposób, że Akademia Cross, wróciłaby do świetności, gdyby wprowadzić do gry konkurencję. "Akademia Bathory", lub jak inaczej chcielibyście ją nazwać, byłaby brutalnym przeciwieństwem szkoły Crossa. Zaprowadziłoby to do wojny, pomiędzy tymi dwiema szkołami, a w związku z tym zarówno uczniowie, ich opiekunowie, oraz nauczyciele, mieliby twardy orzech do zgryzienia. Zauważyłam bowiem, że szkoła dlatego nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem, bo stała się zbyt monotonna. Ciągle powtarza się ta sama śpiewka. A niezgoda pomiędzy akademiami, mogłaby też w pewnym sensie nawiązać do zbliżającej się wojny, między ludźmi, a wampirami, która od długiego czasu jest już propagowana na forum. W zależności do rozgrywki, skończyłoby się to poważnymi kłopotami (oczywiście naszych postaci). Moglibyśmy więc zaliczyć, albo krwawą rzez, albo (o dziwo!) pokój i równowagę. Wiem, wiem, trochę czuć tu historią dwóch zwaśnionych rodów z Romea i Julii XD

Nie powiem, że pomysł z drugą Akademią jest zły, ale mieliśmy już "próbę" czegoś takiego. Stworzyliśmy "Akademię Hanabusa". Autorzy pomysłu, mieli dostarczyć informacje o tej szkole. Niestety, skończyło się na gadaniu i mojej utracie czasu na tworzenie specjalnego działu. Zaryzykować moglibyśmy ponownie, ale poczekamy pierw na zakończenie ankiety, by wiedzieć co większość z Was zadecyduje.


Elyon napisał:Co do eksperymentów... Już jedną epidemię z ich powodu mieliśmy, lecz pomysł jest całkiem niezły. Mamy bowiem do dyspozycji nieużywany szpital psychiatryczny, a sami wiecie z historii grozy, że w takich mogą się dziać różne rzeczy. Tak więc, jakiś szalony geniusz pewnie skusiłby się, by wykorzystać to do stworzenia nadczłowieka lub nadwampira. Coś takiego, jak było z mutagenami w wiedźminie. Radziłabym jednak nie przesadzać i dać rasie "eksperyment", pewne zasady bycia. Czyli: wszystko możliwe, lecz musi być tego sensowne uzasadnienie. Inaczej zaleją nas wilkołaki, demony i frankensteini. To już by raczej było Monster High, niż Vampire Knight.

Uspokoję Cię, że żadne wilkołaki, demony czy frankensteiny, nie będą miały miejsca. Ilość ras pozostaje bez zmian. Gdyby, przypuśćmy przejdzie pomysł z tajnym laboratorium, na pewno nie będzie to miało nic wspólnego z X-menami czy serialem "Pokolenie Mutantów". Żadnej mocy wampir nie dostanie. Dla człowieka dozwolona byłaby jedna ale z listy jaką byśmy z Tessem przygotowali. Ewentualnie będą inne skutki uboczne, jak np: cechy zwierzęce, zakłócenia wybranego zmysłu, bądź jego utrata, itp. itd.


Elyon napisał:Kończąc, pragnę jeszcze dodać, że od dawna była na forum przewaga wampirów. Rządzą one miastem. Co powiedzielibyście na wprowadzenie do fabuły jakiegoś zagrożenia dla nich, by siły się wyrównały, a krwiopijcy poczuli dreszczyk strachu?
Jeżeli masz jakiś pomysł na to, przedstaw go nam. : )


Kyubi napisał:Osobiście jestem za wprowadzeniem czegoś nowego.. Nie podoba mi się opcja, która okroi miasto i nie zamierzam udawać, że jest inaczej. Eksperymenty jak najbardziej są dobrym pomysłem. Na forum jest przecież kilku szalonych naukowców (Hiro czy Eth [a przynajmniej kiedyś tak było] i pewnie kilku innych, co mogłoby wyjść na fabule), acz nie wiem czy wprowadzenie nowej rasy czy podrasy typu "eksperyment" jest dobrym pomysłem. To pewnie można przedyskutować później i jest to najmniejszy problem. Więzienie także już jest i można by to rozwinąć nie tylko pod Szarych ale i na całe forum. Można by wprowadzić przecież kary więzienne za przestępstwa. Zarówno dla wampirów jak i ludzi. Wtedy byłaby "blokada" czasowa na postać, co równa się oczywiście owej karze.

Odnośnie nowej rasy - to tylko nazwa dla nowej grupy. Nie widzę możliwości pozostawienia osoby z grupy wampira wampirem, jeżeli w jego żyłach czy genach mogą przepływać inne geny (np zwierzęce). W przypadku ludzi, człowiek np. z mocą to jest już ulepszonym człowiekiem. A żeby było ciekawiej, to uznałam że dodanie kolejnej grupy nie popsuje żadnego efektu a jedynie wyróżni ich z pośród "tłumu". Przykład: ucieka z laboratorium wampir o widocznych genach zająca. I co ludzie na mieście na to? Szaleniec, monstrum i tak dalej. Tak go mogą oceniać i nawet bać się z nim rozmawiać.

Uprzedzam tylko, że wprowadzenie czegoś nowego, doprowadzi do stworzenia jego osobnego działu (na podobnej zasadzie co miasto i akademia Cross) a zmniejszenie obecnych (być może o jeden-dwa działy, jeżeli nie więcej). Ma to się w oczy rzucać i pokazać, że coś innego i nowego zostało wprowadzone. Oczywiście wszelkie zasady działania i funkcjonowania zostałyby opisane.

Na chwilę obecną proponowane przez Was są:
- Szpital Psychiatryczny
- Tajne Laboratorium
- Więzienie
- Konkurencyjna Akademia

Nie zapominajmy też o Oświacie Łowieckiej, która także może brać udział w tym wszystkim.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Pon Kwi 14, 2014 5:46 pm

Ja także jestem za pomysłem, aby wprowadzić coś nowego. Można na przykład, tak jak pisała Ely, zrobić tak, aby i wampiry nie czuły się bezpieczne. Wprowadzić jakąś chorobę, która by je atakowała? Eksperymenty to dobra propozycja, ale przy czymś takim będzie trzeba uważać, żeby nie wymknęło się to spod kontrol. Można zrobić policje, która oczywiście łapała by ludzkich przestępców i tym podobne.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Pon Kwi 14, 2014 6:09 pm

Jeśli chodzi o zagrożenie, to ma pewną propozycję, a mianowicie chorobę, lecz tym razem nie wypuszczona przez pomyłkę, lecz specjalnie, dla pozbycia się z miasta i ze świata krwiopijców. Byłaby to sprawka tajnej organizacji ludzkiej, która nie popierałaby "niby łagodnych" zasad postępowania Oświaty. Osoby te, pragnęłyby wymordować wszystkie wampiry, niezależnie od tego, czy są dobre, czy złe. Trzeba też będzie zrobić tak, by wampiry nie mogły tak łatwo zlokalizować wroga; by był on dla nich śmiertelną zagadką. A jak zareagują łowcy? Mogliby wspomóc ruch ludzi przeciwko wampirom, lub czując, że miarka się przebrała, starać się chronić choć część z nieludzkich istot.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by OP Garruch Pon Kwi 14, 2014 6:51 pm

Coś nowego przede wszystkim.
Wracam tu czasami i widzę, że nawet wiadomości ogólne się nie zmieniają, co przypomina mi Mode na sukces-bez urazy.
Pomysł Elyon mi się podoba i sam choćby zająłbym się tym. Ostatnio mam mało czasu, bo weszła mi na głowę praca, ale jeśli chciałbym to znajdę czas znów na to forum. Wcześniej nieco wypadłem z toru fabuły, łowcy mnie nie lubią, wampiry też nie. Dlatego sam chciałbym stworzyć coś osobnego, co zagrażałoby wampirom.
OP Garruch

OP Garruch

Krew : Ludzka 0
Znaki szczególne : Czerwone oczka, spiłowane ząbki(kły pozostawione), tatuaż na karku
Zawód : Łowca/Staromodny inkwizytor
Magia : Poszukaj ._.


https://vampireknight.forumpl.net/t1166-garruch

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Czw Kwi 17, 2014 3:35 pm

*wchodzi na ambonę, jak jakiś ksiądz*
Mam trochę czasu, więc naskrobię parę słów, aby wyrazić moją skromną opinię... (Choć nie jestem wcale taka pewna, czy się jakoś przyda, bo wszyscy wiedzą, że jestem dzieckiem, nie umiejącym wyrazić własnego zdania -.-')

Słusznie chyba wszyscy zauważyli, że więcej czasu fabuły przypada na dział, zwany "Miastem". Można to po części usprawiedliwić tym, iż na forum zarejestrowanych (a może powinnam powiedzieć zaakceptowanych i udzielających się?) przebywa jakieś 40-47% osób, które są uczniami z wszystkich ogólnie zaangażowanych postaci, czyli w większości prowadzimy osoby, które nie uczęszczają do Klasy Nocnej, ani też Dziennej. No i oczywiście nie omieszkam poruszyć narastającego problemu wręcz drastycznego zapotrzebowania na nauczycieli. Nie wiem dokładnie, czemu tak jest, ale według mnie, mało kto zgłasza się na posadkę nauczyciela, ponieważ to po prostu potrafi nieźle znudzić, a dodatkowo puszczają czasem nerwy i śmiem powiedzieć, że nie ukochanym psorom, lecz samym użytkownikom. No bo pomyślcie: fatygujecie się, dwoicie i troicie, żeby tylko znaleźć jakiś dobry moment na zrobienie zajęć, a tu nikt nie przychodzi albo jedynie kilka osób przyjdzie, a reszta klasy gdzieś znikła, chociaż lekcje prowadzone są pozafabularnie i spokojnie można przyjść, bez żalu, że zostawiamy swojego rozmówcę. Jak tak patrzę na ilość zajęć, które udało się w Akademii Cross zrealizować, to mnie aż krew zalewa... Dlatego podsuwam propozycję wznowienia zajęć (oczywiście pozafabularnych), ale może w dni wolne, kiedy prawie każdy przychodzi z pracy/szkoły i nie musi odrabiać części pracy w domu/zadań domowych i uczyć się do egzaminów. Innymi słowy: weekend, gdyż wtedy prawdopodobnie wszyscy mamy czas, ewentualnie jak gdzieś mamy zaplanowany wyjazd, to zgłaszamy swoją nieobecność. Jeżeli się mylę, to proszę mnie uświadomić...

Druga sprawa: Monotonia zawsze jest, była i będzie, jeśli sami coś z tym nie zrobimy. Mnie osobiście to wcześniej nie przeszkadzało, ale po jakimś czasie zaczęłam się koszmarnie nudzić, więc zgadzam się z tym stwierdzeniem, że w pewnym sensie powinniśmy ją w y e l i m i n o w a ć. Może nie całkiem, bo uwiarygadnia nasze mini opowiadanka, jednak na tyle, ile trzeba, żeby forum nie wydawało się przyszłym graczom nudne i nieciekawe. Z tego powodu jestem za tym, żeby wprowadzić coś nowego. I tu się zaczynają schodki. Spróbuję wpierw rozważyć wszystkie wady i zalety pomysłów Elyon.

Konkurencyjna Akademia - pomysł, zdawałoby się na początku bez żadnych usterek i dobrze przemyślany, a wielu właśnie chce czegoś takiego. Ale, jest pewne "ale". Żeby coś takiego realistycznie stworzyć, trzeba by dodać jakąś dodatkową część forum, więc to jeden z problemów, których nie można pominąć.
Drugi kłopot jest taki: Jeżeli pragniemy czegoś takiego, to musimy się liczyć z tym, że aby grać, dostosowując się jednocześnie do wiarygodności drugiej szkoły, praktycznie każdy musiałby posiadać drugie konto, na którym by było napisane, że jego druga postać chodzi do szkoły rywalizującej z naszą. Mi się posiadanie multikonta, póki co nie widzi, bo, sorry, ale ledwo wyrabiam na jedną. Zresztą coś mi się zdaje, że nikt nie lubi być obskakiwany przez jedną i tą samą osobę, z tą różnicą, iż na różnych kontach. Jasne, ktoś kogoś może nawet uwielbiać, ale chodzi nie chodzi tutaj o to, aby gadać w kółko z jedną i tą samą osobą. Wypada zamienić kilka zdań po trochu z każdym.
Trzecia trudność to, jak zapewne się domyślacie upadek Akademii Cross. Gracze będą mieli czas na tą drugą, a tej zapomną albo nie będą w ogóle pisać z braku czasu.
Podsumowując: Mamy do okiełznania tutaj trzy problemy, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Epidemia - na ogół bym nie powtarzała dawnych "chwytów". Chyba, że komuś to pasuje i nadal się nie nudzi... Nie było mnie co prawda w czasach pamiętnej "zarazy", ale jakoś to do mnie nie przemawia. Mamy już kilka "zmutowanych" (jak dla mnie cechy zwierzęce to wystarczająca atrakcja), że się tak wyrażę "bestii". Czyli raczej nie jestem za prowadzeniem eksperymentów, które miałyby doprowadzić do powstania nowej rasy, a tym samym jeszcze bardziej okroiłyby już i tak słabe podobieństwo do "Vampire Knight". No, ale cóż... Ja jestem zwolenniczką tradycji, bardziej odwołuję się do tematów z przeszłości, a nie przyszłości. Więc tutaj uważajcie jak chcecie. Róbta sobie eksperymenty, ale nie twórzcie nowych ras... Co najwyżej.

Zagrożenie skierowane przeciwko wampirom - tutaj trochę mnie to zaciekawiło. Nie powiem, że nie. Sama myślę, iż przyda się coś takiego, bo wampirów jest zwyczajnie z a d u ż o , choć to pewnie wina ostatniego pofolgowania sobie tworzenia wampirów krwi A i B. Swoją drogą zaświtała mi pewna idea, która może wypalić, a może nie, zależnie od opinii publicznej. Kto jest najgorszym wrogiem wampirów? No ba, że Łowcy i paru fajnych psychopatów! Każdy to chyba wie! Tak więc pomyślałam sobie, iż wraz z moim zamiłowaniem do oryginału można by sprowadzić "z zaświatów" kilka postaci z przeszłości Akademii Cross. Konkretniej Kaname Kurana, który usiłuje zamordować wiele wampirów najwyższego stanu oraz pana Yagariego - łowcę nienawidzącego wampirów, a który mógłby przyjechać do Akademii, będąc za granicą, z powodu domniemanego przejęcia władzy przez wampiry. Rozwiązałoby to jednocześnie problem odcięcia się wzorem od oryginału i bardziej zachęciłoby userów do gry. Takie urozmaicenie, lecz niedopracowane, bo to tylko taka hipoteza xD Znajdą się pewnie niektórzy, co wolą bardziej niezależną fabułę, mimo to... Jedynie zarzucam propozycją, niech publika zdecyduje, Cezar nie chce zbyt wiele mówić, bo potem będzie na niego >.<''

Także... To chyba zawierająca wystarczająco dużo sugestia... Soł takim kolorowym (?!) akcentem kończę przemówienie. *schodzi z ambony*
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Elyse Pią Kwi 18, 2014 7:55 pm

Wprowadzenie czegoś nowego na pewno rozkręci wszystko na forum. Nie raz coś tam próbowało się zrobić w formie eksperymentu, ale nigdy na większą skalę, a mogłoby to przejść.. np. ludzie i wampiry byliby porywani z fabuły, nie tylko Ci chętni, przecież nie zawsze musi być kolorowo, wtedy najwyżej jakieś zmiany genetyczne typu uszy kota, byłyby na jakiś czas.
Opcja z więzieniem też jest spoko, bo każdy robi co mu się żywnie podoba, bo i tak nic to nie zmienia oprócz tego, że lekko ubarwi sobie fabułę, czy się wzbogaci w ten czy inny sposób. A tak, to jest też jakaś forma rozrywki i dania szansy na popis tych dobrych, którzy mogliby łapać złoczyńców c;
Pomysł z drugą akademią, bez sensu, bo jak już wspominano kiedyś ktoś o tym pomyślał i co wynikło? Zero. Więc szkoda czasu, na coś co znowu może się nie udać. Ale jakby jakoś Akademie Cross rozszerzyć, hm.. fajnie by było, ale to ciężka sprawa, bo ilekroć ktoś chce zrobić zajęcia, to ludzie to ignorują. Może gdyby stare wampiry tam uczyły? Te znane postacie fabularne, które każdy zna z gazet fabularnych i różnych okoliczności? Może to by zaciekawiło resztę graczy to wkroczenia na zajęcia, o.
Elyse

Elyse

Krew : Szlachetna
Zawód : Modelka.
Zajęcia : Brak
Moce : Posiada.


https://vampireknight.forumpl.net/t1266-elyse

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Nadira Shiroyama Sob Kwi 19, 2014 1:32 pm

Z Testamentem stwierdzamy, że nowej i konkurencyjnej Akademii tworzyć nie będziemy. Na starsze postacie także nie mamy co liczyć. Gracze, którzy wcielali się w Lokiego, Ramireza, Edwarda nie wrócą na forum. Starsi stażem gracze, który pamiętają ich, zapewne pamiętają także jakie były przez nich prowadzone zajęcia. Wtedy każdy z nas miał sporo czasu i zajęcia odbywały się fabularnie w wyznaczonych godzinach. W temacie sal, były tłumy. Teraz są same pustki...

Wiadomym jest, że wszystko ma swój początek i koniec. Widać to po Waszej opinii i oddanych głosach w ankiecie.
Mam kilka swoich pomysłów, lecz nie przedstawię ich, ponieważ muszę dobrze przygotować i wziąć pod uwagę to, co opisaliście w temacie. Czego oczekujecie i co by się Wam podobało.

Jak macie jeszcze inne propozycje dotyczące fabuły i samego forum, przedstawiajcie.


Jeszcze jedna sprawa.
Osoba, która oddała głos w ankiecie na punkt "nie mam zdania". Proszę o opuszczenie forum i oddania kont do kasacji. Takich graczy tutaj nie potrzebujemy, którzy nie zamierzają w niczym pomagać w rozwoju forum.
Mamy tworzyć wspólnotę, pomagać sobie i dobrze spędzać czas.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Irasuto Sob Kwi 19, 2014 1:39 pm

(Uszy kota? D; )
Jestem pewnie najmniej aktywnym spośród graczy, ale co mi tam... YOLO!
Wpadam na to forum już jakiś czas, bardziej w formie obserwatora, i myślę że już w pewnym stopniu je znam.

Konkurencyjna akademia.
Ja zaś uważam że nie jest to znowuż taki głupi pomysł, pomyślcie tylko w ten sposób:
W akademii Cross'a ginie coraz więcej ludzkich uczniów, więc trzeba mieć nie do końca równo pod kopułą, by prowadzić nadal jadłodajnię dla wampirów. Dobrym więc wyjściem jest całkowite rozdzielenie tych ras, tworząc akademię dla wampirów, pod patronatem jakiegoś szlachetnego, lub nie. To stwarza spore pole dla fabuły.
Irasuto

Irasuto

Krew : Ludzka 0
Zajęcia : Brak


https://vampireknight.forumpl.net/t587-irasuto-kanashimi https://vampireknight.forumpl.net/t894-irasuto#7504

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by OP Garruch Nie Kwi 20, 2014 7:47 am

Jestem też za wprowadzeniem chociaż szczątkowych statystyk, albo umiejętności do gry. Nie wiem jak działają MG na tym forum, ale opieranie swoich wypowiedzi na statystykach jest w 100% obiektywne, ponieważ można użyć generatora kości z internetu, gdzie każdy może zobaczyć dany rzut.
Dałbym chociaż 4 podstawowe atrybuty
Siła, Zwinność, Szybkość, Magia( Ew. Dodać jeszcze wytrzymałość, albo typową ilość HP-jak ktoś odcina sobie rękę to niech straci 20% życia na jakiś czas, a nie fabularnie wszystko się zagoi w jeden dzień)

Przykład?
Stopień Trudności na atak (rzut kostką 1k10= wynik 7)
Statystyki(przykładowe Siła 2, szybkość 1/ przy tych wartościach każda statystka da 1 rzut kością na przebicie stopnia trudności, czyli udany atak)
Szybkość+siła=2 rzuty
1 rzut=8
2 rzut=2
Marginesowy atak.
Szansa na unik(zwinność 2, szybkość 1)
Stopień trudności=6
Zwinność+szybkość=2 rzuty
1 rzut =7
2 rzut =9
Rutynowy unik
1 atak < 2 uników. Przewaga uniku, więc Mg piszę, że osoba uniknęła ataku.

To samo może tyczyć wybierania ilości obrażeń. Używania magii(magia ataku liczona również przez statystyki, a nie po prostu jest to zarąbiście silna umiejętność, którą można zabić każdego, natomiast magia działająca bezpośrednio na nas daje nam jakieś bonusy do statystyk [np. teleportacja +2 zwinność, Oślepienie -1 sukcesów w atakach przeciwnika, Paraliż( wykluczenia całkowitego paraliżu) +2 Stopnia Trudności do ataku/obrony i tak dalej.)

Jestem w stanie zająć się tym pomysłem i rozpisać cały system tych statystyk, jakbyście chcieli. Ograniczenia wspólnie możemy założyć, aby nie wyszło, ze zwykły człowiek może stać się szybszy od wampira, ale łowcy będą w stanie dogonić wampiry przynajmniej jedną statystyką.

Poza tym śmiertelność postaci!
Jeśli dana osoba dostanie jakieś krytyczne obrażenia, jak pęknięcie czaszki to jeśli w ciągu 2 dni w RL nie trafi do jakiegoś tematu ze szpitala, umiera, jeśli rzut na jego leczenie się też nie powiedzie- umiera. Żadnych zabaw w pozwolenia na ubicie naszej postaci, tylko niech los zdecyduje kto ma żyć, a kto nie.


Kazaliście rzucać pomysły to rzucam xP
Chociaż nie widzę tego w grze i rozpatrzenie tego pomysłu na moją korzyść... ale rzucam pomysł ;P


Ostatnio zmieniony przez Garruch dnia Nie Kwi 20, 2014 2:57 pm, w całości zmieniany 3 razy
OP Garruch

OP Garruch

Krew : Ludzka 0
Znaki szczególne : Czerwone oczka, spiłowane ząbki(kły pozostawione), tatuaż na karku
Zawód : Łowca/Staromodny inkwizytor
Magia : Poszukaj ._.


https://vampireknight.forumpl.net/t1166-garruch

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Nadira Shiroyama Nie Kwi 20, 2014 10:50 am

Irasuto, skoro uważasz że pomysł z konkurencyjną akademią nie jest zły, to podaj mi proszę sposoby na pozyskanie nauczycieli, uczniów i jak zachęcić ich wszystkich do gry. Skoro ten problem występuje od czterech niemal lat z Akademią Cross, to jak widziałbyś funkcjonowanie nowej Akademii?

Garruch, doceniam Twoje chęci, ale nim zapodasz jakiś pomysł, proszę abyś przeanalizował go bardzo dobrze, nawet z dziesięć razy.
Rzut kostkami występuje na tym serwerze, więc nie ma potrzeby go szukać po innych. Ale niestety, nie chcę z tego forum robić RPG. To ma być czysty PBF. Ma to być prosta rozgrywka, nie zawierająca skomplikowanego mechanizmu. Ludzie mają skupić się na klawiaturze a nie kalkulatorze.
Z własnego doświadczenia wiem, że to się nie przyjmie. Prowadzę forum Saint Seiya, które posiadało skomplikowany system obliczeniowy od ataków, uników, obrony, życia, energii (tam był kosmos) i szczerze Ci powiem, że ledwo kto chciał tam grać aż w końcu forum upadło.
Tak więc z góry zaznaczam, że statystyki tego typu odpadają. Bo za bzykanie się po kątach (co jest ostatnio popularne na forach) energii nie naładujesz czy życia (HP).

Nie wiem jak inni gracze to widzą, więc pozostawiam to także ich opinii i analizie.

Zaznaczę, że niczego nie kazaliśmy a jedynie prosiliśmy. Fabuła nam upada, ludziom się nudzi, więc chcielibyśmy poznać Wasze zdanie czego potrzebujecie aby ożywić forum. W którym kierunku mamy się posunąć i na czym skupić. Z ankiety wynika, że dużo osób pragnie wprowadzenia czegoś nowego. Jak obgadam z Tessem parę pomysłów, to być może je Wam przedstawimy.
Zmiany będą dopiero widoczne i wprowadzone wraz z nową szatą graficzną na rocznicę forum. Więc do tego czasu mamy sporo dni i miesięcy na podjęcie ostatecznej decyzji.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by OP Garruch Nie Kwi 20, 2014 4:09 pm

//A czy ja mówię, że ładujemy życie bzykaniem się? Życie odnawiałoby się krwią dla wampirów, biernie, i tabletkami/bandażami dla ludzi... >.< Przecież to nie GTA D;//
A ja gram na forum na którym dobrze utrzymuje się mechanizm statystyk, ponieważ to chętne osoby wyszkolone pod MG rzucają i to oni się główkują co tu zrobić, a gracze dostają jedynie czysty opis sytuacji.

Niemniej rozumiem, że pewnie na forum wybuchłby szał trenowania umiejętności na najwyższy możliwy poziom.

Ale dość w temacie. Jak już mówiłem to luźny pomysł.

Przychylam się do stworzenia konkurencji wampirom i ludziom w jednym. Działanie bez pozwolenia graczy też mile widziane. To chore, że trzeba się umawiać z kimś na to, że chce się go porwać... Fabularnie chcesz dorwać wampira, ale on ma jeszcze 3-4 osoby do rozmowy i wpisuje Cię na 5 miejsce. Wcześniej nie da rady... Guzik. Powinna być możliwość porywania przy udziale MG, który oceni powodzenie porwania, a nie jakieś umawiania się. Jeśli ktoś nie chce zostać porwany to niech siedzi w swoim domu/mieszkaniu/apartamencie/pokoju.
Poza tym strasznie widać, że większość osób które jeszcze grają nie interesują się zajęciami w Akademii, tylko tym co się dzieje na mieście(albo sobą wzajemnie). Forum już i tak mocno odbiega od tego co mieliśmy w anime. Dlatego też warto na świeżo dodać coś nowego. Tak uzasadnię swój wybór na "Wprowadzenie coś nowego".
I kij z tym, jeśli wybierzecie jakąś inną opcje, niż postawienie 3 zagrożenia dla wampirów i ludzi. Jeśli macie pomysły sami, to ja czekam na wasze pomysły.
OP Garruch

OP Garruch

Krew : Ludzka 0
Znaki szczególne : Czerwone oczka, spiłowane ząbki(kły pozostawione), tatuaż na karku
Zawód : Łowca/Staromodny inkwizytor
Magia : Poszukaj ._.


https://vampireknight.forumpl.net/t1166-garruch

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Hachiko Nie Kwi 20, 2014 6:33 pm

Garruch napisał:
A ja gram na forum na którym dobrze utrzymuje się mechanizm statystyk, ponieważ to chętne osoby wyszkolone pod MG rzucają i to oni się główkują co tu zrobić, a gracze dostają jedynie czysty opis sytuacji.


Przychylam się do stworzenia konkurencji wampirom i ludziom w jednym. Działanie bez pozwolenia graczy też mile widziane. To chore, że trzeba się umawiać z kimś na to, że chce się go porwać... Fabularnie chcesz dorwać wampira, ale on ma jeszcze 3-4 osoby do rozmowy i wpisuje Cię na 5 miejsce. Wcześniej nie da rady... Guzik. Powinna być możliwość porywania przy udziale MG, który oceni powodzenie porwania, a nie jakieś umawiania się. Jeśli ktoś nie chce zostać porwany to niech siedzi w swoim domu/mieszkaniu/apartamencie/pokoju.

Co do tego pierwszego... Mi osobiście nie podobają się statystyki. Wydaje mi się, że to nie jest potrzebne na VK, nie wzbogaci w żaden sposób rozgrywki, nie urozmaici jej. MG i tak mogą sędziować walki bez tego, ale mało jaki gracz decyduje się na sędziowanie, bo właśnie ma ustawioną walkę albo sobie poradzi bez tego itp. Jak dla mnie... powinno się zmienić ten punkt regulaminu i zrobić obowiązek sędziowania KAŻDEJ walki. Przynajmniej MG mieliby wreszcie, co robić...
Co do dalszej wypowiedzi...
Nie trzeba zgody na porwanie danej osoby, czy skrzywdzenia jej (oprócz śmierci czy stałego uszczerbku, bez zgody gracza oraz człowieka do 100 postów), więc nie wiem w czym problem, Garruch. Może z Tobą nie chcą pisać xd Poza tym, w czym tkwi problem, jeśli ktoś chce, żeby postać została porwana i się na to umówi? o.o Czy Ty też nie piszesz do kogoś w tej sprawie? To jak się zgodzi, też źle, bo było to ustawione, a jak się nie zgodzi, to też źle, bo jak to, że się nie zgodził? Na to wychodzi. Co do MG, jak wspomniałam wcześniej, każde walki (a przy porwaniu także pojawia się chociaż szarpanina, wątpię, żeby ofiara poddała się bez walki) powinna być sędziowana przez MG. Jak patrzę na niektóre walki albo te, w których sama uczestniczę, to czasem nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje. Ludzie wychodzą z założenia, że jak pojawia się MG to od razu jest źle, na pewno przegra walkę itp. Temu powtórzę, KAŻDA WALKA POWINNA BYĆ SĘDZIOWANA PRZEZ MG.
Hachiko

Hachiko

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Rozdwojenie jaźni. Mała blizna na lewym policzku. Brązowa plamka na łopatkach.
Zawód : Sadystka.
Zajęcia : Brak
Pan/i | Sługa : Sługa: Shogo, Karasu Ruka.
Moce : Mocne.


https://vampireknight.forumpl.net/t171-krwawa-dama https://vampireknight.forumpl.net/t588-leadris#788

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Nadira Shiroyama Nie Kwi 20, 2014 8:51 pm

Garruch napisał:Niemniej rozumiem, że pewnie na forum wybuchłby szał trenowania umiejętności na najwyższy możliwy poziom.

Szał trenowania? Prędzej chaos spowodowany gwałtownymi zmianami wprowadzaniem statystyk. Swoje zdanie na ten temat powiedziałam. Nie będzie żadnej mechaniki czy rzucania kostkami.

Regulamin został stworzony tak, aby każdy z graczy mógł swobodnie pisać z innymi i móc cokolwiek planować. Nie zniesiemy punktu z zabijaniem za zgodą gracza. A to, czy postać zostanie porwana, gracz musi sam wiedzieć czy tego chce i na to się zgodzić. Nie wszyscy dobrze odnajdują się w takiej roli czy sytuacji. Inni nie chcą takiego czegoś "przeżywać". Zwróć uwagę, że niektórzy bardzo przywiązują się do swoich postaci. Weź i to pod uwagę Garruch.
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by OP Garruch Pon Kwi 21, 2014 8:21 am

Rzuciłem tylko pomysł. Nie oczekiwalem jego przyjęcia...
Sędziowanie Mg, ok. O ile nie będzie trzeba czekać na nich kilka dni.
OP Garruch

OP Garruch

Krew : Ludzka 0
Znaki szczególne : Czerwone oczka, spiłowane ząbki(kły pozostawione), tatuaż na karku
Zawód : Łowca/Staromodny inkwizytor
Magia : Poszukaj ._.


https://vampireknight.forumpl.net/t1166-garruch

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Pon Kwi 21, 2014 10:20 am

Lubię się wtrącać. Jakie to niby "nowe" zagrożenie mogłoby mieć realny wpływ na postacie, a co za tym idzie - ich fabułę?
Dodanie trzeciej strony skończy się pojawieniem się kolejnej rasy/frakcji (co tak naprawdę miało już miejsce parę razy), jednakże nie widzę w jaki sposób miałoby to ruszyć fabułę na dłużej. Oczywiście na początku będą nowe wątki, nowe postacie z którymi można pisać i zalążek jakiejś akcji, ale ale... No więc - jeżeli łowcy nie mogą zagrozić wampirom, a wampiry nie mogą tak naprawdę zagrozić ludziom (oprócz tych wymyślonych przez nich dla potrzeby postu lub też masochistów, którzy dosłownie proszą się o krzywdę w PW czy temacie z poszukiwaniami), to w jaki sposób trzecia strona zagrozi dwóm pozostałym? Pobije paru z nich? W jaki sposób będzie się to różnić od tego, co macie teraz?

Regulamin został stworzony tak, aby każdy z graczy mógł swobodnie pisać z innymi i móc cokolwiek planować. A to, czy postać zostanie porwana, gracz musi sam wiedzieć czy tego chce i na to się zgodzić. Nie wszyscy dobrze odnajdują się w takiej roli czy sytuacji. Inni nie chcą takiego czegoś "przeżywać".

Nie chcecie znosić punktu z zabijaniem lub okaleczaniem? No dobrze, ten temat był wałkowany tyle razy bez skutku, że nie ma powodu aby tracić na niego więcej czasu. Jednakże to właśnie tutaj masz jedną z rzeczy, która najbardziej przeszkadza w tworzeniu akcji, a co za tym idzie - napędzaniu fabuły. Jeżeli jakiś łowca podpadł wampirom, to dlaczego nie mogą mu nic zrobić o ile ten nie zgodzi się na pisanie z nimi? I na odwrót. Wampir, który cały czas morduje npcetowych ludzików i atakuje tych prowadzonych przez graczy również powinien tracić swoją ochronę. Był nawet kiedyś taki punkt, ale każdy bał się z niego skorzystać, bo och i ach ktoś się na mnie obrazi, jak skrzywdzę jego postać.

Epidemia ma to do siebie, że jest czymś w rodzaju eventu. A jak tu eventy działają, to każdy wie.

No i to -
Regulamin został stworzony tak, aby każdy z graczy mógł swobodnie pisać z innymi i móc cokolwiek planować.
- no właśnie na chwilę obecną, to nie ma dużo planowania poza ugadywaniem się

Podsumowując. Przy sugestiach z dodaniem zagrożenia postarajcie się, aby było one realne.

avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Czw Kwi 24, 2014 7:05 am

Jestem tu od nie dawna, więc nie wiem jaki jest sens wypowiadania się takich jak ja, ale, skoro to takie ważne... W gruncie rzeczy popieram to, co mówi pan I. Musicie odejść od punktu z zabijaniem lub okaleczeniem. To mimo wszystko jest forum w ciężkich klimatach (nie ukrywam, że sami sobie taki stworzyliście poprzez swoje postacie) i zabranianie takich rzeczy wydaje się nieprzemyślane. Mnie osobiście najbardziej rozwalił punkt 1.7. Rozumiem, że mogą tu grać dzieci, ale wchodzą tu tak czy siak na własną odpowiedzialność (poza tym można umieścić stosowne oznakowanie ostrzegawcze), ale to już tak swoją drogą.
Spadająca ilość graczy jest spowodowana z pewnością tym, że generalnie jest ich coraz mniej, ale w gruncie rzeczy chodzi o to, że reklamujecie się tylko poprzez wymianę a ponad to, co pozwolę sobie podkreślić "wymianę ze zdechłymi forami". Co do eventów to moim skromnym zdaniem dużo odpowiedniejsze słowo dla tego forum brzmi "Inkwizycja" niż "Piknik". Pod tym względem chyba radziłbym spojrzeć wstecz niż szukać nowych pomysłów. Innymi słowy powiedziałem co mogłem jako nowy gracz z grona śmieciowatych studentów.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Nadira Shiroyama Czw Kwi 24, 2014 8:40 am

Logan i Inai. Dla Was punkt z zabijaniem postaci nie istnieje. Jeżeli chcecie zabijać "swoje" postacie, zróbcie to między sobą. Droga wolna! Ale za innych decydować nie będziecie. Ten punkt istnieje OD ZAWSZE i nie zostanie zdjęty z powodu widzi mi się trzech osób. Już wystarczy że Kain zrobił nam burdę z punktem odnośnie cenzury bo chciał się bzykać ze swoją Omitsu. I co? Przestał się udzielać i pojawiać na forum. Z Wami może być podobnie. Jeżeli się mylę, to udowodnijcie mi i zacznijcie grać na forum, oceniajcie sytuację i fabułę oraz podejście do gry innych graczy. Bo obecnie rzucacie słowami a nic nie robicie.


Więcej osób odpowiada się za wprowadzeniem czegoś nowego. Z Testamentem pracujemy właśnie nad kilkoma projektami nowych obiektów głównych dla fabuły. Jeżeli będziecie chcieli, to przedstawimy je Wam i zadecydujecie co chcecie. Chyba, że zdajecie się na nas i sami mamy podjąć decyzję?
Nadira Shiroyama

Nadira Shiroyama

Krew : Szlachetna
Zawód : Właścicielka Teatru Pandora
Moce : Władza nad Lodem, Telekineza, Eksplozje, Zatrzymanie czasu.


https://vampireknight.forumpl.net/t165-nadira-shiroyama#187 https://vampireknight.forumpl.net/t168-nadira-shiroyama#190

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Gość Czw Kwi 24, 2014 12:35 pm

Moja droga. Moje postacie zawsze były i są śmiertelne, a za swoich czasów byłem wystarczająco obecny udzielając się czy pomagając na fabule w dość znaczący sposób. Dobrze więc wiesz, że moje słowa są podparte dość długim czasem gry, a oceny z reguły trafne. Na forum przestało się udzielać więcej osób niż Kain, wiele z nich było tu nadzwyczaj aktywnych i miało wiele ciekawych pomysłów, jednak natrafiło na wspomnianą wiele razy ścianę - brak możliwości realnego wpłynięcia na drugiego gracza bez jego zgody.
I wcale nie trzeba uciekać się do zabijania. Tutaj Twoja interakcja jest nadzwyczaj ograniczona do przedwczesnego ustalenia reguł i samego celu spotkania(!). Chyba, że chodzi o pisanie wampir-zwykły człowiek, tam sobie niektórzy pozwalają na wszystko.
Wydajecie się nie zdawać sobie sprawy, jak trudno wprowadzić coś nowego w świetle wszystkich ograniczeń, które sami narzuciliście.

-Epidemia - Brak możliwości wpłynięcia na postacie graczy, więc jak to widzicie? Czasowe oślepienie/choroba/brak mocy? Jaki to ma sens i jak długo można takie coś przeciągać.

-Zagrożenie dla wampirów - To miała być broszka łowców. Oczywiście dzięki śmiesznym regułą mają oni związane ręce i większości już się odechciewa, bo ileż można czytać o napaści wampira na zwykłych ludzi, kiedy ten sam wampir unika pisania z łowcami, bo przecież po co ma ryzykować. Lepiej pisać z bezbronnym. Wprowadzając coś nowego w to miejsce potwierdzicie tylko, że łowcy nie mają sensu bytu.

-Akademia - cztery słowa - za mało aktywnych graczy.

Oczywiście jest jeszcze wiele innych pomysłów, które można spróbować wcielić w życie. Jednakże powtórzę swoje zdanie. Jeśli gracze będą ciągle nietykalni niezależnie od swoich działań, to nie ma co liczyć na porządne ruszenie fabuły. I przestańcie mieszać do tego uśmiercanie, bo to jeden z problemów. Postać gracza jest nietykalna nie tylko pod względem fizycznym.

Myślę, że każdy kto tu się wypowiadał czeka właśnie na wasze projekty.
avatar

Gość
Gość



Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Psycho Czw Kwi 24, 2014 1:44 pm

O ile mi wiadomo, jest punkt mówiący o tym, że jeśli wampir jest poszukiwany, może być zaatakowany przez łowców jeśli tylko będą znać miejsce jego pobytu fabularnie ,nie rozumiem dlatego Twojej wypowiedzi na temat rzekomej bezużyteczności tej frakcji, to co się dzieje teraz to jest spowodowane tylko wydarzeniami fabularnymi, a także brakiem jakiejkolwiek chęci ze strony łowców na podjęcie działań ofensywnych. Chciałem kiedyś na swoim zebrać taką grupę, jednak jedyne z czym się spotkałem to nie niemożność i nietykalność a brak zainteresowania osób będących w tej frakcji. Każdy gracz decydujący się na tak zwaną "złą sławę" musi się liczyć z tym, że przestanie być nietykalny - nie mówie tutaj o oczywiście o śmierci bądź trwałym okaleczeniu, a chociażby głupim pobycie w więzieniu.
Psycho

Psycho

Krew : Czysta (B)
Znaki szczególne : Rozcięte policzki poszerzające usta.
Zawód : Kosmetyczka.
Pan/i | Sługa : Pff...|
Moce : Sprawdź mnie.


https://vampireknight.forumpl.net/t1254-psychol-kuroiaishita#22243

Powrót do góry Go down

REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę? Empty Re: REANIMACJA! - Czyli na czym skupić fabułę?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content



Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach